«حسین امیرعبداللهیان» وزیر امور خارجه ایران امروز تلفنی با «فیصل المقداد» وزیر امور خارجه سوریه گفت وگو کرد.

جزئیات گفت‌وگوی تلفنی امیرعبداللهیان با وزیر خارجه سوریه
پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین:

«حسین امیرعبداللهیان» وزیر امور خارجه ایران امروز تلفنی با «فیصل المقداد» وزیر امور خارجه سوریه گفت وگو کرد.

به گزارش خبرگزاری سانا، دو طرف در این گفت وگوی تلفنی درباره روابط راهبردی دوجانبه میان دو کشور و هماهنگی عالی در تمامی سطوح که در راستای منافع دو ملت ایران و سوریه بوده، صحبت کردند.

وزرای امور خارجه سوریه و ایران در این تماس تلفنی آخرین تحولات در منطقه و جهان را بررسی کرده و درباره تعدادی از موضوعات مشترک مهم به تبادل نظر پرداختند.

امیرعبداللهیان و المقداد در این گفت وگو بار دیگر از مبارزه عادلانه ملت فلسطین در دفاع از مقدسات و حقوق تاریخی خود حمایت کرده و اقدامات نژادپرستانه رژیم صهیونیستی علیه فلسطینیان در تمامی اراضی اشغالی را محکوم کردند.

المقداد به نقش ایران در حمایت از مقاومت ملت سوریه و کمک به این کشور با ایفای نقشی فعال در تمامی زمینه ها به خصوص در نشست های آستانه اشاره کرد.

وزیر امور خارجه سوریه از حمایت دمشق از ایران در مقابله با تلاش ها برای فشار به این کشور و مداخله خارجی در امور داخلی این کشور تاکید کرد.

وی همچنین مواضع اخیر آمریکا و کشورهای غربی علیه ایران در خصوص پرونده هسته ای را محکوم کرده و گفت که سوریه به حکمت و پایداری رهبری، حکومت و ملت ایران در مقابله با این توطئه ها ایمان دارد