نمایش استقلال در برابر تراکتور با هیچ ادله ای قابل توجیه نیست و کادر فنی استقلال به خصوص ریکاردو ساپینتو هم قبول دارد، تیمش در این بازی در فاز دفاع و حمله خوب نبود.

استقلال و یک لشگر مصدوم، واکاوی می خواهد
پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین:

به گزارش "ورزش سه"، استقلال ریکاردو ساپینتو بعد از تعطیلات جام جهانی آن طراوت و شادابی همیشگی را ندارد. تیمی که در لیگ برتر ایران هم در ایجاد موقعیت خوب بود و هم در دفاع، بطوریکه بر اساس داده های سایت های آنالیز بهترین تیم در ایجاد موقعیت بود. هر چند در فاز حمله موقعیت های زیادی را از دست می داد. استقلالی که در بازی با تراکتور دیدیم، در شکستن پرس تیم میزبان ناکام بود و حتی بعد از خوردن گل دوم نتوانست، موقعیت های زیاد و جدی را روی دروازه حریف به وجود بیاورد و حتی در دقایق پایانی به گونه ای بازی می کرد که گویی دوست داشت، هر چه زودتر داور در سوت خود به علامت پایان بازی بدمد. 

یکی از دلایل افت استقلال به طور حتم مصدومیت هایی است که در ترکیب استقلال به وجود می آید. آنهم مهره های کلیدی و تاثیر گذار. ابتدا عارف غلامی در تعطیلات جام جهانی و در بازی با دوستانه با هوادار مصدوم شد. پیش از دربی گفته شد او آماده بازگشت به میدان است اما به یکباره از ترکیب تیم خارج شد و به نظر می رسد مصدومیت او جدی تر از این حرف ها است و با وجود اینکه چند هفته از دربی گذشته باز هم این بازیکن مهیای بازگشت به میدان نشده است. شرایط مشابهی برای ابوالفضل جلالی به وجود آمد. این بازیکن در مصاف با آمریکا آسیب دید. در مورد او هم پیش از دربی گفته شد؛ به میدان برگردد اما اکنون هفته هاست از حضور او در ترکیب تیم خبری نیست. در حالی که این بازیکن به سبب بازی در جام جهانی از نظر روحی و روانی پیشرفت خوبی داشته و می توانسته در جناح چپ به استقلال کمک کند. به خصوص که در برخی از بازی ها ریکاردو ساپینتو مجبور می شود،  از صالح حردانی در این پست استفاده کند. 

علاوه بر این ها آرش رضاوند در دربی مصدوم شد و هنوز به زمین برنگشته است. این اتفاق بد برای محمد حسین مرادمند در دیدار با مس رفسجان رخ داد و در آخر محمد محبی هم در بازی با تراکتور با آسیب دیدگی مواجه و نقش بر زمین شد. سبحان خاقانی که در ابتدای فصل مصدوم شده بود، هنوز مهیای بازگشت به میدان نشده است. 

استقلال و این همه مصدوم! عجیب است. این موضوع باید از سوی ریکاردو ساپینتو واکاوی شود. آیا تمرینات بدنسازی استقلال سنگین است؟ آیا بازیکنان این تیم تغذیه، استراحت و در یک کلام زندگی حرفه ای ندارند؟ آیا کادر پزشکی در رساندن بازیکنان مصدوم به زمین مرتکب اشتباه می شوند؟ آنچه که مسلم است به یکباره خارج شدن این همه بازیکن از ترکیب ثابت استقلال به تیم ضربه می زند و این اتفاق در هر تیمی رخ می داد، تیم با افت نتیجه گیری همراه می شد.