ادین سون کاوانی، ستاره اروگوئه، هنوز هم از قضاوت دیدار این تیم برابر غنا در جام جهانی 2022 عصبانی است.

خشم کاوانی ادامه دارد: آن داور باید زندانی شود!
پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین:

به گزارش "ورزش سه"، حذف تیم ملی اروگوئه از مرحله گروهی جام جهانی 2022 قطر با حواشی بسیار زیاد و اعتراض شدید بازیکنان این تیم به داور دیدار برابر غنا همراه بود. 

پس از سوت پایان این بازی و حذف قطعی اروگوئه بود که آنها به سمت دنیل سیبرت حمله‌ور شدند و به شدت به تصمیمات او، کمک داوران و تیم حاضر در اتاق کمک داور ویدئویی اعتراض کردند. 

آنها همچنین مصاحبه‌های تندی علیه تصمیمات داوری و همچنین فیفا و نحوه قضاوت‌ها در جام جهانی 2022 انجام دادند. این در حالی بود که کاوانی در هنگام خروج از زمین مشتی به نمایشگر مربوط به کمک داور ویدئویی در کنار زمین هم زد و آن را شکست. 

همین موضوع باعث شد که پرونده‌ای برای این بازیکن از سوی کمیته انضباطی فیفا تشکیل شود اما به نظر نمی‌رسد که نظر این مهاجم اروگوئه‌ای در این زمینه تغییری کرده باشد و او همچنان همان نظر سابق را درباره اشتباهات داور بازی برابر غنا دارد. 

این ستاره سابق پاری سن ژرمن در این باره اظهار داشت:« اگر آنها من را جریمه کنند، پس باید آن داور را به خاطر این که ما را از جام جهانی حذف کرد زندانی کنند. این اشتباهاتی است که با وجود کمک داور ویدئویی، تمامی دوربین‌ها و داورانی که این تصاویر را تحت نظر دارند نباید به هیچ عنوان رخ دهد.»

او درباره رفتارهای پس از پایان بازی گفت:« ما باید درست رفتار می‌کردیم اما در هر حال انسان هستیم. گاهی اتفاقاتی در زمین رخ می‌دهد که هیجان را بالا می‌برد و چون ما به سختی تلاش کرده بودیم که به آنجا برسیم و چنین شرایطی را تجربه کردیم، چنین واکنشی داشتیم که شاید خیلی هم درست نبود.»