مدافع برزیلی استقلال با ارائه بهترین نمایش خود از زمان پیوستن به این تیم، آبی ها را در جام حذفی نگه داشت.

نصب تابلوی پرواز ممنوع توسط گران‌ترین مدافع ایران!
پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین:

به گزارش "ورزش سه" یکی از نکات فنی مطرح شده در نشست خبری سرمربی استقلال پیش از دیدار برابر تراکتور تبریز، اذعان به شکست در دوئل‌های هوایی در بازی رفت بود.

جایی که تی‌تی‌ها با اتکا به قدرت سرزنی بالای رضا اسدی در خط جلو و هادی محمدی و سیدمحمد حسینی در دفاع، هرگاه اراده کردند روی ارسال‌های آلوز و گوستاوو توپ را به اسدی رساندند تا این بازیکن با ساباندن توپ دوم را به بازیکنان خودی برساند و تقریبا تمام حملات هوایی استقلال را هم خنثی کردند.

همین موضوع باعث شده بود تا تلاش شاگردان خمس برای گرفتن ضربات ایستگاهی در اطراف محوطه جریمه استقلال قابل پیش‌بینی باشد‌ اما بر خلاف انتظارات، در جمع آبی‌ها خبری از پرهیز در دادن خطا در مناطق حساس زمین نبود و چندین فرصت ارسال سانتر و زدن ضربات ایستگاهی نصیب تبریزی‌ها شد.

اما تفاوت ویژه استقلال با بازی لیگ، استحکام و نفوذناپذیری فوق‌العاده خط دفاعی آنها روی ضربات ایستگاهی بود. جایی که رافائل سیلوا، مدافع بلند قامت استقلال به عنوان یارکوب مستقیم رضا اسدی، حتی اجازه خلق یک موقعیت روی ضربات سر به این بازیکن نداد تا درست در روزی که ساپینتو لای منگنه انتقادات قرار داشت، مدافع خارجی تیم دستش را بگیرد.

قاب ثبت شده از لنز دوربین امیرحسین خیرخواه نشان می‌دهد سیلوا بیشتر از آنکه روی پرش‌های خود کار کند، روی تایمینگ و پیش‌بینی محل فرود توپ متمرکز شده است تا حتی با وجود پرش کوتاه‌تر و قرار گرفتن در پشت سر اسدی، زننده ضربه سر خودش باشد.

آمادگی مثال‌زدنی سیلوا در نبردهای هوایی زمانی برجسته‌تر می‌شد که این بازیکن برخلاف دربی تهران دیگر منتظر سیدحسین هم نمی‌ماند و خودش تمام ضربات سر را زد تا آسمان دفاع استقلال از همیشه امن‌تر باشد.

ارزشمندترین مدافع فوتبال ایران در مارکت بین‌المللی اگر کمی خوش‌شانس بود می‌توانست گل نخست تیمش را در آخرین دقیقه نیمه اول به ثمر برساند اما ضربه سر او توسط اخباری مهار شد تا درخشش او محدود به موفقیت‌های دفاعی‌اش شود‌.