روزنامه مار کا می‌گوید عربستان به زودی نمی‌تواند رویای خود برای انتقال مسی به این کشور بعد از کریستیانو رونالدو را عملی کند و قطری ها فعلا ستاره باارزش خود را از دست نمی‌دهند.

قطر، مانع بلند مقابل رویای عربستان برای جذب مسی
پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین:

به گزارش "ورزش سه"، جاه‌طلبی عربستان سعودی برای تکرار دوباره بازی‌هایی که کریستیانو رونالدو و لیونل مسی به عنوان دو رقیب رویایی در آنها حضور داشته باشند و خاطره ال‌کلاسیکوهای تاریخی سالها پیش را زنده کنند فعلا به سرانجام نخواهد رسید و سعودی‌ها مجبورند برای به واقعیت تبدیل کردن این رویای خود صبر پیشه کنند.

این در حالی است که رویارویی این دو روز سه‌شنبه این هفته در شهر ریاض در قابل یک بازی دوستانه بین پاری سن ژرمن با حضور مسی و منتخب دو باشگاه الهلال و النصر با حضور کریستیانو انجام خواهد شد. این بازی اولین مسابقه کریستیانو با پیراهن النصر خواهد بود. مشخص است که عربستانی‌ها به ارزش نمادین این ستاره پرتغالی آگاهند و برای اولین دیدار او ترتیبی دادند تا لئو مسی هم در مسابقه حضور داشته  باشد. چیزی نزدیک به دو میلیون تقاضا برای خرید بلیت این بازی ارسال  شده است.

مسابقه سه‌شنبه شب از سوی دیگر نشان دهنده تلاشهایی است که برای برقراری رسمی روابط بین دو کشور عربستان و قطر است، دو کشوری که مدتی پیش با تنش‌های سیاسی مواجه شده و قطع رابطه کرده بودند. برخی رسانه‌ها در عربستان می‌گویند بلیت‌های مسابقه ظرف چند دقیقه فروخته شده و یک تاجر عرب برای خرید بلیت پیشنهادی یک میلیون یورویی داده است.

باشگاه الهلال که در روزهای گذشته مشخص شد قصد دارد لئو مسی را برای انتقال به این تیم ترغیب کند با این کمپین در جهت درستی حرکت کرده است. ولی از سوی دیگر باشگاه پاری سن ژرمن که مالکیتش در اختیار قطری‌ها است فعلا هیچ قصدی برای از دست دادن دارایی بزرگ خود ندارد. روزنامه مارکا می‌گوید با توجه به اینکه پی‌اس‌جی با مسی به توافق کامل رسیده و تمدید قرارداد لئو به زودی رسما اعلام خواهد شد پاریسی‌‌ها با آرامش به درخواست بازی با منتخب الهلال و النصر پاسخ مثبت دادند.

عربستانی‌ها حاضرند برای به خدمت گرفتن لیونل مسی و انتقال او به این کشور هر چه لازم است هزینه کنند ولی در آن سوی میز هم یک قدرت مالی دیگر نشسته است که به راحتی مقهور پیشنهادهای نجومی آنها نخواهد شد: مالکان قطری پاری سن ژرمن. به نظر می‌رسد عربستانی‌ها برای محقق کردن این رویای خود چاره‌ای جز صبر کردن ندارند.