ساپینتو برای دیدار حساس برابر سپاهان تصمیم گرفته است تا از امید حامدی فر استفاده کند و قایدی و محبی نیز نیمکت نشین هستند.

ترکیب استقلال برای دیدار با سپاهان اعلام شد
پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین:

به گزارش "ورزش سه"، در حساس ترین دیدار هفته شانزدهم رقابت های لیگ برتر، استقلال در استادیوم نقش جهان اصفهان میهمان سپاهان است. آبی پوشان پس از پیروزی برابر تراکتور در دیدار حساس رقابت های جام حذفی، امروز با روحیه بالایی به مصاف حریف سرسخت خود خواهند رفت.

ریکاردو ساپینتو برای این دیدار، دست به برخی تغییرات اجباری و اختیاری زده که مهمترین آن، حضور علیرضا رضایی در قفس توری آبی هاست و امید حامدی فر نیز برای اولین بار در این فصل برای تیمش به میدان می رود.

* در انتظار ظهور یک طالب لوی جدید

با توجه به مصدومیت کاپیتان استقلال، حالا علیرضا رضایی این فرصت را دارد تا برای نخستین بار در این فصل برای آبی ها به میدان برود. سنگربان جوانی که بارها و بارها مورد تمجید فرهاد مجیدی قرار گرفته بود، حالا می تواند خودش را به ساپینتو نیز ثابت کند و جای حسینی را در دروازه تیمش بگیرد.

* استفاده اجباری از تنها عناصر دفاعی

با توجه به اینکه عارف غلامی و حسین مرادمند همچنان درگیر مصدومیت هستند، کادرفنی آبی ها چاره ای جز استفاده از گزینه های باقی مانده ندارد. سیاوش یزدانی در بازی های گذشته، در کنار رافائل سیلوا زوج خط دفاعی تیمش را تشکیل داده و امروز نیز این دو مدافع بلند قامت، باید برابر خط حمله قدرتمند میزبان ایستادگی کنند.

* راست و چپ بدون تغییر

جعفر سلمانی که خاطرات خوبی از تقابل با سپاهان دارد، امروز نیز در سمت چپ خط دفاعی تیمش بازی می کند. آسیب دیدگی جلالی برطرف شده ولی ساپینتو برای این بازی ریسک نکرده است. در سمت راست نیز صالح حردانی بازی خواهد کرد. بازیکنی که در دو دیدار قبلی برابر تراکتور عملکرد رضایت بخشی نداشت و امروز به دنبال جبران این موضوع است.

* حامدی فر سورپرایز ساپینتو در خط میانی

روزبه چشمی به دلیل محرومیت این بازی حساس را از دست داده و حالا ریکاردو ساپینتو دست به یک سورپرایز بزرگ زده و برای نخستین بار در این فصل از امید حامدی فر در ترکیب تیمش استفاده کرده است. او در کنار سعید مهری و زبیر نیک نفس، وظیفه بزرگی برای تقابل با خط میانی سپاهان خواهد داشت.

* خبری از وینگرهای بوشهری نیست

هم محمد محبی و هم مهدی قایدی برای دیدار امروز نیمکت نشین هستند. ساپینتو تصمیم گرفته است تا از کوین یامگا و پیمان بابایی به عنوان دو عنصر تهاجمی تیمش در سمت راست و چپ استفاده کند.

* اعتماد دوباره به ارسلان

ارسلان مطهری که در دیدار برابر تراکتور چند موقعیت خوب را از دست داد، امروز باز هم به عنوان تک مهاجم تیمش انجام وظیفه می کند و در پی فتح دروازه سپاهان است.

ترکیب استقلال برای دیدار با سپاهان:

علیرضا رضایی، رافائل سیلوا، سیاوش یزدانی، صالح حردانی، جعفر سلمانی، زبیر نیک نفس، سعید مهری، امید حامدی‌فر، پیمان بابایی، کوین یامگا و ارسلان مطهری.