قاضی پرونده دنی آلوز روز گذشته حکم به زندانی شدن او داد چرا که ترس از فرار این بازیکن از اسپانیا وجود داشت. در صورت اثبات اتهامات، دوران زندان او طولانی مدت خواهد بود.

آلوز در زندان، پایان  کابوس وار اسطوره برزیلی!
پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین:

به گزارش "ورزش سه"، روز گذشته خبر شوکه کننده‌ای توسط رسانه های اسپانیایی منتشر شد مبنی بر اینکه دنی آلوز، ستاره سابق بارسلونا، به اتهام تعرض جنسی به یک زن و پس از تفهیم اتهام توسط پلیس بارسلونا بازداشت شده است.

قضیه از چه قرار است؟

سه هفته پیش یک زن جوان با خبر کردن پلیس محلی ادعا کرد که دنی آلوز در یک باشگاه شبانه در بارسلونا به وی تعرض کرده و سپس محل را ترک کرده است. این زن که بسیار عصبی و آشفته بود، به قرارگاه پلیس منتقل و طبق ادعای رسانه های اسپانیایی، در ادامه به محلی امن نیز منتقل شد. نشریه ABC نوشته بود که از او آزمایش های پزشکی نیز به عمل آمده و یکی از دوستان او نیز به عنوان شاهد به پلیس گزارش داده است. 

بازداشت دنی آلوز

بلافاصله پرونده‌ای برای این مدافع سابق بارسا تشکیل شد و هفته گذشته اعلام شد که تحقیقات در این باره به صورت رسمی توسط دادستانی و پلیس اسپانیا آغاز شده است. 

دادگاه شماره 15 بارسلونا اعلام کرد که این شکایت را به صورت رسمی به ثبت رسانده و قصد دارد تحقیقات کاملی را برای روشن شدن صحت ادعای مطرح شده از سوی این زن که هویتش فاش نشده انجام دهد.

آلوزر که تمامی اتهامات را رد کرده، دیروز پس از تفهیم اتهام در قرارگاه پلیس شهر بارسلونا، دستگیر شد. دنی آلوز سپس با ماشین پلیس به دادگاه منتقل شد و در نهایت قاضی تصمیم گرفت که او  بدون قرار وثیقه، باید زندانی شود.

چرا حکم به زندان موقت؟

قاضی اعلام کرد که خطر فرار از سوی آلوز وجود دارد و در صورت این اتفاق، امکان پرهیز از اقدام قانونی وجود خواهد داشت. قاضی به دلیل توان مالی بالای آلوز، ملیت دوگانه برزیلی و اسپانیایی او و به دلیل اقامتش در مکزیک دستور به زندانی شدن موقت آلوز داد و او در بازداشتگاه "برایانز 1" شهر بارسلونا شب را پشت سر گذاشت. علاوه بر این، برزیل توافقنامه استرداد با اسپانیا ندارد، که این خطر را افزایش می دهد که بازیکن برزیلی سعی کند از اسپانیا فرار کند و به کشور مبدأ خود پناه ببرد، بدون اینکه برزیل مجبور به بازگرداندن او باشد.

مجازات احتمالی

دنی آلوز با اتهام تعرض و حمله به یک زن مواجه است. روز گذشته ال پریودیکو فایل صوتی اظهارات شاکی را منتشر کرد که در آن او ادعا می کرد، آلوز پس از سیلی زدن به وی تعرض کرده است. پس از آخرین اصلاحات قانونی در اسپانیا، مجازات‌ تعرض بین 4 تا 12 سال حبس خواهد بود و بسته به نظر قاضی مدت زمان حبس مشخص خواهد شد.

پوماس و فسخ با آلوز

به دنبال این اتفاق، باشگاه پوماس مکزیک اعلام کرد که قرارداد این بازیکن فسخ شده است؛ قراردادی که تابستان امسال میان دنی آلوس و باشگاه مکزیکی منعقد شده بود. دنیا تیره و تار تر از همیشه برای مدافع سابق بارسا و تیم ملی برزیل شده است.