عجیب‌ترین صحنه امروز فوتبال ایران استارت علی شجاعی بعد از آخرین پنالتی مقابل آلومینیوم اراک بود.

جای خالی النصر و پرسپولیس: فینال آسیا تکرار شد!
پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین:

به گزارش "ورزش سه"، تعویض در دقایق پایانی وقت‌های اضافه، اندکی مانده به پایان 120 دقیقه، به منزله تعیین زننده ضربه پنالتی است. این‌چنین هم بود و حمید مطهری به همین دلیل، علی شجاعی را وارد زمین کرد، اما در کمال تعجب او در بین پنج پنالتی‌زن نخست تیمش قرار نداشت.

البته برای هواداران پرسپولیس چندان هم تعجب‌آور نبود. به نظر علی شجاعی در انتظار پنالتی‌ای نشسته بود که پیروزی تیمش را مسجل کند تا با آرامش پشت توپ برود و کار حریف را بسازد. از خوش‌شانسی هافبک چپ‌پای قائمشهری‌ها، همین‌طور هم شد و او در حالی پشت پنالتی هفتم نساجی ایستاد که امیرمحمد هوشمند، لحظاتی پیش ضربه خود را از دست داده بود.

علی شجاعی اما پیش‌تر هم در همین موقعیت قرار داشت. زمانی که حامد لک پنالتی مایکون مدافع برزیلی النصر را مهار کرد تا پنالتی پنجم علی شجاعی، حکم ضربه نهایی را داشته باشد. او هم با آرامش تمام ضربه را به سمت راست جونز زد و با فریب او، تیمش را به پیروزی رساند.

علی شجاعی گل صعود پرسپولیس به فینال آسیا مقابل النصر را به ثمر رساند.

در همین لحظه بود که آرامش قبل از طوفان به پایان رسید و گویی که فتیله موشک این بازیکن جوان تمام شده باشد. شجاعی بدون اینکه بخواهد خوشحالی خود از صعود پرسپولیس به فینال آسیا را با کسی شریک شود، کل ورزشگاه را دوید و آنقدر هم‌تیمی‌های خود را کنار زد که دیگر همه بیخیالش شوند و بگذارند دور خود را بزند و آخر سر جایش بایستد.

او در حالی این استارت انفجاری را زده بود که خوشحالی معروف دیبالایی (ماسک با سه انگشت) را هم روی صورت خود داشت و به این شکل یکی از خاطره‌انگیزترین و شاید خنده‌دارترین لحظات نیمه نهایی جذاب 2020 آسیا را برای هواداران پرسپولیس ثبت کرد.

اما دو سال و نیم بعد از آن روزها و زمانی که نه پرسپولیس در لیگ قهرمانان حضور دارد و نه شجاعی در پرسپولیس، این اتفاق برای هافبک مازنی تکرار شد. او این بار در همین موقعیت مقابل پورحمیدی قرار گرفت و به شکلی مشابه دروازه او را گشود و همین خوشحالی را انجام داد.

استارت سریع و گرفتن ماسک دیبالایی روی صورت، در حالی که هواداران آلومینیوم با بهت و افسوس شکست تیمشان را دنبال می‌کردند، باعث شد تا لنز دوربین‌ها روی بازیکنی قرار بگیرد که دوباره یک پنالتی مهم را برای تیمش به ثمر نشاند.

این ضربه‌ای است که نساجی را بعد از چند بازی بحرانی به یک برد مهم، مقابل فینالیست جام حذفی پارسال رساند و علی شجاعی را هم بعد از ماجراهای عجیب با برخی سکوهای وطنی، به آرامش گذشته بازگرداند.