مارکا امروز نوشت که لیونل مسی فردا برای دومین بار در دوران فوتبالش برنده جایزه بهترین بازیکن سال فیفا خواهد شد و کریم بنزما را در این راه شکست داده است.

لیونل بر بام دنیا: جایزه بِست فیفا برای مسی
پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین:

به گزارش "ورزش سه"، فردا فیفا در مراسمی ویژه در پاریس، بهترین‌های سال 2022 را معرفی خواهد کرد. مهمترین جایزه که مربوط به بهترین بازیکن سال است، سه نامزد اصلی دارد: لیونل مسی، کریم بنزما و کیلیان امباپه.

پس از جام جهانی خارق‌العاده‌ای که مسی پشت سر گذاشت و با تیم ملی آرژانتین توانست فاتح رقابت‌ها شود، حالا شانس او برای کسب جایزه بست فیفا بیشتر از دو نامزد دیگر است و مارکا امروز نوشت که جایزه به فوق‌ستاره آرژانتینی پی‌اس‌جی خواهد رسید. کریم بنزما که برنده توپ طلای 2022 شد، پس از مسی رتبه دوم را کسب می‌کند و کیلیان امباپه نیز سوم خواهد شد.

لیونل مسی که در سال 2019 توانسته بود جایزه بست فیفا را کسب کند، فردا برای دومین بار این جایزه را به دست خواهد آورد. از سال 2016 که فیفا با جدایی از فرانس فوتبال، جایزه اختصاصی خود را به بهترین بازیکن سال اهدا می‌کند، به دلیل برگزاری جام جهانی در پاییز 2022، دوره 8 آگوست 2021 تا 18 دسامبر 2022 را برای تعیین بهترین بازیکن سال در نظر گرفته و در واقع جام جهانی نقش بسیار مهمی در انتخاب بهترین بازیکن سال ایفا می‌کند.

اگر جام جهانی نبود، کریم بنزما بی‌رقیب به این عنوان دست می‌یافت، ولی قهرمانی مسی در جام جهانی تمام معادلات را تغییر داد. این می‌توانست اولین جایزه بست کریم بنزما باشد، ولی او به این عنوان نخواهد رسید.

برخلاف فیفا، فرانس فوتبال عملکرد بازیکن در یک فصل فوتبالی را برای تعیین بازیکن سال در نظر گرفت و بنزما به دلیل نمایش خیره‌کننده با رئال مادرید و با اختلافی فاحش نسبت به رقبا توپ طلا را برد. جالب اینکه در فهرست 10 نفره فرانس فوتبال نام لیونل مسی دیده نمی‌شد، ولی حالا او شانس اول جایزه بست فیفاست. بنزما همچنین با بدشانسی و به دلیل مصدومیت جام جهانی را از دست داد و فرصت رقابت با لیونل مسی در این تورنمنت نصیبش نشد.

افتخارات لیونل مسی از 8 آگوست 2021 تا 13 دسامبر 2022

فتح لیگ و سوپرجام فرانسه، قهرمانی با آرژانتین در فینالیسیما (بازی بین قهرمان اروپا و آمریکای جنوبی) و جام جهانی و کسب عنوان توپ طلای جام جهانی

افتخارات کریم بنزما از 8 آگوست 2021 تا 13 دسامبر 2022

قهرمانی لالیگا، سوپرجام اروپا و اسپانیا و لیگ قهرمانان اروپا با رئال مادرید، آقای گل لالیگا و لیگ قهرمانان، توپ طلای 2022

افتخارات کیلیان امباپه از 8 آگوست 2021 تا 13 دسامبر 2022

فتح لیگ و سوپرجام فرانسه، آقای گلی لیگ فرانسه و جام جهانی 2022