یک احتمال هیجان انگیز برای فوتبال ایران در مراسم امشب بهترین‌های فیفا وجود دارد.

علی دایی و یک احتمال فوق هیجان انگیز!
پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین:

به گزارش "ورزش سه'، فیفا بهترین فوتبالیست جهان را انتخاب کرده است. پس از قهرمانی در جام جهانی با تیم ملی آرژانتین، لیونل مسی امشب در سالن کنسرت Salle Pleyel پاریس، برنده این جایزه خواهد شد.

در واقع فقط یک نفر می‌تواند برنده این جایزه باشد. پس از قهرمانی جام جهانی در ورزشگاه لوسیل در 18 دسامبر، لیونل مسی یک مدعی منطقی برای جام نقره ای فیفا به عنوان بهترین فوتبالیست سال 2022 است. همانند فینال، کیلیان امباپه، هم تیمی فرانسوی او در PSG احتمالا باید شکست و قرار گرفتن در جایگاه دوم را قبول کند. هر چیز دیگری یک شگفتی بزرگ خواهد بود.

سومین نفر در میان نامزدها کریم بنزما از رئال مادرید است که جام جهانی را به خاطر مصدومیت از دست داد اما لوس بلانکوس را به قهرمانی در لیگ قهرمانان اروپا در نیمه اول سال رساند. به هر حال، این توپ طلا را برای او به ارمغان آورد که توسط مجله تخصصی "فرانس فوتبال" قبل از جام جهانی اعطا شد.

نکته قابل توجه درباره این مراسم به غیبت آلمانی ها در آن مربوط می‌شود. حتی یک مربی آلمانی هم به جمع سه نفر برتر راه پیدا نکرد. یورگن کلوپ (2019 و 2020) و توماس توخل (2021) اخیراً این موفقیت را به دست آورده بودند. در حقیقت فاجعه جام جهانی اجازه هیچ انتظار دیگری را نداد. حالا وقتی صحبت از بالاترین شایستگی‌ها به میان می‌آید، فوتبالیست های آلمانی جایی بین نامزدها ندارند. تنها استثنا آن کاترین برگر است. دروازه بان زن 32 ساله چلسی به میان سه نامزد نهایی راه یافت.

گفته می شود علی دایی به عنوان مهمان فیفا در مراسم گالا در عصر دوشنبه حضور خواهد داشت.  اینکه دایی در پاریس در جمع قهرمانان کنونی فوتبال جهان خواهد نشست، نشانه ای است که جیانی اینفانتینو، رئیس فیفا واقعاً او را دوست دارد. از طرفی به نظر می‌رسد که دایی یکی از جایزه های اصلی این مراسم را اهدا خواهد کرد.

بر این اساس هر ساله جایزه ای به نام "پوشکاش" به زننده زیباترین گل سال اهدا می‌شود. مارسین اولکسی، زننده گل در لیگ معلولان لهستان، دیمیتری پایه، ستاره فرانسوی مارسی به خاطر گلی که به پائوک زد و ریچالیسون برای سوپرگلی که در جام جهانی به ثمر رساند، در بین سه نامزد جایزه نهایی پوشکاش قرار گرفته اند که به نظر می‌رسد علی دایی این جایزه را به برنده اهدا خواهد کرد.