رئال مادرید در شب درخشان بن زما، به یک پیروزی تاریخی در نوکمپ دست یافت. کریم هت‌تریک کرد و رئال با برتری 0-4 راهی فینال کو پا دل ری شد.

نوکمپ زیر پای کریم: نابودی بارسا  به دست اعجوبه
پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین:

به گزارش "ورزش سه"، در پنجمین ال‌کلاسیکوی فصل، امشب بارسلونا در نوکمپ میزبان رئال مادرید بود. بارسا در شرایطی به این بازی رسید که در سه رویارویی اخیر برابر رئال پیروز شده بود.

تیم ژاوی در فینال سوپرجام اسپانیا، رئال را 3-1 شکست داد. در بازی رفت نیمه نهایی کوپا دل ری 0-1 پیروز شد و در بازی برگشت لالیگا که سه هفته پیش در نوکمپ برگزار شد نیز به پیروزی 2-1 دست یافت. اگر بارسا امشب نیز رئال را شکست می‌داد، ژاوی اولین مربی تاریخ بارسلونا می‌شد که در یک فصل به چهار برد متوالی برابر رئال دست یافته ولی داستان این بازی کاملا متفاوت بود.

رئال مادرید در نیمه اول علی‌رغم ارائه بازی نه چندان خوب و تسلط بیشتر بارسا روی توپ و میدان، با گل دقیقه 45 وینیسیوس برنده به رختکن رفت. وینیسیوس روی پاس کریم بنزما و با ضربه بیرون پا توانست توپ را وارد دروازه کند. البته ژول کنده توپ را برگشت داد و در ادامه کریم بنزما توانست آن را وارد دروازه کند ولی تکرار صحنه نشان می‌داد توپ با ضربه وینی کاملا از خط گذشته بود و در نهایت نیز گل به نام او ثبت شد. این سومین گل وینیسیوس به بارسا و اولین گل او در نوکمپ بود. او یک گل در برنابئو و یک گل نیز در ورزشگاه ریاض عربستان به بارسا زده است.

پنج دقیقه از شروع نیمه دوم گذشته بود که رئال توسط کریم بنزما به دومین گل خود دست یافت. کریم پاس لوکا مودریچ را با یک ضربه بغل پای تماشایی از بیرون محوطه جریمه دور از دستان تراشتگن وارد دروازه کرد.

هشت دقیقه بعد کریم دومین گلش در این بازی را نیز به بارسا زد؛ البته از روی نقطه پنالتی. وینیسیوس پنالتی گرفت و کریم بنزما با خونسردی توپ را برخلاف جهتی که تراشتگن شیرجه رفته بود، وارد دروازه کرد تا رئال 3-0 پیش بیفتد. کریم با این گل پس از مسی به دومین بازیکنی در تاریخ ال‌کلاسیکوها تبدیل شد که مستقیما روی 25 گل یا بیشتر، نقش مستقیم داشته است. او 14 گل زده و یازده پاس گل داده است. مسی 26 گل زده و 14 پاس گل داده بود.

این پایان کار نبود و کریم در دقیقه 8۱ سومین گلش را نیز زد و هت‌تریک کامل شد. این بار روی یک ضدحمله و نفوذ سریع وینیسیوس به بیرون محوطه جریمه بارسا و پاس عالی او برای بنزما، ستاره فرانسوی در مصاف تک به تک با تراشتگن با یک ضربه دقیق توپ را به گوشه دروازه فرستاد. کریم با این گل به دومین بازیکن تاریخ رئال تبدیل شد که در ال‌کلاسیکو سه گل می‌زند و یک پاس گل می‌دهد. ایوان زامورانو در ال‌کلاسیکوی سال 1995 که رئال 5-0 بارسا را برده بود، موفق به انجام این کار شد.

کریم همچنین پس از فرانس پوشکاش اولین بازیکن رئال شد که در نوکمپ هت‌تریک می‌کند. پوشکاش در 27 ژانویه 1963 در نوکمپ سه گل به بارسا زده بود. تعداد گل‌های فصل کریم برای رئال نیز به 25 رسید.