سر الکس فرگوسن، 15 سال پیش به قدری از رئال مادرید عصبانی بود که مثل یک هوادار بارسلونا این باشگاه را متعلق به ژنرال فرانکو عنوان کرد.

روزی که فرگوسن، رئال را باشگاه ژنرال فرانکو خواند!
پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین:

به گزارش "ورزش سه"، در روزهای اخیر بار دیگر ژنرال فرانکو، دیکتاتور سابق اسپانیا، به صحنه بحث و جدل رسانه‌ای دو باشگاه بارسلونا و رئال مادرید برگشته است. پس از اینکه خوان لاپورتا، رئیس بارسلونا، دو روز پیش در نطقی آتشین، رئال را تیم حکومتی خواند و گفت که برای دهه‌ها از حمایت دولت برخوردار بوده، باشگاه رئال مادرید در پاسخ و با انتشار ویدیویی ادعا کرد که این بارسلونا بوده که در دوران فرانکو بیشترین سود را برده و لقب تیم حکومتی برازنده آن است.

موندودپورتیوو امروز مصاحبه‌ای قدیمی از سِر الکس فرگوسن، مربی اسطوره‌ای منچستریونایتد، منتشر کرده که او در آن از رئال به عنوان باشگاه فرانکو یاد کرده بود: «واقعاً منزجر کننده است که رئال مادرید، همان‌طور که زمانی باشگاه ژنرال فرانکو بود، هر کسی را که می‌خواهد، به دست می‌آورد.» او در مصاحبه با مجله GQ در سال 2008 این اتهام را به رئال زده بود اما دلیل عصبانیت فرگوسن از رئال چه بود؟

فرگوسن می‌دانست که رئال مادرید با کریستیانو رونالدو برای فصل 10-2009 به توافق رسیده و فوق ستاره پرتغالی در تابستان 2009 یونایتد را به مقصد رئال ترک خواهد کرد. او از توافق پنهانی رئال با رونالدو شدیدا عصبانی بود. او حتی اعتقاد داشت رئال گابریل هاینزه (بازیکن آرژانتینی سابق یونایتد) را در سال 2007 خریده بود تا از طریق او به رونالدو نزدیک شود!