وزیر امور خارجه آمریکا در پیامی با ادعای نقض حقوق بشر در ایران به اجرای حکم سرکرده گروهک تروریستی حرکة‌النضال واکنش نشان داد.

پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین:

آنتونی بلینکن، وزیر امور خارجه آمریکا با مطرح کردن اظهاراتی مداخله‌جویانه درباره اجرای حکم اعدام حبیب فرج‌الله چعب، ملقب به «حبیب اسیود» سرکرده گروهک تروریستی حرکة النضال و طراح اصلی حمله تروریستی به رژه نیروهای مسلح در سال ۱۳۹۷ که منجر به شهادت و زخمی شدن تعداد زیادی از شهروندان شد، در صفحه توییترش نوشت: آمریکا اعدام ناعادلانه حبیب چعب، شهروند دوتابعیتی سوئدی-ایرانی را محکوم می‌کند.

بلینکن در ادامه با تکرار ادعای نقض حقوق بشر در ایران گفت: ما برای مقابله با نقض حقوق بشر از سوی ایران در کنار سوئد و دیگر شرکایمان ایستاده‌ایم.

پیش‌تر، دستگاه دیپلماسی ایران در واکنش به اظهارات مداخله‌جویانه برخی مقامات اروپایی درباره اجرای حکم اعدام سرکرده این گروهک تروریستی گفته بود که این‌گونه مواضع حمایتی غرب از تروریست‌ها نه‌ تنها تلاشی برای جلوگیری از اجرای عدالت به شمار می‌آید، بلکه عملا موجب «تشویق» و نیز «ترویج» پدیده شوم تروریسم در سراسر جهان خواهد بود.

بنا بر گفته وزارت امور خارجه، جمهوری اسلامی ایران در مسیر مقابله با تروریسم و اجرای عدالت در قبال تروریست‌ها مصمم است و از حقوق ملت ایران و تأمین امنیت آنان کوتاه نخواهد آمد.

منبع: ایسنا