معاون پارلمانی رئیس‌جمهور گفت: دولت برنامه‌ای برای تشکیل استان ‌تهران غربی به مرکزیت شهریار ندارد و هنوز تصمیم قطعی در این باره گرفته نشده است.

دولت برنامه‌ای برای تشکیل "تهران غربی" ندارد
پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین:

معاون پارلمانی رئیس‌جمهور گفت: دولت برنامه‌ای برای تشکیل استان ‌تهران غربی به مرکزیت شهریار ندارد و هنوز تصمیم قطعی در این باره گرفته نشده است.

سید‌محمد حسینی معاون پارلمانی رئیس جمهور در جلسه شورای اداری شهرستان رباط کریم که عصر امروز در فرهنگسرای معلم با حضور مسئولان شهرستان برگزار شد، ضمن گرامیداشت دهه کرامت و بزرگداشت سالروز ارتحال ملکوتی امام خمینی (ره) و قیام 15 خرداد اظهار داشت: باتوجه به افول آمریکا در جهان و اتفاقات حاکم شرایط خوبی برای دیپلماسی و ارتباطات ایران با سایر کشورها پیش آمده و رئیس جمهور از این فرصت برای برقراری ارتباطات خارجی و دیپلماسی کشور گام محکمی برای ایران قوی برداشته است.

وی افزود: جلسه شورای اداری شهرستان رباط کریم فرصتی است تا در جمع مسئولان و مدیران شهرستان از نزدیک در جریان موضوعات و مشکلات قرار بگیریم تا بتوانیم برای حل آنها پیگیری های لازم را انجام دهیم و با توجه به سفر رئیس جمهور به شهرستان رباط‌کریم مصوباتی انجام شده است که امروز در شورای اداری پیگیر آنها هستیم تا با توجه به رشد جمعیتی شهرستان و افزایش روز به روز آن برای تسریع اموراقدامات و پیگیری هایی لازم انجام شود تا مردم در رفاه و آسایش قرار گیرند.

معاون پارلمانی رئیس‌جمهور بیان کرد: موضوعاتی مانند آب، مترو، بیمارستان و تصفیه خانه مورد نیاز و مطالبات مردمی است که در اولویت پیگیری ها قراردارد تا در کنار آنها شاهد رشد اقتصادی و تولید در منطقه باشیم.

وی با اشاره به اینکه انتخاب وزیر صنعت، معدن و تجارت با رای قاطع نمایندگان و تصویب تشکیل وزارت بازرگانی دو مقوله و موضوعی است که می‌تواند در کنترل قیمت ها و تنظیم بازار نقش موثری داشته باشد، ادامه داد: با توجه به نامگذاری سال با عنوان مهار تورم و رشد تولید توسط رهبر معظم انقلاب اسلامی، باید تمام مسئولان، دولتمردان، نمایندگان و کارگزاران دست به دست هم دهند و با هم افزایی و اقدامات جهادی مسیر محقق شدن شعار سال را فراهم کنند.

حسینی با اشاره به تشکیل استان غربی تهران به مرکزیت شهریار عنوان کرد: هر طرحی که در دولت مطرح می‌شود، عده‌ای موافق و عده‌ای مخالف دارد و مسئولان و نمایندگان معتقد بر آن هستند که این اقدامات هزینه‌های دولت را افزایش می‌دهد، ولی شخص رئیس جمهور تاکید دارد که در صورتی که جایی نیاز باشد باید تصمیمی بر پایه نظر کارشناسی و در نظر گرفتن زیر ساخت گرفته و اجرا شود و درباره تشکیل استان غربی تهران به مرکزیت شهریار هنوز تصمیم قطعی گرفته نشده است و در مرحله پیشنهاد و بررسی و کارشناسی مبنی بر این تصمیم هستیم و نظر مردم هم برای ما محترم است.

معاون پارلمانی رئیس‌جمهور با بیان اینکه افزایش زیرساخت های استان تهران در شهرستان ها یک امر منطقی و قطعی است و باید این زیر ساخت ها در شرق، غرب، شمال و جنوب تهران نیز افزایش داده شود، ادامه داد: در برخی از شهرها و شهرستان ها شاهد جمعیتی بیش از یک استان هستیم و متاسفانه در دولت های گذشته به شهر های اطراف تهران بنا به ملاحظات و خدماتی کم توجهی شده است و امیدواریم در دولت انقلابی سیزدهم این موضوع بیشتر مورد توجه مسئولان و نمایندگان قرار بگیرد و پس از بررسی و تایید و تصویت نمایندگان طرح استقلال و توسعه شهرهای اطراف تهران اجرایی شود.

وی در پایان خاطرنشان کرد: سفر رئیس جمهور به شهرستان رباط کریم و پرند مصوباتی را به همراه داشته که یکی از موضوعات و مصوبات مهم آن بحث مترو پرند است که تا فرودگاه امام خمینی (ره) قابل بهره‌برداری است و امیدواریم با جدیتی که در کار مترو پرند شاهد هستیم مسئولان و کارفرمایان اجرایی، این پروژه ملی را به هفته دولت پایان رسانده و افتتاح شود.

وی ادامه داد: مطمئنا با بهره‌برداری از این پروژه و اتصال خط ریلی پرند به شبکه ریلی تهران، حمل و نقل عمومی و رفت و آمد مردم و شهروندان در این شهرستان به سهولت انجام می شود و با این اقدام می توان بار ترافیکی و ترددی و آلودگی هوا و خطرات جاده ای را کاهش داد و مردم منطقه در آرامش زندگی کنند.