ترمز قیمت خودرو امروز 22 تیر 1402 کشیده شد. اغلب محصولات، پنج‌شنبه خود را در ثبات کامل به سر بردند و تعداد کمی، افزایش یا کاهش بسیار اندکی تجربه کردند.

قیمت خودرو ترمز برید | قیمت خودروهای داخلی اعلام شد
پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین:

قیمت خودرو در بازار آزاد روند نزولی دارد. قیمت خودرو در چند سال گذشته ثابت نبوده و هرروز تغییر می‌کند. قیمت خودرو تابع شرایط متفاوتی است و پیش‌بینی آن کمی دشوار است. میزان قیمت خودرو به قیمت دلار هم بستگی دارد. قیمت خودرو در آینده چه می‌شود.

ترمز قیمت خودرو امروز 22 تیر 1402 کشیده شد. اغلب محصولات، پنج‌شنبه خود را در ثبات کامل به سر بردند و تعداد کمی، افزایش یا کاهش بسیار اندکی تجربه کردند.

قیمت خودرو، امروز 22 تیر ماه 1402 با گذشت چند روز از اعلام قیمت‌های جدید توسط شورای رقابت، سرانجام آرام گرفت و روز کم نوسانی را پشت سر گذاشت. بازار خودروهای مونتاژی در ثبات کامل قرار گرفتند اما در بازار محصولات داخلی، نوسان اندکی به چشم می‌خورد.

البته بعید به نظر می‌رسد که روند نزولی به این راحتی قطع شود و دلیل این ثبات بازار به احتمال قوی، تعطیلی بنگاه‌های خرید و فروش خودرو در روز پنج‌شنبه و جمعه است. بنابراین برای مشاهده روند بازار باید منتظر قیمت‌های روز شنبه ماند.

با توجه به قیمت‌های اعلامی وب‌سایت کارنامه، قیمت خودرو امروز نیز با تغییراتی همراه بود.

بازار خودروهای داخلی معمولاً به دلیل خرید و فروش بیشتر نسبت به مونتاژی‌ها، تغییرات بیشتری را تجربه می‌کند، اما امروز حتی قیمت خودروهای داخلی نیز، نوسان زیادی تجربه نکردند.

رکورددار درصد افزایش قیمت برای کوئیک دنده‌ای S بود. این هاچ‌بک نارنجی پوشان جاده مخصوص با 2 میلیون تومان افزایش قیمت نسبت به روز گذشته، با نرخ 353 میلیون تومان خرید و فروش شد.

اما در رتبه دوم، تارا دنده اتوماتیک ایران خودرو نیز که روز گذشته با کاهش 6 میلیون تومانی همراه بود، مشابه کوئیک سایپا با 2 میلیون تومان افزایش، به قیمت 812 میلیون تومان رسید.

سمند سورن پلاس، سدان نسبتاً جدید ایران خودرو اما برخلاف خودروهای فوق، پنج میلیون تومان در یک روز گذشته با کاهش همراه بود. به این ترتیب این خودرو طی دو روز با هشت میلیون تومان کاهش قیمت همراه بود و نرخ آن به 575 میلیون تومان رسید.

پژو 206 تیپ 3 پاناروما که دو روز گذشته با افزایش حدود یک میلیون تومانی به نرخ 550 میلیون رسید، امروز پنج میلیون تومان کاهش قیمت را تجربه کرد و به 545 میلیون رسید.

همانطور که در ابتدا اشاره شد، بازار خودروهای مونتاژی به دلیل انجام معامله‌های کمتر نسبت به داخلی‌های بازار از نوسانات کمتری برخوردار هستند. بنابراین قیمت خودروهای مونتاژی در روز پنج‌شنبه هیچ تغییری نداشت و در همه محصولات، ثبات قیمتی مشاهده می‌شود.

ام‌وی‌ام X22 PRO پس از اینکه طی روزهای گذشته به زیر کانال یک میلیارد تومان سقوط کرد، هیچ تغییری نداشته و با همان قیمت 990 میلیون تومان درحال معامله است.

جک J4 به عنوان ارزان‌ترین محصول مونتاژی بازار ایران که روز گذشته با کاهش 20 میلیونی به 750 میلیون تومان رسید، امروز در همین نرخ ساکن ماند.

فیدلیتی پرایم 5 نفره که نسبت به ابتدای هفته 40 میلیون تومان کاهش قیمت را تجربه کرد، امروز بدون هیچ تغییری در همان نرخ یک میلیارد و 610 میلیون تومان معامله شد.

پیش‌بینی قیمت خودرو در هفته آینده

عماد جعفری، کارشناس بازار خودرو در رابطه با آینده قیمت خودرو گفت: «تعداد انصرافی‌های طرح ثبت نام خودروسازان بسیار زیاد شده است؛ چراکه کاهش قیمت خودرو بسیار بالاست. برای مثال در خودروی جک J7 حدود 440 میلیون و در خودروی تیگو 7 حدود 400 میلیون تومان کاهش قیمت به چشم می‌خورد. این اعداد و ارقام بازار را به سمتی می‌کشاند که موجب شدیدتر شدن رکود می‌شود.

حال باتوجه به انصراف متقاضیانی سامانه یکپارچه خودرو از یک سو و تکمیل وجه نکردن بسیاری از افراد از سوی دیگر، می‌توان فهمید که این کاهش قیمت‌ها دیگر برای خریداران جذابیت ندارد. بنابراین در هفته پیش رو، این رکود و سقوط قیمتی قطعاً ادامه‌دار خواهد بود و باید منتظر هفته‌های آتی باشیم تا ببینیم روند خودرو به چه صورت خواهد بود.

قیمت خودرو

شجاعی، سخنگوی شورای رقابت:

از روزی که ما فرمول های قیمت گذاری را اعلام کردیم، ظاهرا تنها کسی که ساز مخالف با این نوع قیمت گذاری را زد آقای قالیباف است.

گویا وزارت صمت می‌خواهد خودش را به عنوان آدم خوب ماجرا جلوه دهد و مسئولیت اعلام قیمت ها را بر عهده نگیرد.

گزارشی را هم که رسانه ملی از تخلف شورای رقابت پخش کرد هم خود آقای قالیباف تهیه کرده بودند.

قیمت خودروقیمت خودرو در بازار امروز

بازار خودرو به دلیل تاثیرپذیری بالا از نوسانات دلار، تبدیل به یک بازار دلاری شده است. انتظار می‌رود تا پایان سال قیمت خودرو حداقل ۳۰ درصد افزایش قیمت را تجربه کند.قیمت خودرو صفر داخلی روز ‌‌جمعه 20 آبان ۱۴۰۱ با توجه به آمار و قیمت روزانه سایت دیوار با تغییراتی همراه شد. بازار خودرو روزهای عجیبی را پشت سر می‌گذارد.

با افزایش نرخ دلار از هفته گذشته، قیمت خودروها نیز با افزایش همراه شد. البته برخی معتقدند که قیمت خودرو هم‌گام با نرخ دلار افزایش نداشته است.

قیمت‌های ثبت‌شده در سایت‌های آگهی خودرو پس از گذشت چند روز از سقف‌شکنی دلار، حکایت‌گر بلاتکلیفی و سردرگمی بازار است.

برخلاف هفته‌های گذشته، برخی خودروها با ثبات، برخی با کاهش و برخی نیز با افزایش قیمتی همراه شده‌اند.

قیمت خودرو صفر داخلی در لحظه نگارش این گزارش در بازار ایران به شرح زیر است:

برخلاف ماه‌های گذشته که قیمت پراید ثابت مانده بود، اما بالاخره سقف‌شکنی تاریخی دلار این ثبات را شکست و این خودرو را با نوسان قیمت همراه کرد. برای مثال، پراید ۱۱۱ اکنون در قیمت 208 میلیون تومان به فروش می‌رسد. اما پراید ۱۳۱ نیز اکنون به نرخ 183 میلیون تومان عرضه می‌شود.

پژو ۲۰۷ اتومات که در ماه گذشته ۵۹۰ میلیون تومان ارزش داشت، اما امروز در سطح 630 میلیون تومان ثابت ماند.

خودرو دنا معمولی هم که مدت‌ها بود با ثبات قیمتی همراه شده بود، اما این چند روز با افزایش قیمت همراه شد. امروز صبح، این خودرو در قیمت 415 میلیون تومان در بازار عرضه شد. اما باید توجه داشت که دنا معمولی طی تنها یک ماه با ۱۰ ملیون تومان افزایش قیمت همراه شده بود.

پژو پارس اتوماتیک هم امروز به قیمت 496 میلیون تومان در بازار خودرو کشور به فروش می‌رسد.

تارا اتوماتیک هم که این روزها از نوسانات دور نماند، امروز به قیمت 610 میلیون تومان رسید.

قیمت خودروقیمت خودرو صفر داخلی روز ‌‌سه‌شنبه ۱۰ آبان ۱۴۰۱ با توجه به آمار و قیمت روزانه سایت دیوار با تغییراتی همراه شد.

قیمت خودرو صفر داخلی در لحظه نگارش این گزارش در بازار ایران به شرح زیر است:

برخلاف نوسانات قیمتی که خودروها در بازار تجربه کردند، اما پراید ماه‌هاست که با ثبات قیمت همراه شده است. برای مثال، پراید ۱۱۱ با قیمت ۲۰۵ میلیون تومان به فروش می‌رسد. پراید ۱۳۱ نیز با نرخ ۱۸۰ میلیون تومان عرضه می‌شود.

اما پژو ۲۰۷ اتومات که هفته‌ها از نوسان قیمتی دور مانده بود، اما در این چند روز، با نوسان قیمتی زیادی همراه شده است. حال این خودرو پنج میلیون تومان نسبت به روز گذشته ارزان شد و هم‌اکنون در سطح ۶۱۵ میلیون تومان خرید و فروش می‌شود. دنا معمولی مدل ۱۴۰۱ نیز مانند روز گذشته، دو میلیون تومان افزایش داشت و اکنون ۴۱۴ میلیون تومان قیمت دارد.

قیمت خودرواما فعالان بازار خودرو می‌گویند که برخی خودروها بیشتر خرید و فروش می‌شوند و پرطرفدار هستند. این خودروها با چه قیمتی در بازار معامله می‌شوند؟

تیبا هاچ‌بک‌ پلاس که از خودروهای پرطرفدار این روزهاست، صبح سه‌شنبه هم مانند روزهای گذشته، در محدوده ۲۱۴ میلیون تومان قیمت‌گذاری شد.

قیمت پژو ۲۰۶ تیپ دو صفر نیز برخلاف روزهای گذشته، ثابت ماند و حالا ۳۱۱ میلیون تومان ارزش دارد. در این میان، تیپ پنج این مدل پژو نیز در بازار کشور در نرخ ۳۶۶ میلیون تومان ثابت ماند.

با افزایش قیمت دلار، بازار خودرو هم با افزایش قیمت همراه شده است. این افزایش قیمت بازار را بعد از ماه‌ها از رکود خارج کرد و اکنون خرید و فروش در بازار در حال انجام است.

قیمت خودرو صفر داخلی روز ‌شنبه ۱۶ مهر ۱۴۰۱ با توجه به آمار و قیمت روزانه سایت دیوار با تغییراتی همراه شد.

قیمت خودرو صفر داخلی در لحظه نگارش این گزارش در بازار ایران به شرح زیر است:

پراید ۱۱۱ با قیمت ۲۰۵ میلیون تومان به فروش می‌رسد.

پراید ۱۳۱ نیز با قیمت ۱۸۰ میلیون تومان عرضه می‌شود. دنا معمولی مدل ۱۴۰۱ نیز با قیمت ۴۰۴ میلیون تومان به فروش می‌رسد.

پژو ۲۰۷ اتومات اکنون در قیمت ۵۹۰ میلیون تومان خرید و فروش می‌شود.

تیبا هاچ‌بک‌ پلاس هم‌اکنون در محدوده ۲۱۴ میلیون تومان قیمت دارد.

پژو ۲۰۶ تیپ دو مدل ۱۴۰۱ اکنون در قیمت ۳۰۹ میلیون تومان به فروش می‌رسد. ۲۰۶ تیپ پنج نیز در بازار کشور تا نرخ ۳۷۰ میلیون تومان پیش رفت.

تارا اتوماتیک هم امروز با قیمت ۵۹۵ میلیون تومان خرید و فروش می‌شود.

در حال حاضر بازار در رکود است. اما قیمت‌ خودرو در چند روز گذشته با ثبات همراه شده و با تغییرات چندانی همراه نشده است.