قیمت خودرو امروز، 26 تیر 1402، در اکثر محصولات با کاهش همراه بود. در این بین چند مدل داخلی هم رشد یا ثبات قیمت را تجربه کردند.

قیمت خودرو با مخ زمین خورد | قیمت پراید صفر امروز همه رو شوکه کرد
پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین:

قیمت خودرو در بازار آزاد روند نزولی دارد. قیمت خودرو در چند سال گذشته ثابت نبوده و هرروز تغییر می‌کند. قیمت خودرو تابع شرایط متفاوتی است و پیش‌بینی آن کمی دشوار است. میزان قیمت خودرو به قیمت دلار هم بستگی دارد. قیمت خودرو در آینده چه می‌شود.

قیمت خودرو امروز، 26 تیر 1402، در اکثر محصولات با کاهش همراه بود. در این بین چند مدل داخلی هم رشد یا ثبات قیمت را تجربه کردند.

قیمت خودرو امروز 26 تیر ماه نتوانست روند صعودی را که از روز گذشته آغار کرده بود، حفظ کند و کلیت بازار دچار ریزش شد.

کاهش چند درصدی قیمت‌ها اتفاق عجیبی نبود و انتظار می‌رفت که بازار از آغاز هفته تحرکاتی از خود نشان دهد.

در این میان، بازار خودروهای داخلی به دلیل حجم معاملات بالا، بیشترین تغییر و کاهش قیمت در محصولات را تجربه کرد.

اما در بازار خودروهای مونتاژی، به‌رغم مخالفت رئیس دولت با بالارفتن قیمت‌های کارخانه که توسط شورای رقابت تعیین شده بود معدود خودروهایی مشاهده می‌شود که رشد قیمت داشته‌اند. البته روند کلی این بازار هم امروز نزولی است.

با توجه به قیمت‌های اعلامی وب‌سایت کارنامه، قیمت خودرو امروز برخلاف روزهای گذشته، روند کاهشی را طی کرد.

 تحویل زودتر از موعد خودرو برای مشتریان دردسرساز شد

قیمت خودروهای داخلی در اکثر محصولات، کاهشی و در تعداد اندکی، با ثبات گزارش شد.

پراید 131 و پراید 111 به عنوان ارزان‌ترین خودروهای تولیدی شرکت سایپا پس از روزها مقاومت، توانایی نگه داشتن کانال موجود را از دست دادند و هر کدام 5 میلیون تومان نسبت به روز گذشته ارزان شدند. به این ترتیب پراید 131 به قیمت 115 میلیون و پراید 111 به قیمت 125 میلیون تومان معامله شد.

کوئیک S اتوماتیک نیز در رتبه دوم کاهش قیمت محصولات سایپا قرار می‌گیرد. این هاچ‌بک توانست با 4 میلیون تومان کاهش نسبت به روز گذشته، به نرخ 349 میلیون تومان خرید و فروش شود.

پژو پارس LX TU5 نیز جزو محصولات ایران خودرو با بیشترین کاهش قیمت به شمار می‌رود. این خودرو با 7 میلیون تومان کاهش نسبت به روز گذشته، به قیمت 611 میلیون تومان رسید.

تارا اتوماتیک اما رکورد دار بیشترین کاهش قیمت نسبت به روز گذشته بود. این سدان لوکس ایران خودرو با 13 میلیون تومان کاهش، به نرخ 804 میلیون تومان معامله شد. به این ترتیب یک قدم دیگر به کانال 800 میلیون تومان نزدیک‌تر شد.

قیمت خودروهای مونتاژی

جک J4 کرمان موتور که چند روزی هیچ تغییر قیمتی تجربه نکرده بود، امروز با 10 میلیون تومان افزایش به 760 میلیون تومان رسید. بنابراین احتمالاً این سدان اقتصادی مونتاژی قصد دارد خود را به کانال 800 میلیون تومانی برساند.

اس‌دبلیوام G01 با مدل 1401 سرانجام پس از هفته‌ها ثبات قیمتی، تنها در یک روز 50 میلیون تومان کاهش یافت و به نرخ یک میلیارد و 700 میلیون تومان رسید.

فیدلیتی پرایم پنج نفره که روز گذشته با 10 میلیون تومان افزایش قیمت همراه بود؛ امروز 20 میلیون تومان کاهش را تجربه کرد و روی کانال یک میلیارد و 600 میلیون تومان ثابت شد.

لاماری ایما از هفته گذشته با شیب اندکی درحال کاهش قیمت است. این کراس‌اوور مونتاژی که روز گذشته 30 میلیون تومان کاهش قیمت یافته بود، امروز 40 میلیون تومان دیگر کاهش تجربه کرد و به نرخ یک میلیارد و 910 میلیون تومان رسید. به این ترتیب لاماری ایما از ابتدای هفته گذشته تاکنون، 130 میلیون تومان کاهش قیمت داشته است.

قیمت خودرو

شجاعی، سخنگوی شورای رقابت:

از روزی که ما فرمول های قیمت گذاری را اعلام کردیم، ظاهرا تنها کسی که ساز مخالف با این نوع قیمت گذاری را زد آقای قالیباف است.

گویا وزارت صمت می‌خواهد خودش را به عنوان آدم خوب ماجرا جلوه دهد و مسئولیت اعلام قیمت ها را بر عهده نگیرد.

گزارشی را هم که رسانه ملی از تخلف شورای رقابت پخش کرد هم خود آقای قالیباف تهیه کرده بودند.

قیمت خودروقیمت خودرو در بازار امروز

بازار خودرو به دلیل تاثیرپذیری بالا از نوسانات دلار، تبدیل به یک بازار دلاری شده است. انتظار می‌رود تا پایان سال قیمت خودرو حداقل ۳۰ درصد افزایش قیمت را تجربه کند.قیمت خودرو صفر داخلی روز ‌‌جمعه 20 آبان ۱۴۰۱ با توجه به آمار و قیمت روزانه سایت دیوار با تغییراتی همراه شد. بازار خودرو روزهای عجیبی را پشت سر می‌گذارد.

با افزایش نرخ دلار از هفته گذشته، قیمت خودروها نیز با افزایش همراه شد. البته برخی معتقدند که قیمت خودرو هم‌گام با نرخ دلار افزایش نداشته است.

قیمت‌های ثبت‌شده در سایت‌های آگهی خودرو پس از گذشت چند روز از سقف‌شکنی دلار، حکایت‌گر بلاتکلیفی و سردرگمی بازار است.

برخلاف هفته‌های گذشته، برخی خودروها با ثبات، برخی با کاهش و برخی نیز با افزایش قیمتی همراه شده‌اند.

قیمت خودرو صفر داخلی در لحظه نگارش این گزارش در بازار ایران به شرح زیر است:

برخلاف ماه‌های گذشته که قیمت پراید ثابت مانده بود، اما بالاخره سقف‌شکنی تاریخی دلار این ثبات را شکست و این خودرو را با نوسان قیمت همراه کرد. برای مثال، پراید ۱۱۱ اکنون در قیمت 208 میلیون تومان به فروش می‌رسد. اما پراید ۱۳۱ نیز اکنون به نرخ 183 میلیون تومان عرضه می‌شود.

پژو ۲۰۷ اتومات که در ماه گذشته ۵۹۰ میلیون تومان ارزش داشت، اما امروز در سطح 630 میلیون تومان ثابت ماند.

خودرو دنا معمولی هم که مدت‌ها بود با ثبات قیمتی همراه شده بود، اما این چند روز با افزایش قیمت همراه شد. امروز صبح، این خودرو در قیمت 415 میلیون تومان در بازار عرضه شد. اما باید توجه داشت که دنا معمولی طی تنها یک ماه با ۱۰ ملیون تومان افزایش قیمت همراه شده بود.

پژو پارس اتوماتیک هم امروز به قیمت 496 میلیون تومان در بازار خودرو کشور به فروش می‌رسد.

تارا اتوماتیک هم که این روزها از نوسانات دور نماند، امروز به قیمت 610 میلیون تومان رسید.

قیمت خودروقیمت خودرو صفر داخلی روز ‌‌سه‌شنبه ۱۰ آبان ۱۴۰۱ با توجه به آمار و قیمت روزانه سایت دیوار با تغییراتی همراه شد.

قیمت خودرو صفر داخلی در لحظه نگارش این گزارش در بازار ایران به شرح زیر است:

برخلاف نوسانات قیمتی که خودروها در بازار تجربه کردند، اما پراید ماه‌هاست که با ثبات قیمت همراه شده است. برای مثال، پراید ۱۱۱ با قیمت ۲۰۵ میلیون تومان به فروش می‌رسد. پراید ۱۳۱ نیز با نرخ ۱۸۰ میلیون تومان عرضه می‌شود.

اما پژو ۲۰۷ اتومات که هفته‌ها از نوسان قیمتی دور مانده بود، اما در این چند روز، با نوسان قیمتی زیادی همراه شده است. حال این خودرو پنج میلیون تومان نسبت به روز گذشته ارزان شد و هم‌اکنون در سطح ۶۱۵ میلیون تومان خرید و فروش می‌شود. دنا معمولی مدل ۱۴۰۱ نیز مانند روز گذشته، دو میلیون تومان افزایش داشت و اکنون ۴۱۴ میلیون تومان قیمت دارد.

قیمت خودرواما فعالان بازار خودرو می‌گویند که برخی خودروها بیشتر خرید و فروش می‌شوند و پرطرفدار هستند. این خودروها با چه قیمتی در بازار معامله می‌شوند؟

تیبا هاچ‌بک‌ پلاس که از خودروهای پرطرفدار این روزهاست، صبح سه‌شنبه هم مانند روزهای گذشته، در محدوده ۲۱۴ میلیون تومان قیمت‌گذاری شد.

قیمت پژو ۲۰۶ تیپ دو صفر نیز برخلاف روزهای گذشته، ثابت ماند و حالا ۳۱۱ میلیون تومان ارزش دارد. در این میان، تیپ پنج این مدل پژو نیز در بازار کشور در نرخ ۳۶۶ میلیون تومان ثابت ماند.

با افزایش قیمت دلار، بازار خودرو هم با افزایش قیمت همراه شده است. این افزایش قیمت بازار را بعد از ماه‌ها از رکود خارج کرد و اکنون خرید و فروش در بازار در حال انجام است.

قیمت خودرو صفر داخلی روز ‌شنبه ۱۶ مهر ۱۴۰۱ با توجه به آمار و قیمت روزانه سایت دیوار با تغییراتی همراه شد.

قیمت خودرو صفر داخلی در لحظه نگارش این گزارش در بازار ایران به شرح زیر است:

پراید ۱۱۱ با قیمت ۲۰۵ میلیون تومان به فروش می‌رسد.

پراید ۱۳۱ نیز با قیمت ۱۸۰ میلیون تومان عرضه می‌شود. دنا معمولی مدل ۱۴۰۱ نیز با قیمت ۴۰۴ میلیون تومان به فروش می‌رسد.

پژو ۲۰۷ اتومات اکنون در قیمت ۵۹۰ میلیون تومان خرید و فروش می‌شود.

تیبا هاچ‌بک‌ پلاس هم‌اکنون در محدوده ۲۱۴ میلیون تومان قیمت دارد.

پژو ۲۰۶ تیپ دو مدل ۱۴۰۱ اکنون در قیمت ۳۰۹ میلیون تومان به فروش می‌رسد. ۲۰۶ تیپ پنج نیز در بازار کشور تا نرخ ۳۷۰ میلیون تومان پیش رفت.

تارا اتوماتیک هم امروز با قیمت ۵۹۵ میلیون تومان خرید و فروش می‌شود.

در حال حاضر بازار در رکود است. اما قیمت‌ خودرو در چند روز گذشته با ثبات همراه شده و با تغییرات چندانی همراه نشده است.