رئیس کمیسیون امور داخلی کشور و شوراهای مجلس از مصوبه این کمیسیون مبنی بر حذف انتخابات تناسبی از طرح اصلاح قانون انتخابات مجلس خبر داد.

حذف مجدد «تناسبی شدن انتخابات تهران» در کمیسیون امور داخلی مجلس
پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین:

رئیس  کمیسیون امور داخلی کشور و شوراهای مجلس از مصوبه این کمیسیون مبنی بر حذف انتخابات تناسبی از طرح اصلاح قانون انتخابات مجلس خبر داد.

محمدصالح جوکار رئیس کمیسیون شوراهای مجلس شورای اسلامی با اشاره به نشست امروز این کمیسیون، گفت: مصوبه مربوط به طرح اصلاح قانون انتخابات مجلس شورای اسلامی اعاده شده از سوی شورای نگهبان در این جلسه مورد بررسی قرار گرفت.

وی افزود: بر همین اساس و به منظور تأیید نظر هیأت عالی نظارت بر حُسن اجرای سیاست‌های کلی نظام، اعضای کمیسیون رأی به حذف انتخابات تناسبی از مصوبه طرح اصلاح قانون انتخابات مجلس دادند.

رئیس کمیسیون شوراهای مجلس اظهار کرد: پیش از این، اعضای کمیسیون مصوب کرده بودند که انتخابات مجلس شورای اسلامی در حوزه انتخابیه تهران شمیرانات، ری و اسلامشهر به صورت تناسبی و لیستی برگزار شود.

جوکار خاطرنشان کرد: همچنین در جلسه امروز، تقاضای سیدمصطفی آقامیرسلیم برای تحقیق و تفحص از شهرداری تهران از سال ۱۳۹۸ تاکنون مورد بررسی قرار گرفت که با مخالفت اعضای کمیسیون همراه شد.