حالا بعد از حداقل چهار ماه تاخیر در این موضوع که البته بسیاری از رانندگان می‌گویند حدود 7 ماه است، وزیر نفت گفته موضوع در دستور کار دولت قرار دارد؛ بدون اینکه به زمان احتمالی تخصیص این اعتبار اشاره‌ای کند.

پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین:

وزیر نفت بعد از چند ماه تاخیر در واریز سهمیه بنزین اسنپ و تپسی، وعده داده است که این موضوع در دستور کار دولت قرار دارد. رانندگان تاکسی‌های اینترنتی این روزها گلایه زیادی دارند و می‌گویند حالا که از سهمیه بنزین خبری نیست، حداقل شرکت‌ها کرایه‌ها را افزایش دهند.

سهمیه بنزین اسنپ و تپسی چند ماهی است که به رانندگان تعلق نگرفته. آنها در روزهای اخیر گلایه زیادی در این مورد داشته‌اند و می‌گویند چهار تا هفت ماه است که اعتبار بنزین را دریافت نکرده‌اند. رانندگان معتقدند قرار بود کرایه‌های با بنزین حدود هزار تومانی محاسبه شوند و در مقابل، آنها سهمیه بنزین بگیرند اما حالا مجبورند بنزین سه هزار تومانی بزنند و کرایه‌ها هم تغییری نکرده است.

حالا بعد از مدتی که از رسانه‌ای شدن این موضوع و اعتراض رانندگان به عدم دریافت سهمیه بنزین اسنپ و تپسی می‌گذرد، وزیر نفت اعلام کرده است که پرداخت این اعتبار در دستور کار قرار دارد. آنگونه که ایسنا گزارش داده، جواد اوجی روز گذشته در حاشیه جلسه هیأت دولت درباره اختصاص سهمیه بنزین به تاکسی‌های اینترنتی گفته: «این کار در دستور کار دولت است.»!

دولت تا پیش از این، چندان در مورد موضوع عدم تخصیص سهمیه بنزین اسنپ و تپسی پاسخگو نبوده است. چندی پیش تجارت‌نیوز تلاش کرد موضوع را از همه طرف‌های درگیر پیگیری کند.شرکت‌‌های اسنپ و تپسی تاکید کردند در این ماجرا مقصر نیستند. آنها مدعی بودند، فهرست کارکرد رانندگان هر ماه به مراجع مسئول ارسال می‌شود و عدم تخصیص سهمیه بنزین را باید از وزارت کشور و سامانه سماس پیگیری کرد. البته وزارت کشور هم باید فهرست را تایید و برای وزارت نفت ارسال کند. حالا مشخص نیست در این فرایند، کدام مرجع قصور داشته است.

علاوه بر پیگیری این مشکل از شرکت‌های اسنپ و تپسی، سعی کرد با مسئولان وزارت کشور و شرکت پخش فرآورده‌های نفتی نیز ارتباط برقرار کند ولی پیگیری‌های این رسانه به سرانجام نرسید و کسی پاسخگوی مشکل عدم تخصیص سهمیه بنزین اسنپ و تپسی نبود.

حالا بعد از حداقل چهار ماه تاخیر در این موضوع که البته بسیاری از رانندگان می‌گویند حدود 7 ماه است، وزیر نفت گفته موضوع در دستور کار دولت قرار دارد؛ بدون اینکه به زمان احتمالی تخصیص این اعتبار اشاره‌ای کند.

برای اطلاعات بیشتر در مورد ساز و کار تخصیص سهمیه بنزین اسنپ و تپسی، گزارش مشکل بنزین رانندگان اسنپ و تپسی را بخوانید.

گلایه‌ها از پایین بودن کرایه‌ها

در این میان، رانندگان اسنپ و تپسی می‌گویند در شرایطی که اعتبار بنزین آنها پرداخت نمی‌شود، قطعات یدکی افزایش قیمت زیادی داشته و تامین معیشت هم سخت شده است، شرکت‌های تاکسی اینترنتی برای حمایت از رانندگان خود یا باید کرایه‌ها را افزایش دهند یا کمیسیون‌ها را پایین بیاورند.

«4 ساله دارم کار میکنم ! ۷ماهه که سهمیه بنزین و لاستیک و لوازم یدکی و ……… غیره هم نمیدن ، به کسی برنخوره ! اما مسافر هم طلبکار شده و راننده ای که از روی اجبار داره کار میکنه داره تاوان میده.»

«روز اول که رفتیم اسنپ قرار فقط فقط ۹ درصد کمیسیون بگیره، اون که الان شده ۱۵درصد گاهی هم ۲۰درصد.از طرف دیگه بنزین گرون شد قرار شد کرایه متعارف باشه ولی سهمیه بنزین بدن ،اونم که کلی داستان درست کردن مثل انقدر کلیومتر هر روز یا هفته گی بری بهت تعلق میگیره جالب اینکه به همینم بسنده نکردن یعنی اصلا سهمیه نمیریزن اختلاف واریزها نزدیک هفت ماه شده،بعدشم انقدر مشکل های دیگه ای اسنپ به وجود آورده کلا راننده رو آچ مز میکنه ،مثل تیم پشتیبانی هر روز یه قانون جدید و غیر قابل پیگیری یا مجبور کردن راننده به تیکت زدن وجواب بی ربط به سوال،واقعا راننده دردشو باید کجا بگه هیچ کسی رسیدگی نمیکنه.»

«من اسنپ ودارم هم تپسی کمیسون بالاست کرایه زیاد نکردن ازیه طرف سهمیه سوخت واریز نشده اسطهلاک خرخ مکانیکی هم زیاده مسولین درخواست دارم پیگیری کنن.»

«کار کردن در اسنپ یا تپسی این وسط ضرر فقط و فقط از سوی راننده زحمتکشه. اینکه روزهای جمعه تعطیلات کرایه ها را خیلی خیلی به قیمت پایین می‌زنند و روزهای کاری یه خورده ای بالا می‌کشند در هر وصورت شرکت ها تحت هیچ شرایطی سرشون کلاه نمیره چرا؟ چون اگه مسیر 50کیلومترراه را در ترافیک سنگین باقیمت 100 هزارتومان درنظر بگیریم کمیسیون‌ یک ریال هم کم نمی‌کند و یا سفر 12000 تومانی هم به همین شکله. اگه واقعا شرکت های اسنپ تپسی سرسوزن بفکر راننده هاشون بودن روز های تعطیل که سفرهای قیمت مفتی میزنه یعنی از تهران تا کرج را میزنه 75000 تومان دقیقا کمیسیونش را 1ریال کم نمی‌کند حتی بالعکسش.»