فرمانده کل سپاه با بیان اینکه ساختمان اصلی قدرت ما ناپیدا است و در تحریم دشمنان به قدرت رسیده ایم، تاکید کرد: ملت ایران راه خود را مستقل از اراده قدرت‌ها به پیش می‌برد و ما هم گاهی بخشی از قدرت در حال رشد خود را به دشمنان نشان می‌دهیم.

فرمانده سپاه: در تحریم دشمنان به قدرت رسیده ایم
پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین:

فرمانده کل سپاه با بیان اینکه ساختمان اصلی قدرت ما ناپیدا است و در تحریم دشمنان به قدرت رسیده ایم، تاکید کرد: ملت ایران راه خود را مستقل از اراده قدرت‌ها به پیش می‌برد و ما هم گاهی بخشی از قدرت در حال رشد خود را به دشمنان نشان می‌دهیم.

سردار سرلشکر پاسدارحسین سلامی فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی امروز در یازدهمین آیین الحاق سامانه ها و تجهیزات جدید به نیروی دریایی سپاه که با حضور جمعی از فرماندهان و مسئولین کشوری و لشکری برگزار شد ، با بیان اینکه امروز و در امتداد ۴۵ سال گذشته برای ما یک روز خاطره انگیز و فراموش نشدنی و در واقع "یوم الله " است ، اظهار کرد: ما آموخته ایم که از میان دشمنی ها ، سختی ها ،فشارها و جنگ ها  قدرت اسلام را تکوین و تکامل بدهیم و با حرکت از درون خطرات و گذرگاه تهدید ها و از میان نیازها ، احساس قدرت و ضرورت قوی شدن را بیابیم .

وی افزود: ملت هایی استقلال و کرامتشان حفظ می شود که قدرتمند باشند.ملت ایران با آگاهی از نظام ناعادلانه موجود برای ساخت قدرت که در نگاه قدرت‌ها ، ضعیف‌ها اهمیتی جز تسلط بر سرنوشت آنها ندارد ، راه قوی شدن را یافته است و مجهز شدن برای جهاد پیروزمندانه و شرافتمندانه را ضامن سعادت خود می داند.

فرمانده کل سپاه تأکید کرد: امروز به واسطه شناخت و درگیری با دشمن رشد کرده ایم.با سابقه دهه ها ایستادگی در میدان تهدیدها و مخاطرات ، راه مقتدر شدن را پیدا کرده ایم ،در واقع دشمن عامل رشد ما بوده است.

سرلشکر سلامی با اشاره به حضور مستقیم دشمن در منطقه و اینکه دشمنی‌های دشمنان ما را مهیا و به صحنه آورد و استعدادهای ما در پرتو نیاز حیاتی برای مقابله با آنها رشد کرد، بیان داشت : آرایش سیاسی و نظامی دشمن و نزدیک‌تر شدن آنها به ما در منطقه ،شکوفایی استعدادهای ما را رقم زد و ترسیم نقشه جامع پیشرفت و قدرتمندتر شدن در ارتفاع و تراز تسلط بر دشمن را آموخت.

 فرمانده کل سپاه خاطرنشان کرد: برخلاف آنکه حضور دشمن برای ما خطر ساز شود ، فرصت ساز شد و با فعال شدن فرصت‌ها و گسستن زنجیره تهدید ها و مخاطرات ، افزایش نرخ رشد تولید قدرت دفاعی و نظامی ما حاصل شد.

وی افزود: به واسطه همت بلند و اعتماد به توانستن از محدوده شعار خارج و وارد عرصه عمل و تجربه  شدیم ،جغرافیای تاثیر گذاری ما گسترده تر شد و با به رسمیت شناخته شدن قدرت ما ، قلمرو نفوذ شعاع تاثیر و میدان عمل در دوردست پیدا کردیم و به یک ضلع از هندسه قدرت در منطقه و جهان تبدیل شدیم 

فرمانده کل سپاه با اشاره به اینکه ما امروز تولید کننده قدرت هستیم و نه مصرف کننده قدرت ، تصریح کرد: امروز ما از باقی مانده سفره دیگران غذا نمی‌خوریم بلکه خود صاحب سفره ایم و و قدرت ما از درون ذهن‌های جوانان و اندیشمندان این سرزمین ، شکل می گیرد.

سرلشکر سلامی با تاکیدبر اینکه تاریخ به این تولید قدرت افتخار می کند،اظهار داشت : امروز سامانه ها و تجهیزات مستقر در میدان ، در چشم ما پدیده هایی معمولی هستند،خوشحال می شویم اما همچون سالیان گذشته دیگر تعجب نمی کنیم و شگفت زده نمی شویم.

وی بیان داشت: ذهنیت دشمن این بود که آنان پیشگامان علم هستند،شکستن این ذهنیت خود یک هنر بزرگ بود.دشمن می خواهد ما متوقف شویم اما امروز قدرت ما از توان کنترل و مقابله دشمن،عبور کرده است.

فرمانده کل سپاه با بیان اینکه ساختمان اصلی قدرت ما ناپیدا است و در تحریم دشمنان به قدرت رسیده ایم، تاکید کرد : ملت ایران راه خود را مستقل از اراده قدرت‌ها به پیش می‌برد ؛ و برای آنکه دشمن در محاسبات خود دقیق باشد گاهی بخشی از قدرت در حال رشد خود را نشان می‌دهیم.

سرلشکر سلامی با اشاره به اینکه برای غلبه بر ضعف‌ها و فرسایش قوت‌های دشمن برنامه‌ریزی کرده ایم و چشم در چشم دشمن شاکله قدرت او را از عملیات روانی جدا ساخته ایم و با نفوذ به امنیت دشمن راه غلبه بر او را هم بیابیم ، تصریح کرد: نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران در کرانه ها و اعماق دریاها حضور دارند ، اما شعاع تاثیر آنها هر نقطه از اقیانوس ها است، آنها فقط از مرزهای آبی دفاع نمی‌کنند بلکه از منافع ملت ایران در سراسر جهان دفاع می‌کنند و پشتوانه امنیت دریانوردی ما این قدرت تکوین یافته روی زمین است، که امروز می‌بینیم.

فرمانده کل سپاه در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به تحولات و حوادث اخیر و تلاش‌های دشمن برای شکستن وحدت و یکپارچگی ملت ایران یادآور شد: دشمنان می‌خواست ما را منزوی کند اما جهان به ما اقبال بیشتری نشان داد و در واقع خودشان به انزوا رفتند ، با جنگ شناختی درصدد بودند ملت ما را از دین دور و جدا سازند اما در عاشورای حسینی و در این ایام ، دلدادگی و حضور باشکوه و شورانگیز آنان به ویژه جوانان در مجالس و هیئت‌های عزاداری حضرت اباعبدالله الحسین علیه السلام و یاران باوفایش را دیدند.

سرلشکر سلامی در پایان ، طی فرمانی با رمز مقدس یا اباعبدالله الحسین(ع ) رسماََ مجوز الحاق و به کارگیری سامانه ها و تجهیزات جدید را به نیروی دریایی سپاه ابلاغ کرد.