یک تحلیلگر مسائل سیاسی گفت: حجاریان سخنانی ساختارشکن را مطرح می‌کند مورد توجه قرار گیرد زیرا می‌داند حیات سیاسی‌اش نزد مردم تمام شده است.

حجاریان مشاعرش را از دست داده است/ انگشت‌نمای خلق شده است
پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین:

گروه سیاست مثلث‌آنلاین: به تازگی سعید حجاریان در یادداشتی مواضعی بسیار تند علیه نظام گرفته است؛ او حتی از اسقاط نظام و احتمال فروپاشی سخن گفته است.

احمد کریمی اصفهانی، فعال و تحلیلگر سیاسی درباره این موضوع به «مثلث‌آنلاین» گفت: «برخی افراد تاریخ مصرفشان که تمام می‌شود، مشاعرشان را از دست می‌دهند و آقای حجاریان دقیقا جزو همین افراد است. او با حرف‌هایی که می‌زند انگشت‌نمای خلق شده است. در همین مواضع اخیرش امروز عالم سیاست را مقایسه می‌کند با دولت بختیار و اصلا انگار حافظه تاریخی‌اش را از دست داده و نمی‌داند که بختیار در آن زمان با چه هدفی روی کار آمد. بختیار یک دولت ورشکسته بود که تصور می‌کرد 28مردادی دیگر رخ می‌دهد اما آقای حجاریان چون دیگر فهم درستی از مطالب ندارد، هرچه به ذهنش می‌رسد را می‌گوید».

او ادامه داد: «حجاریان از اول خودش را یک سرودست بالاتر از همه اصلاح‌طلبان می‌دید و از همان اول هم مطالب سخیفی را مطرح می‌کرد تا به زعم خود اصلاح‌طلبان تجدید حیات کنند اما واقعیت این است که هیچ‌وقت حجاریان مورد توجه مخاطبان اصلاح‌طلبان نبوده است. امروز هم او سخنانی ساختارشکن را مطرح می‌کند مورد توجه قرار گیرد زیرا می‌داند حیات سیاسی‌اش نزد مردم تمام شده است».

این تحلیلگر مسائل سیاسی همچنین بیان کرد: «اکنون جمهوری اسلامی در دنیا در اوج اقتدار است. درست است که مشکلاتی داخلی وجود دارد مانند معیشت و خود من هم انتقادهایی دارم اما در عرصه بین‌المللی ایران در اقتدار کامل به سر می‌برد».

کریمی اصفهانی در پایان گفت: «در شرایط اقتدار جمهوری اسلامی اینکه حجاریان حرف از فروپاشی می‌زند، خنده‌دار است و مشخص است که خودش هم نمی‌فهمد چه می‌گوید. به نظر من سعید حجاریان را نباید جدی گرفت زیرا هم حرف‌هایش غیرواقعی است و سیاست‌های نخ‌نما شده است».