قیمت خودرو، امروز، 29 مرداد 1402، کار خود را به شکلی آغاز کرد که افت قیمت‌ها را در اغلب محصولات محسوس است. البته این افت در بازار داخلی‌ها به نسبت بیشتر مشاهده می‌شود.

قیمت خودرو با سر زمین خورد | قیمت پراید صفر در بازار امروز چند؟
پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین:

قیمت خودرو در بازار آزاد روند نزولی دارد. قیمت خودرو در چند سال گذشته ثابت نبوده و هرروز تغییر می‌کند. قیمت خودرو تابع شرایط متفاوتی است و پیش‌بینی آن کمی دشوار است. میزان قیمت خودرو به قیمت دلار هم بستگی دارد. قیمت خودرو در آینده چه می‌شود.

قیمت خودرو، امروز، 29 مرداد 1402، کار خود را به شکلی آغاز کرد که افت قیمت‌ها را در اغلب محصولات محسوس است. البته این افت در بازار داخلی‌ها به نسبت بیشتر مشاهده می‌شود.

قیمت خودرو، امروز، یکشنبه، 29 مرداد 1402 از آغاز روند معاملات، کاهشی گزارش می‌شود. این کاهش قیمت‌ها در بازار خودروهای داخلی به نسبت بیشتر از خودروهای مونتاژی است.

عمده دلیل افت قیمتی در وضعیت فعلی، می‌تواند واردات قطره‌چکانی خودرو در کنار ثبات نسبی نرخ دلار باشد. طوری‌که قیمت‌ها توان افزایش را نداشته و از طرفی، به دلیل انتشار پیوسته اخبار واردات و تغییر نیافتن نرخ دلار، توان ثبات را نیز از دست می‌دهد و رو به کاهش می‌گذارد.

با توجه به قیمت‌های اعلامی وب‌سایت کارنامه، قیمت خودرو امروز افت محسوسی را تجربه کرده است.

امروز در بازار داخلی‌ها، قیمت اغلب محصولات کاهشی گزارش می‌شود که البته این افت قیمتی جزئی است.

کوئیک دنده‌ای S که معمولاً از هفته گذشته، با افت و خیز یکی دو میلیون تومانی همراه است؛ امروز نیز با حدود یک میلیون تومان کاهش به قیمت 347 میلیون تومان رسید. بنابراین می‌توان گفت که این هاچ‌بک اقتصادی سایپا از هفته گذشته در ثبات قیمتی قرار دارد و تغییر چشم‌گیری تجربه نکرده است.

شاهین G سایپا نیز دقیقاً همانند خودروی کوئیک، با افت یک میلیون تومانی نسبت به روز گذشته، به قیمت 572 میلیون تومان رسید.

پژو پارس LX TU5 یکی از سدان‌های محبوب بازار به شمار می‌رود که با حدود سه میلیون تومان کاهش قیمت، روی کانال 620 میلیون تومانی ثابت شد.

رانا پلاس شرکت ایران خودرو که روی پلتفرم پژو 206 طراحی و تولید شده است، از ابتدای روز رکورددار کاهش قیمت‌ها در بازار خودروهای داخلی بود. به طوری که با افت پنج میلیون تومانی، به نرخ 490 میلیون تومان رسیده است.

در بازار مونتاژی‌ها، قیمت خودرو کاهش‌های محسوسی تجربه کرد اما تعداد محصولاتی که افت و خیز قیمتی داشتند، به نسبت داخلی‌های بازار کمتر بود.

ام‌وی‌ام X22 دنده‌ای اسپرت لاکچری که جزو ارزان‌ترین محصولات مونتاژی بازار به شمار می‌رود، با حدود پنج میلیون تومان افت قیمتی که تجربه کرد، با نرخ 730 میلیون تومان خرید و فروش می‌شود.

بسترن B30 با مدل 1400 که از سدان‌های توقف تولید خورده بهمن موتور محسوب می‌شود، برخلاف هفته‌های گذشته حدود 50 میلیون تومان افزایش قیمت را تنها در یک روز تجربه کرده است. به این ترتیب این سدان چینی با قیمت یک میلیارد و 150 میلیون تومان معامله می‌شود که به نوعی تنها خودروی روز بوده که افزایش قیمت دارد.

هایما S5 اتوماتیک 6 سرعته یکی از کراس‌اوورهای مونتاژی ایران خودرو بوده که همانند X22 مدیران خودرو، پنج میلیون تومان ارزان‌تر شده است. با احتساب این افت قیمت، کراس‌اوور مونتاژی ایران خودرو به قیمت یک میلیارد و 225 میلیون تومان خرید و فروش می‌شود.

فیدلیتی پرایم نیو 5 نفره که از کراس‌اوورهای مونتاژی گروه بهمن است، رکورددار افت قیمتی در بازار خودروهای مونتاژی بوده و با افت 20 میلیون تومانی نسبت به روز گذشته، به کانال یک میلیارد و 590 میلیون تومان سقوط کرد.

پیش‌بینی قیمت خودرو در روزهای آینده

به دلیل افت قیمت خودرو که امروز اغلب محصولات بازار شاهد آن بود و همچنین ثبات نسبی نرخ دلار در بازار آزاد، احتمالاً روند روزهای آینده خودرو با ثبات یا افزایش جزئی همراه باشد که افت قیمتی امروز را جبران کند. البته این افت و خیزهایی که قیمت خودرو تجربه می‌کند، معمولاً در بازه 10 میلیون تومان درحال نوسان بوده و احتمال افزایش و کاهش بیشتر، پایین است.

قیمت خودرو

شجاعی، سخنگوی شورای رقابت:

از روزی که ما فرمول های قیمت گذاری را اعلام کردیم، ظاهرا تنها کسی که ساز مخالف با این نوع قیمت گذاری را زد آقای قالیباف است.

گویا وزارت صمت می‌خواهد خودش را به عنوان آدم خوب ماجرا جلوه دهد و مسئولیت اعلام قیمت ها را بر عهده نگیرد.

گزارشی را هم که رسانه ملی از تخلف شورای رقابت پخش کرد هم خود آقای قالیباف تهیه کرده بودند.

قیمت خودروقیمت خودرو در بازار امروز

بازار خودرو به دلیل تاثیرپذیری بالا از نوسانات دلار، تبدیل به یک بازار دلاری شده است. انتظار می‌رود تا پایان سال قیمت خودرو حداقل ۳۰ درصد افزایش قیمت را تجربه کند.قیمت خودرو صفر داخلی روز ‌‌جمعه 20 آبان ۱۴۰۱ با توجه به آمار و قیمت روزانه سایت دیوار با تغییراتی همراه شد. بازار خودرو روزهای عجیبی را پشت سر می‌گذارد.

با افزایش نرخ دلار از هفته گذشته، قیمت خودروها نیز با افزایش همراه شد. البته برخی معتقدند که قیمت خودرو هم‌گام با نرخ دلار افزایش نداشته است.

قیمت‌های ثبت‌شده در سایت‌های آگهی خودرو پس از گذشت چند روز از سقف‌شکنی دلار، حکایت‌گر بلاتکلیفی و سردرگمی بازار است.

برخلاف هفته‌های گذشته، برخی خودروها با ثبات، برخی با کاهش و برخی نیز با افزایش قیمتی همراه شده‌اند.

قیمت خودرو صفر داخلی در لحظه نگارش این گزارش در بازار ایران به شرح زیر است:

برخلاف ماه‌های گذشته که قیمت پراید ثابت مانده بود، اما بالاخره سقف‌شکنی تاریخی دلار این ثبات را شکست و این خودرو را با نوسان قیمت همراه کرد. برای مثال، پراید ۱۱۱ اکنون در قیمت 208 میلیون تومان به فروش می‌رسد. اما پراید ۱۳۱ نیز اکنون به نرخ 183 میلیون تومان عرضه می‌شود.

پژو ۲۰۷ اتومات که در ماه گذشته ۵۹۰ میلیون تومان ارزش داشت، اما امروز در سطح 630 میلیون تومان ثابت ماند.

خودرو دنا معمولی هم که مدت‌ها بود با ثبات قیمتی همراه شده بود، اما این چند روز با افزایش قیمت همراه شد. امروز صبح، این خودرو در قیمت 415 میلیون تومان در بازار عرضه شد. اما باید توجه داشت که دنا معمولی طی تنها یک ماه با ۱۰ ملیون تومان افزایش قیمت همراه شده بود.

پژو پارس اتوماتیک هم امروز به قیمت 496 میلیون تومان در بازار خودرو کشور به فروش می‌رسد.

تارا اتوماتیک هم که این روزها از نوسانات دور نماند، امروز به قیمت 610 میلیون تومان رسید.

قیمت خودروقیمت خودرو صفر داخلی روز ‌‌سه‌شنبه ۱۰ آبان ۱۴۰۱ با توجه به آمار و قیمت روزانه سایت دیوار با تغییراتی همراه شد.

قیمت خودرو صفر داخلی در لحظه نگارش این گزارش در بازار ایران به شرح زیر است:

برخلاف نوسانات قیمتی که خودروها در بازار تجربه کردند، اما پراید ماه‌هاست که با ثبات قیمت همراه شده است. برای مثال، پراید ۱۱۱ با قیمت ۲۰۵ میلیون تومان به فروش می‌رسد. پراید ۱۳۱ نیز با نرخ ۱۸۰ میلیون تومان عرضه می‌شود.

اما پژو ۲۰۷ اتومات که هفته‌ها از نوسان قیمتی دور مانده بود، اما در این چند روز، با نوسان قیمتی زیادی همراه شده است. حال این خودرو پنج میلیون تومان نسبت به روز گذشته ارزان شد و هم‌اکنون در سطح ۶۱۵ میلیون تومان خرید و فروش می‌شود. دنا معمولی مدل ۱۴۰۱ نیز مانند روز گذشته، دو میلیون تومان افزایش داشت و اکنون ۴۱۴ میلیون تومان قیمت دارد.

قیمت خودرواما فعالان بازار خودرو می‌گویند که برخی خودروها بیشتر خرید و فروش می‌شوند و پرطرفدار هستند. این خودروها با چه قیمتی در بازار معامله می‌شوند؟

تیبا هاچ‌بک‌ پلاس که از خودروهای پرطرفدار این روزهاست، صبح سه‌شنبه هم مانند روزهای گذشته، در محدوده ۲۱۴ میلیون تومان قیمت‌گذاری شد.

قیمت پژو ۲۰۶ تیپ دو صفر نیز برخلاف روزهای گذشته، ثابت ماند و حالا ۳۱۱ میلیون تومان ارزش دارد. در این میان، تیپ پنج این مدل پژو نیز در بازار کشور در نرخ ۳۶۶ میلیون تومان ثابت ماند.

با افزایش قیمت دلار، بازار خودرو هم با افزایش قیمت همراه شده است. این افزایش قیمت بازار را بعد از ماه‌ها از رکود خارج کرد و اکنون خرید و فروش در بازار در حال انجام است.

قیمت خودرو صفر داخلی روز ‌شنبه ۱۶ مهر ۱۴۰۱ با توجه به آمار و قیمت روزانه سایت دیوار با تغییراتی همراه شد.

قیمت خودرو صفر داخلی در لحظه نگارش این گزارش در بازار ایران به شرح زیر است:

پراید ۱۱۱ با قیمت ۲۰۵ میلیون تومان به فروش می‌رسد.

پراید ۱۳۱ نیز با قیمت ۱۸۰ میلیون تومان عرضه می‌شود. دنا معمولی مدل ۱۴۰۱ نیز با قیمت ۴۰۴ میلیون تومان به فروش می‌رسد.

پژو ۲۰۷ اتومات اکنون در قیمت ۵۹۰ میلیون تومان خرید و فروش می‌شود.

تیبا هاچ‌بک‌ پلاس هم‌اکنون در محدوده ۲۱۴ میلیون تومان قیمت دارد.

پژو ۲۰۶ تیپ دو مدل ۱۴۰۱ اکنون در قیمت ۳۰۹ میلیون تومان به فروش می‌رسد. ۲۰۶ تیپ پنج نیز در بازار کشور تا نرخ ۳۷۰ میلیون تومان پیش رفت.

تارا اتوماتیک هم امروز با قیمت ۵۹۵ میلیون تومان خرید و فروش می‌شود.

در حال حاضر بازار در رکود است. اما قیمت‌ خودرو در چند روز گذشته با ثبات همراه شده و با تغییرات چندانی همراه نشده است.