هزینه مسافرت به شهرهای مرزی با تاکسی‌های آنلاین با توجه به روز و ساعت حرکت متغیر بوده و با مصادف شدن با مناسبت‌ها از جمله سفر اربعین روند افزایشی دارد.

هزینه سفر اربعین به ایلام با تاکسی‌های آنلاین چقدر است؟
پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین:

هزینه مسافرت به شهرهای مرزی با تاکسی‌های آنلاین با توجه به روز و ساعت حرکت متغیر بوده و با مصادف شدن با مناسبت‌ها از جمله سفر اربعین روند افزایشی دارد.

این روزها سفر زائران به سمت مرزهای غربی و جنوب غربی کشور زیاد شده است. وسایل نقلیه زمینی و هوایی در حال خدمات دهی به این مسافران بوده اما با توجه به حجم درخواست‌ها هزینه‌ها روند افزایشی دارد. در کنار فعالیت اتوبوس‌ها و تاکسی‌های بین شهری امسال تاکسی‌های آنلاین نیز محدود فعالیت خود را به مناسبت سفر اربعین فراتر برده و درخواست سفرهای برون‌شهری را نیز پوشش می‌دهند.

طی گفت‌وگویی که خبرنگار با برخی رانندگان تاکسی‌های آنلاین داشت، عنوان شد، برآورد هزینه‌ها بر اساس روز و ساعت حرکت متغیر است. همان طور که هزینه سفرهای درون‌شهری در ابتدای صبح و عصر به دلیل حجم بالای تردد گران‌تر نسبت به میانه روز است این امر شامل مسافرهای برون‌شهری نیز می‌شود.

در حال حاضر با توجه به سفر اربعین و حجم درخواست افراد برای سفر به مرزهای غربی، جنوب غربی و شمال غربی مانند مهران، خسروی، باشماق و تمرچین هزینه‌ها افزایش یافته است. از سوی دیگر در این روزها چون مسافران در حال حرکت به سمت عراق هستند برگشت تاکسی‌ها در گرفتن مسافر ۵۰-۵۰ بوده و ممکن است ناگزیر شوند خالی برگردند. اما همین کرایه هنگام برگشت زوار از عراق رفت و برگشت یکی می‌شود.

گفتنی است هزینه سفر بین شهری در روزهای پایانی هفته نیز نسبت به میانه هفته گران‌تر تمام می‌شود.

این راننده تاکسی آنلاین هزینه سفر به ایلام را از مبدا تهران در روزهای اخیر حدود ۲ میلیون و ۱۰۰ هزار تومان اعلام کرد که این عدد در روزهای عادی حدود یک میلیون و ۵۰۰ هزار تومان است.

مطالعه بیشتر:راه‌‌اندازی پروازهای اربعین از 3 مبدا جدید/ قیمت برخی پروازها کاهش یافت

بررسی دو پلتفرم اسنپ و تپسی نیز نشان می‌دهد هزینه انتقال از مبدا تهران به شهر ایلام چیزی حدود ۲ میلیون تومان به ازای هر نفر تعیین شده است که این رقم معادل همان هزینه کرایه تاکسی‌هایی است که در پایانه‌های مسافربری اقدام به جایجایی مسافر می‌کنند.