یک تحلیلگر مسائل سیاست خارجی گفت: سیدِ مقاومت با قدرت یک جنگ شناختی را علیه آمریکا و رژیم صهیونیستی راه انداخت.

سخنان سید حسن نصرالله باعث عقب‌نشینی آمریکا شد
پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین:

گروه سیاست مثلث‌آنلاین: سخنان اخیر سید حسن نصرالله بازتاب‌های گسترده‌ای در عرصه بین‌المللی داشت؛ از جمله اینکه دنیا به قدرت محور مقاومت اذعان می‌کند و البته به نظر می‌رسد بعد از این سخنان آمریکایی‌ها در مواضعشان جانب احتیاط را رعایت می‌کنند.

حسین کنعانی‌مقدم، تحلیلگر مسائل سیاست خارجی، درباره این موضوع به «مثلث‌آنلاین» گفت: «سیدِ مقاومت، رهبر حزب الله لبنان، با تمام قدرت یک جنگ شناختی را در سخنان اخیرش آغاز کرد. بنا به گفته رویترز چهارمیلیارد نفر شنونده سخنان او بودند. سید حسن نصرالله توانست با دقت بسیار بالایی حقایق را روشن و دست آمریکا و صهیونیست‌ها را رو کند. او توانست جنگی شناختی علیه آمریکایی‌ها راه بیندازد و وقتی گفت اگر جنگ ادامه یابد، برنامه‌هایی برایشان داریم، نشان داد که قدرت مقاومت بالاست. در موضوع فلسطین هم اعلام آمادگی کرد و گفت که از همان روز دوم وارد جنگ شدیم و حالا هم مشغول درگیری مرزی هستیم و یک‌سوم ارتش مرزی صهیونیست‌ها را زمین‌گیر کردیم و نمی‌توانند به سمت غزه بروند».

او ادامه داد: «جبهه مقاومت در همه نقاطش خود را آماده جنگ می‌کند اما سید حسن نصرالله یک مرزبندی مهمی را قائل شد؛ آنکه آمریکایی‌ها باید دست از حمایت از رژیم صهیونیستی بردارند و نیروهای فلسطینی کفایت می‌کنند که صهیونیست‌ها را نابود کنند. اینکه آمریکایی‌ها می‌گویند اگر حزب‌الله وارد جنگ شود، به لبنان و ایران حمله می‌کنیم، نوعی بازدارندگی را در برابر آمریکایی‌ها قرار داد تا آمریکایی‌ها در برابر محور مقاومت عقب‌نشینی کنند».

این تحلیلگر مسائل سیاست خارجی همچنین بیان کرد: «باید دید عکس‌العمل آمریکایی‌ها درباره توسعه جنگ چیست. اگر بخواهد جنگ را توسعه دهد و دست از حمایت از رژیم صهیونیستی برندارد، محور مقاومت وارد عمل می‌شود».

کنعانی‌مقدم در پایان گفت: «تا حالا تهدید آمریکایی‌ها این بود که اگر حزب الله وارد شود به لبنان و ایران حمله می‌کنیم اما اکنون می‌بینیم که آمریکایی‌ها می‌گویند ما قصد نداریم وارد لبنان شویم که نتیجه سخنان سید حسن نصرالله است. آنها نمی‌خواهند درگیر با حزب‌الله شوند زیرا می‌دانند اگر چنین کنند وارد یک باتلاق بزرگ خواهند شد».