دبیر انجمن بسته‌بندی گوشت کشور گفت: حدود ۵۰۰ واحد بسته‌بندی گوشت در کشور وجود دارد که درحال‌حاضر ۲۰۰ واحد فعال هستند.

قیمت جدید گوشت قرمز اعلام شد | بحران در چند قدمی بازار گوشت
پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین:

دبیر انجمن بسته‌بندی گوشت کشور گفت: حدود ۵۰۰ واحد بسته‌بندی گوشت در کشور وجود دارد که درحال‌حاضر ۲۰۰ واحد فعال هستند.

مسعود رسولی، دبیر انجمن بسته‌بندی گوشت کشور، درباره وضعیت بازار گوشت بسته‌بندی شده اظهاراتی داده است. او گفته است که قیمت گوشت و مرغ نسبت به سال گذشته افزایش داشته است، اما این افزایش نسبت به سایر اقلام موجود در بازار زیاد نبوده است. دولت تلاش‌های زیادی برای حفظ ثبات قیمت دو کالا، یعنی خودرو و گوشت، انجام داده است. از طریق واردات و اعطای یارانه به دامداران و سایر اقدامات، تاکنون تلاش شده است تا قیمت گوشت در بازار پایدار باقی بماند.

وی در ارتباط با فعالیت واحدهای بسته‌بندی در کشور گفت: حدود ۵۰۰ واحد بسته‌بندی گوشت در کشور وجود دارد که درحال‌حاضر ۲۰۰ واحد فعال هستند. علت عدم فعالیت این ۳۰۰ واحد این است که، مواد اولیه این واحدها یعنی گوشت مصرفی، سرمایه در گردش بالایی نیاز دارد. لاشه گوساله ۱۰۰ میلیون تومان است. اگر به عنوان مثال یک واحد بسته‌بندی روزانه ۲۰ لاشه گوساله برای بسته‌بندی نیاز داشته باشد، باید ۲ میلیارد تومان سرمایه در گردش روزانه، تنها برای این محصول داشته باشد.

دبیر انجمن بسته‌بندی گوشت کشور در پاسخ به اینکه آیا در بسته‌بندی از گوشت وارداتی استفاده می‌شود؟ گفت: درحال‌حاضر برای بسته‌بندی از گوشت‌های وارداتی استفاده می‌شود. از گوشت دام داخلی استفاده نمی‌شود، چون این نوع محصول در قصابی‌ها، عرضه می‌شود. گوشت‌های بسته‌بندی در فروشگاه‌های زنجیره‌ای به فروش می‌رسد.

رسولی افزود: درحال‌حاضر، عرضه گوشت عادی بوده اما تقاضا کاهش داشته است.