قیمت خودرو امروز، پنج‌شنبه 2 آذر 1402 تغییر خاصی را نسبت به دیروز تجربه نمی‌کند. به‌نوعی در اغلب محصولات، ثبات قیمتی هفته‌های گذشته به‌چشم می‌خورد و گویی بازار خودرو منجمد شده است.

قیمت خودرو در بلاتکلیفی ماند | قیمت خودروهای داخلی در بازار امروز اعلام شد
پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین:

طبق پیش‌بینی‌ها قیمت خودرو در هفته‌ای که گذشت، در رکود کامل قرار داشت. بازار قیمت خودرو به خواب زمستانی رفته و گویا این خواب، فعلاً ادامه‌دار خواهد بود.او ادامه داد: «علی‌رغم اینکه خودروسازان داخلی،  عرضه خودرو را پایین آوردند و تلاش‌هایی مبنی‌بر التهاب بازار داشتند؛ اما بازهم نتوانستند یخ قیمت خودرو در بازار را بشکنند و همچنان رکود در محصولات داخلی به‌ویژه وارداتی، به چشم می‌خورد.»جعفری گفت:« با توجه به رونمایی‌هایی که برای محصولات وارداتی انجام می‌گیرد، در هفته آینده نیز احتمالاً بازار خودرو، رکودی که از هفته‌های گذشته شکل گرفته است را ادامه می‌دهد.

قیمت خودرو امروز، پنج‌شنبه 2 آذر 1402، همانند روزهای گذشته، در برابر تغییرات مقاومت کردند و نوسان چندانی نداشتند. دلیل ثبات قیمت‌ها، رکود گسترده در بازار، ثبات نرخ ارز و انتظار برای خودروهای وارداتی است؛ خودروهایی که با گذشت هر روز، اخبار جدیدی از ورودشان به داخل کشور شنیده می‌شود.

کوییک دنده‌ای S از هاچ‌بک‌های اقتصادی شرکت سایپا محسوب می‌شود که طی هفته‌های گذشته نوسانات جزئی داشته و امروز نیز بدون تغییر، روی کانال 350 میلیون تومان معامله می‌شود.

قیمت خودرو امروزشاهین G از سدان‌های لوکس سایپا به شمار می‌رود که از دو هفته گذشته، هیچ نوسانی نداشت. این خودرو امروز حدود هفت میلیون تومان گران شده و به نرخ 592 میلیون تومان رسیده است.

پژو 207i دنده دستی یکی دیگر از هاچ‌بک‌های محبوب بازار محسوب می‌شود که امروز تغییری ندارد و با 611 میلیون تومان معامله می‌شود.

دنا پلاس 6 دنده توربوشارژ یکی از پرشتاب‌ترین خودروهای داخلی است که روز گذشته چهار میلیون تومان گران شده بود، امروز حدود سه میلیون تومان کاهش دارد و به 733 میلیون تومان رسیده است.

قیمت خودروهای مونتاژی نیز تغییر چندانی ندارد و با پیروی از محصولات داخلی، در ثبات خرید و فروش می‌شوند.

ام‌وی‌ام X22 دنده‌ای اسپرت لاکچری ارزان‌ترین کراس‌اوور مونتاژی در بازار محسوب می‌شود که بدون تغییر و با 715 میلیون تومان درحال معامله است.

جک J4 آپشنال یکی دیگر از خودروهای اقتصادی و مونتاژی بوده که توسط کرمان موتور تولید می‌شود. این خودرو با قیمت 730 میلیون تومان خرید و فروش می‌شود.

هایما S7 پلاس کراس‌اوور مونتاژی ایران خودرو برخلاف اغلب محصولات بازار، حدود 10 میلیون تومان ارزان شده و به نرخ یک میلیارد و 345 میلیون تومان رسیده است.

فیدلیتی پرایم نیو 5 نفره کراس‌اوور محبوب بهمن موتور نیز پنج میلیون تومان افت قیمت داشته و با یک میلیارد و 545 میلیون تومان معامله می‌شود.

پیش‌بینی قیمت خودرو در هفته آینده

آبان ماه برای بازار خودرو، وضعیتی به جز رکود نداشت. اغلب خودروهای بازار داخلی و مونتاژی نسبت به ابتدای آبان، تغییر قیمت نداشتند یا اینکه میزان نوسانات قیمتی، بسیار کم و جزئی بود. حال با شروع آخرین ماه از پاییز، با توجه به حجم معاملات بسیار پایین بازار، ثبات نرخ دلار و پیگیری روند واردات، بعید به نظر می‌رسد که حداقل در هفته آینده، تغییرات چندانی در بازار خودرو صورت بگیرد.

منبع: تجارت نیوز