یکی از اعضای کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی گفت: عمده ایرادات مطرح شده از سوی شورای نگهبان و مجمع تشخیص مصلحت نظام درباره طرح ساماندهی کارکنان دولت قابل رفع است.

ایرادات وارده به طرح ساماندهی کارکنان دولت قابل رفع است
پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین:

یکی از اعضای کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی گفت: عمده ایرادات مطرح شده از سوی شورای نگهبان و مجمع تشخیص مصلحت نظام درباره طرح ساماندهی کارکنان دولت قابل رفع است.

سید کریم حسینی در گفت‌وگو با ایسنا رسیدگی به طرح ساماندهی کارکنان دولت را از اولویت‌های کمیسیون اجتماعی مجلس عنوان کرد و گفت: به اعتقاد ما عمده ایرادات مطرح شده از سوی شورای نگهبان و مجمع تشخیص مصلحت نظام به طرح ساماندهی کارکنان دولت قابل رفع است و می‌توان این طرح را مجدداً به جریان انداخت که تا قبل از پایان سال تبدیل به قانون شده و اجرایی شود و بتوانیم شرکت‌های واسط نیروی انسانی را از جلوی پای کارمندان و کارگرانی که مشغول به کار هستند، برداریم.

کمیسیون اجتماعی درباره طرح ساماندهی استخدام کارکنان دولت جلسه تشکیل می‌دهد

وی همچنین در پاسخ به پرسشی درباره میزان حقوق کارگران در سال آتی اظهار کرد: در خصوص افزایش حقوق کارگران قطعاً کمیسیون اجتماعی نظر مشورتی خود را ارائه خواهد داد اما تصمیم نهایی با شورایی است که در وزارت کار تشکیل می‌شود.

این عضو کمیسیون اجتماعی مجلس تاکید کرد: نظرات نمایندگان و اعضای کمیسیون اجتماعی این است که ما حداکثر تلاش را داشته باشیم که با توجه به عدد تورمی موجود در کشور و همچنین وضعیت معیشتی کارگران، توجه ویژه‌ای به قشر کارگر شود و در این زمینه نیز از طرح مسائل احساسی و شعاری عبور کرده و به واقعیت وضعیت کشور برسیم.

حسینی درباره میزان حداقل افزایش حقوق کارگران با تاکید بر اینکه قطعاً حقوق کارگران افزایش معقولی خواهد داشت، گفت: عدد ایده‌آل در این زمینه عدد تورم است اما قطعاً همه اجزا را کنار هم می‌گذاریم. کف افزایش حقوق کارگران رقمی است که از سوی دولت برای کارمندان و بازنشستگان تعیین می‌شود.