بانک ملی ایران جزئیات انتقال سهام عدالت متوفیان را اعلام کرد

وراث سهام عدالت بخوانند | انتقال سهام عدالت متوفیان به وراث آغاز شد
پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین:

خبرنگار نیکو اصغری:در حال حاضر سهام عدالت به مرحله آزادسازی رسیده و به‌زودی دارندگان این سهام می‌توانند از سود و منافع فروش آن بهره‌مند شوند. بدین منظور بعد از آزادسازی سهام عدالت و انتخاب روش سهامداری مستقیم، متقاضیان فروش می‌توانند از طریق «سامانه سهام عدالت کارگزاری مفید» نسبت به فروش دارایی خود اقدام نمایند.در ادامه جدیدترین اخبار مربوط به سهام عدالت را میخوانید.

بانک ملی ایران جزئیات انتقال سهام عدالت متوفیان را اعلام کرد

بانک ملی ایران در راستای تسریع و تسهیل در ارایه خدمات بهینه به مردم و رفاه حال هموطنان گرامی و با بهره مندی از زیرساخت‌های قوی فناوری اطلاعات خود، امکان فرایند انتقال سهام عدالت متوفیان به وراث تحت سامانه «میراث» را فراهم کرده است.

این بانک با بهره گیری از ظرفیت شعب منتخب خود در سراسر کشور در کنار کارگزاری خود با ایجاد دسترسی به سامانه میراث، در این طرح ورود و اعلام آمادگی کرده است تا احراز هویت و اصالت مستندات و مدارک ارایه شده توسط وراث متوفیان سهام عدالت جهت ثبت اقلام اطلاعاتی گواهی حصر وراثت محقق شود.

بر این اساس متقاضیان پس از طی فرآیند طراحی شده با در دست داشتن مدارک لازم می‌توانند به تمامی شعب و یا کارگزاری بانک ملی ایران مراجعه کنند.

جزییات فرآیند انتقال سهام عدالت متوفیان 

بر اساس فرآیند طراحی شده، احدی از ورثه که الزاماً پیشتر در سامانه جامع اطلاعات مشتریان (سجام) ثبت نام کرده باشد می‌تواند با مراجعه به " قسمت امور سهام عدالت متوفیان" در درگاه یکپارچه ذینفعان بازار سرمایه به آدرس ddn.csdiran.ir اطلاعات لازم شامل کدملی و تاریخ تولد متوفی، را وارد و استعلام زمان تشکیل پرونده متوفی را مشاهده نماید.

در این بخش اطلاعاتی از قبیل وضعیت دارایی سهام و امکان یا عدم امکان تقسیم سود نمایش داده می‌شود.

مدارک مورد نیاز:

پس از مشاهده زمان تقسیم سود دارایی متوفی، متقاضی می‌تواند با در دست داشتن تصویر کارت ملی و صفحه اول شناسنامه متوفی، اصل کارت ملی و صفحه اول شناسنامه تمام وراث تعیینی مندرج در گواهی حصر وراثت و کپی برابر اصل حصر وراثت (ممهور به مهر همان مرجع صادر کننده گواهی) و احیاناً وصیت نامه شخص فوت شده به یکی از شعب و یا کارگزاری بانک ملی ایران مراجعه کند.

پس از بررسی مدارک و احراز هویت، در صورتی که پرونده بدون نقص باشد؛ پرونده مربوطه به شرکت سمات جهت تقسیم دارایی و واریز وجه ارسال می‌شود.

منبع:نبض بازار