قیمت خودرو، امروز سه‌شنبه، 14 آذر 1402، نوساناتی را نسبت به روز گذشته تجربه می‌کند و بازار خودروهای داخلی بیشتر از مونتاژی‌های بازار تحت تأثیر این تغییرات قرار گرفته‌اند.

کاهش میلیونی قیمت خودرو در بازار امروز | قیمت خودرو های داخلی اعلام شد
پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین:

طبق پیش‌بینی‌ها قیمت خودرو در هفته‌ای که گذشت، در رکود کامل قرار داشت. بازار قیمت خودرو به خواب زمستانی رفته و گویا این خواب، فعلاً ادامه‌دار خواهد بود.او ادامه داد: «علی‌رغم اینکه خودروسازان داخلی،  عرضه خودرو را پایین آوردند و تلاش‌هایی مبنی‌بر التهاب بازار داشتند؛ اما بازهم نتوانستند یخ قیمت خودرو در بازار را بشکنند و همچنان رکود در محصولات داخلی به‌ویژه وارداتی، به چشم می‌خورد.»جعفری گفت:« با توجه به رونمایی‌هایی که برای محصولات وارداتی انجام می‌گیرد، در هفته آینده نیز احتمالاً بازار خودرو، رکودی که از هفته‌های گذشته شکل گرفته است را ادامه می‌دهد.

قیمت خودرو، امروز، سه‌شنبه، 14 آذر 1402، با تغییراتی نسبت به روز گذشته همراه است. قیمت‌ها در بازار خودروهای داخلی با افت و خیزهایی چند میلیون تومانی گزارش می‌شود، درحالی که بازار خودروهای مونتاژی، تغییرات چندانی ندارد.

روز گذشته چهار محصول از شرکت خودروسازی لادا روسیه در نمایشگاه بین‌المللی رونمایی شد. هرچند این محصولات از کیفیت و امکانات چندانی برخوردار نیستند؛ اما به هر حال، تنوع را در بازار خودروی کشور بالا می‌برند که به تبع، تأثیر آن روی قیمت خودرو نیز مشاهده خواهد شد. این اخبار مربوط به واردات خودرو در کنار ثباتی که نرخ ارز از هفته‌های گذشته دارد، می‌تواند روی افت قیمت‌ها در بازار تأثیرگذار باشد.

قیمت خودروهای داخلی با افت و خیزهایی همراه است؛ اما میزان کاهش قیمت‌ها بیشتر گزارش می‌شود.

کوییک R اتوماتیک یکی از هاچ‌بک‌های شرکت سایپا به شمار می‌رود که از ارزان‌ترین محصولات دنده اتومات بازار شناخته می‌شود. این خودرو با کاهش یک میلیون تومانی به نرخ 455 میلیون تومان رسید.

رانا پلاس پانوراما محصول سقف شیشه‌ای ایران خودرو به شمار می‌رود. این خودرو حدود 10 میلیون تومان ارزان‌تر از روز گذشته و با 520 میلیون تومان معامله می‌شود.

پژو 207i پانوراما دنده دستی برخلاف اکثریت بازار، رشد قابل ملاحظه‌ای نسبت به روز گذشته دارد. این خودرو 9 میلیون تومان گران‌تر شده و به نرخ 650 میلیون تومان رسیده است.

سمند سورن پلاس یکی از رکوردداران کاهش قیمت در بازار خودروهای داخلی بوده که با افت 11 میلیون تومانی نسبت به روز گذشته با قیمت 589 میلیون تومان خرید و فروش می‌شود.

قیمت خودروهای مونتاژی نسبت به داخلی‌های بازار از تغییرات کمتری برخوردار است.

جک S5 نیوفیس یکی از محبوب‌ترین کراس‌اوورهای چینی بازار است که پنج میلیون تومان ارزان‌تر از روز گذشته و با نرخ یک میلیارد و 315 میلیون تومان معامله می‌شود.

چری تیگو 7IE کراس‌اوور مونتاژی مدیران خودرو  نیز 10 میلیون تومان نسبت به روز گذشته ارزان شده و به نرخ یک میلیارد و 410 میلیون تومان رسید.

هایما 8S جدیدترین محصول مونتاژی ایران خودرو محسوب می‌شود که با افت پنج میلیون تومانی نسبت به روز گذشته با یک میلیارد و 665 میلیون تومان خرید و فروش می‌شود.

پیش‌بینی قیمت خودرو

با توجه به اینکه تنها یک روز از روزهای کاری هفته باقی مانده، بعید است که قیمت خودرو در روزهای آینده تغییر یابد. البته از سوی دیگر واردات خودرو سرعت گرفته و ثبات نرخ ارز در بازار آزاد نیز می‌تواند قیمت خودرو را در هفته آینده، کاهشی کند.

منبع: تجارت نیوز