قیمت طلا امروز با ۰.۰۱ درصد افزایش به ۲۰۳۶ دلار و ۵۸ سنت رسید.

افزایش بی سابقه قیمت طلا | قیمت طلا 18 عیار گرمی چند؟
پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین:

قیمت طلا  و سکه متاثر از رشد نرخ افزایش پیدا کرده است. قیمت طلا  همچنان روند صعودی خود را حفظ کرده است. آخرین وضعیت قیمت طلا را در ادامه  بخوانید.

اطلاعیه فدرال رزرو آمریکا در مورد پایین آوردن هزینه‌های وامگیری در سال آینده میلادی شاخص دلار و سود اوراق قرضه خزانه‌داری آمریکا را پایین آورده و تقاضا برای طلا به عنوان یک پشتوانه ایمن را بالا برده است. بدین ترتیب طلا در آستانه یک افزایش قیمت هفتگی قرار گرفته است.

به نقل از رویترز، قیمت هر اونس طلا امروز با ۰.۰۱ درصد افزایش به ۲۰۳۶ دلار و ۵۸ سنت رسید. قیمت معاملات آتی طلا در بازار کامکس نیویورک هم با افزایش ۰.۳۰ درصدی به ۲۰۵۱ دلار رسیده است.

از نظر تحلیلگران دورنمای کاهش نرخ بهره بسیار به نفع طلاست. پایین آمدن سود اوراق قرضه خزانه داری آمریکا جذابیت طلا را افزایش می‌دهد و اگر این کاهش نرخ بهره به خاطر احتمال رکود اقتصاد صورت بگیرد، شرایط برای طلا بهتر هم می‌شود.

فدرال رزرو آمریکا نرخ بهره را در اجلاس روز چهارشنبه بدون تغییر نگه داشت و جروم پاول اعلام کرد دوران سیاست‌های سخت پولی به پایان رسیده است و احتمالاً نرخ بهره در ماه‌های آینده کاهش می‌یابد.

مقامات فدرال رزرو آمریکا ۷۵ واحد کاهش نرخ بهره را برای ۲۰۲۴ تخمین زده‌اند و پیش‌بینی می‌کنند نرخ تورم در پایان سال آینده میلادی ۲.۴ درصد باشد. بازارها در حال حاضر ۷۵ درصد احتمال می‌دهند نرخ بهره از ماه مارس کاهش یابد.

کاهش نرخ بهره دلار و اوراق قرضه خزانه‌داری آمریکا را تحت فشار قرار داده و تمایل برای خرید طلا به عنوان یک سرمایه غیر سودده را افزایش می‌دهد.

شاخص دلار در روز پنجشنبه به پایین‌ترین سطح ۴ ماه گذشته رسیده بود و حالا در آستانه یک کاهش قیمت هفتگی قرار دارد. بدین ترتیب خرید طلا برای دارندگان سایر ارزهای دنیا ارزان‌تر می‌شود.

سود اوراق قرضه ۱۰ ساله خزانه‌داری آمریکا هم نزدیک به پایین‌ترین رقم از ماه ژوئیه قرار گرفته است.

در میان سایر فلزات گرانبها، قیمت نقره با ۰.۱۰ درصد افزایش به ۲۴ دلار و ۴۱ سنت رسید و پلاتین با ۰.۰۵ درصد افزایش ۹۶۱ دلار و ۸۷ سنت معامله می‌شود.