وزیر بهداشت از رایگان شدن بیمه این افراد خبر داد.

خبر فوری دولت برای بیمه رایگان این افراد |  بیمه رایگان شامل چه کسانی می شود؟
پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین:

بهرام عین اللهی وزیر بهداشت درباره بیمه افراد گفت: وزیر بهداشت، تلاش برای ارائه رایگان خدمات درمانی به کودکان زیر ۷ سال کشور را از اهداف وزارت بهداشت عنوان کرد.

بهرام عین‌اللهی، در حاشیه بازدید از کلان بیمارستان غدیر، از تکمیل کمربند سفید بیمارستانی در شهرهای اقماری اطراف تهران خبر داد و گفت: در دولت مردمی طی ۴ ماه دو هزار تخت بیمارستانی و دو کلان بیمارستان در تهران راه اندازی شده و در مجموع ۱۶ هزار تخت بیمارستانی جدید در کشور به بهره برداری رسیده است.

وی افزود: کمربند سفید بیمارستانی در شهرهای اقماری تهران همچون شهریار، فردیس، ورامین، پاکدست، اسلامشهر و ملارد ایجاد شده و در حال توسعه است.

وزیر بهداشت، تلاش برای ارائه رایگان خدمات درمانی به کودکان زیر ۷ سال کشور را از اهداف وزارت بهداشت عنوان کرد و اظهار داشت: ‎هدف دولت، ارائه رایگان خدمات درمانی به محرومان است و رایزنی با دستگاه‌های مربوطه در این خصوص ادامه دارد

عین اللهی با بیان اینکه با راه اندازی صندوق حمایت از بیماران خاص، خدمات بیماران نشان دار تحت پوشش سازمان بیمه سلامت، برخط ارائه می‌شود، اظهار داشت: امروز پنج ماه پس از راه اندازی بیمارستان غدیر برای بازدید و بررسی روند ارائه خدمات سلامت به این بیمارستان آمدیم و خوشبختانه شاهد تلاش بی وقفه کادر متعهد سلامت هستیم که با اقدام جهادی این مجموعه بزرگ درمانی را راه اندازی کرده اند.

وی بهره برداری از کلان بیمارستانی با ظرفیت و بزرگی غدیر را ثمره مدیریت جهادی برشمرد که توسط دولت، مدیران وزارت بهداشت، پزشکان، پرستاران و کارکنان دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی انجام شده است.

وزیر بهداشت خاطرنشان کرد: بیمارستان غدیر دارای فضا و امکانات بسیار و پیشرفته‌ای است که به دلیل ارائه خدمات دولتی تحت پوشش بیمه، به طور عمده پذیرای بیماران از مناطق کم برخوردار و محروم تهران و کشور است.

عین اللهی با اشاره به اینکه کلان بیمارستان غدیر تمام تخصص‌ها و امکانات لازم برای ارائه خدمات جامع سلامت را داراست، یادآور شد: هدف وزارت بهداشت از راه اندازی کلان بیمارستان‌ها، ارائه خدمات سلامت به طور جامع است. زیرا پراکندگی بیمارستان‌های کوچک، جابجایی بیماران را به ویژه در کلانشهرها در پی دارد که با مشکلات عدیده ای همراه است.

وی، وجود انواع امکانات پیشرفته بیمارستانی اعم از تصویربرداری، ۲۴ اتاق عمل، اورژانس بزرگ و پیشرفته در کلان بیمارستان غدیر را مورد اشاره قرار داد و گفت: خوشبختانه امروزه دانشمندان، استادان و پزشکان بسیار برجسته ای در اختیار داریم که در دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور در حال تلاش هستند و مانند دوران همه گیری کرونا فداکاری می‌کنند.

راه اندازی ۳۹ خدمت سلامت در پنجره هوشمند

وزیر بهداشت از راه اندازی ۳۹ خدمت سلامت در پنجره هوشمند خدمات خبر داد و اظهار کرد: در حال تعامل با سازمان امور اداری و استخدامی برای ارائه خدمات بیشتر به مردم از طریق پنجره هوشمند خدمات هستیم و تاکنون ۳۹ خدمت در پنجره خدمات هوشمند قرار گرفته است.

تدوین آئین نامه توزیع اینترنتی دارو

عین اللهی ضمن اعلام مخالفت وزارت بهداشت با توزیع اینترنتی دارو و داروپیک، گفت: توزیع اینترنتی دارو خارج از مجرای داروخانه‌ها، کار بسیار خطرناکی است. با کمیسیون بهداشت و درمان مجلس به توافق رسیده ایم که دارو از مجرای داروخانه‌ها توزیع شود و اگر داروخانه تشخیص داد، با مسئولیت خود دارو را اینترنتی عرضه کند.

وی با اعلام اینکه در حال تدوین آئین نامه «داروپیک» و «توزیع اینترنتی دارو» هستیم و با فعالیت‌های غیرقانونی در این زمینه مخالفیم، افزود: با توزیع دارو توسط دارو پیک موافق نیستیم، مگر این که پزشکان و مسئولان فنی داروخانه‌ها با مسئولیت خود اقدام به توزیع دارو با پیک کنند.