قیمت خودرو در بازار امروز اعلام شد.

قیمت خودرو با سر زمین خورد | قیمت خودرو در بازار امروز 26 دی 1402
پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین:

قیمت خودرو امروز، سه‌شنبه، 26 دی 1402، سرانجام کاهشی شد. شدت افت قیمت به اندازه صعود روزهای گذشته نیست، اما تقریباً در اغلب محصولات داخلی و مونتاژی به چشم می‌خورد.

قیمت خودرو، امروز، سه‌شنبه، 26 دی 1402 پس از حدود 2.5 هفته افزایش، سرانجام نزولی شد. افت قیمت‌ها تقریباً در اغلب محصولات داخلی و مونتاژی دیده می‌شود، هرچند که شدت کاهش نرخ‌ها به اندازه صعود هفته‌های گذشته نیست؛ اما با افت نرخ دلار در بازار آزاد می‌توان به ادامه این روند امیدوار بود.

از دو روز گذشته رشد نرخ دلار متوقف شد و سرانجام با افت حدود هزار تومان به زیر کانال 53 هزار تومان بازگشت. با وجود رشد نرخ دلار در روزهای گذشته، متقاضی چندانی در بازار دیده نمی‌شد؛ بنابراین کاهش نرخ دلار توانست فوراً قیمت خودرو را در بازار ارزان کند. البته به دلیل تنش‌هایی که شب گذشته در منطقه صورت گرفت، احتمال می‌رود که افت نرخ دلار از ساعات آینده بازار، ادامه‌دار نباشد.

قیمت خودروهای داخلی غالباً کاهشی گزارش می‌شود اما، افزایش و ثبات قیمتی نیز در برخی از مدل‌ها به چشم می‌خورد.

کوییک دنده‌ای S از هاچ‌بک‌های اقتصادی شرکت سایپا محسوب می‌شود که طی دو روز گذشته 20 میلیون تومان افزایش قیمت داشت، امروز سه میلیون تومان کاهش دارد و با 402 خرید و فروش می‌شود.

مطالعه بیشتر: قیمت خودرو امروز، ۲۴ دی ۱۴۰۲/ خودروی مونتاژی ۱۱۰ میلیون تومان گران شد!

شاهین G که سدان رده بالای سایپا به شمار می‌رود، روز گذشته 15 میلیون تومان گران‌تر شده بود که امروز آن را جبران کرد و با افت 15 میلیون تومانی، دوباره به نرخ 665 میلیون تومان رسید.

پژو پارس با موتور XU7P یکی از سدان‌های محبوب است که تا پایان سال از خط تولید ایران خودرو کنار می‌رود. این خودرو از ابتدای روز 15 میلیون تومان پایین‌تر و با 585 میلیون تومان معامله می‌شود.

تارا اتوماتیک V4 گران‌ترین خودروی داخلی محسوب می‌شود که در هفته گذشته با رشدهای بالایی که تجربه کرد به کانال بالای یک میلیارد تومان صعود کرد. این سدان لوکس ایران خودرو از ابتدای امروز 50 میلیون تومان ارزان‌تر شده و با یک میلیارد و 35 میلیون تومان به فروش می‌رسد.

قیمت خودروهای مونتاژی هم مانند محصولات داخلی، به صورت کاهشی است، اما در این میان برخی از خودروها، افزایش چشم‌گیری را تجربه می‌کنند.

ام‌وی‌ام X55 Pro IE یکی از کراس‌اوورهای مونتاژی مدیران خودروست که جایگزین X33 قبلی شد. این خودرو نسبت به روز گذشته 20 میلیون تومان ارزان شده و با یک میلیارد و 410 میلیون تومان معامله می‌شود.

جک S5 نیوفیس یکی از معدود خودروهای مونتاژی بازار محسوب می‌شود که برخلاف روند کلی بازار، افزایش قیمت چشم‌گیری را تجربه کرد. این خودرو با رشد 90 میلیون تومانی نسبت به روز گذشته با قیمت یک میلیارد و 710 میلیون تومان خرید و فروش می‌شود.

دیگنیتی پرستیژ کراس‌اوور محبوب و پرحاشیه این روزها به شمار می‌رود که طی دو روز گذشته 250 میلیون تومان گران شده بود، امروز 50 میلیون کاهش یافت و به نرخ دو میلیارد و 380 میلیون تومان رسید.

پیش‌بینی قیمت خودرو در روزهای آینده

با توجه به اینکه متقاضی چندانی در بازار حضور ندارد، تغییرات نرخ دلار در بازار آزاد می‌تواند تأثیر خود را فوراً روی قیمت خودرو بگذارد. بر همین اساس با ارزان شدن بیش از هزار تومانی نرخ ارز در روز گذشته توانست قیمت اغلب خودروها را در بازار کاهشی کند؛ در نتیجه اگر نرخ دلار از ساعات آینده، باز هم ارزان‌تر شود می‌توان بازار خودروی کاهشی را برای روز آینده انتظار داشت.

البته برخی از کارشناسان بر این باورند که به دلیل تنش‌هایی که شب گذشته در منطقه صورت گرفت، احتمالاً نرخ ارز نیز دچار التهاباتی باشد.