خبرگزاری رسمی عراق خبر داد وزارت خارجه این کشور سفیر بغداد در تهران را برای مشورت فراخوانده است.

عراق سفیرش در تهران را فراخواند
پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین:

خبرگزاری رسمی «واع» عراق امروز سه‌شنبه خبر داد این کشور سفیر خود در تهران را برای مشورت درباره حملات موشکی ایران فراخواند.

سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران امروز در بیانیه‌ای اعلام کرد شامگاه دوشنبه مقرهای جاسوسی ضدایرانی را در اربیل با موشک‌های بالستیک منهدم کرده است.

در پی این حملات، خبرگزاری واع گزارش داد وزارت خارجه عراق کاردار ایران در شهر بغداد را احضار و یادداشت اعتراضی در ارتباط با این عملیات را تسلیم وی کرد.

نخست‌وزیر کردستان عراق مسرور بارزانی هم در واکنش به حمله موشکی سپاه به مقر موساد در اربیل، از بغداد خواست موضع سختگیرانه‌ای در قبال این حمله اتخاذ نماید.

سپاه پاسداران در بیانیه شماره سه خود درباره جزئیات این حمله توضیح داد مقری که در اربیل هدف قرار گرفت، یک مرکز توسعه عملیات جاسوسی و طراحی اقدامات تروریستی در منطقه و بخصوص علیه ایران بوده است. سپاه همچنین اعلام کرد این حمله «در پاسخ به شرارت‌های اخیر رژیم صهیونیستی در به شهادت رساندن فرماندهان سپاه و جبهه مقاومت» انجام شد.

در همین خصوص سخنگوی وزارت خارجه جمهوری اسلامی ایران ناصر کنعانی با بیان اینکه ایران همواره حامی صلح، ثبات و امنیت منطقه است و به رعایت حاکمیت و تمامیت سرزمینی کشورها پایبند است، خاطرنشان کرد: ایران در عین حال در استفاده از حق مشروع و قانونی خود برای برخورد بازدارنده با منابع تهدیدکننده امنیت ملی و نیز دفاع از امنیت شهروندان خود و تنبیه جنایتکاران تردید نخواهد کرد.

کنعانی تروریسم را یک تهدید فراگیر جهانی خواند و گفت که ایران در عزم خود برای مبارزه با تروریسم در چارچوب همکاری‌های مشترک منطقه‌ای و بین‌المللی مصمم است.

به گزارش فارس، در حمله به مقر موساد، چهار نفر از مسئولان ارشد موساد که کاملا تحت اشراف اطلاعاتی بودند به هلاکت رسیدند و در حمله موشکی به تروریست‌ها در ادلب سوریه نیز چند فرمانده ارشد داعش هلاک شدند.