د ادامه جزئیات جدید از واریز عیدی دولت را بخوانید.

واریز عیدی دولت برای این خانوارها | عیدی 1 میلیونی دولت برای این افراد
پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین:

عیدی یک میلیونی دولت تصویب شد و قرار است به‌زودی به حساب مشمولان واریز شود.

چند روز پیش بود که بیت الله برقراری مدیرعامل صندوق بیمه کشاورزان روستاییان و عشایر از تصویب عیدی یک میلیونی دولت خبر داد و گفت: عیدی امسال حداکثری که می توان پرداخت کرد یک میلیون و ۲۵۰ هزار تومان است که این رقم باید تصویب شود اما یک میلیون تومان قطعی است و به سطح یک ما پرداخت می شود. مهمترین مولفه این است که براساس سطوح در آمدی دو سوم حق بیمه را دولت پرداخت می کند. در این صندوق سهم کارفرما را دولت پرداخت می کند و با این شیوه از جامعه هدف کشاورزان و روستاییان و عشایر حمایت می کند.

برقراری ادامه داد: ما توانسته ایم ۲۲۲هزار فقره وام پرداخت کنیم و در بودجه صندوق بیمه اجتماعی  شاتد ۱۶۵ درصدی بوده ایم که این روند بسیار مطلوبی است.  در پوشش بیمه اجتماعی زنان توانسته ایم ۴۲درصد رشد داشته باشیم و در این دولت این میزان رشد خوبی را شاهد بوده است.

برقراری با اشاره به بیمه شدن زنان خانه‌دار غیر شاغل دارای سه فرزند نیز گفت در ماده ۲۱ قانون جوانی جمعیت و حمایت از خانواده به این موضوع اشاره شده است پیگیری‌های بسیاری را برای اجرای آن انجام داده‌ایم اما قرار است سال آینده یک همت برای تحت پوشش قرار دادن زنان غیر شاغل روستایی دارای سه فرزند اختصاص یابد.

همچنین هفته جاری سخنگوی دولت مبلغ عیدی کارکنان دولت و بازنشستگان در سال ۱۴۰۲ را اعلام کرد.  علی بهادری جهرمی روز یکشنبه در تشریح عیدی پایان سال کارمندان و بازنشستگان اعلام کرد: براساس مصوبه هیات دولت، حداقل عیدی یا پاداش آخر سال کارمندان و بازنشستگان دولتی با افزایش ۴۰ درصدی نسبت به سال گذشته، مبلغ ۲ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان تعیین شد.

برای کارکنان و بازنشستگان متاهل مبلغ ۷۰۰ هزار تومان نیز اضافه می‌شود و به ازای هر فرزند نیز ۳۰۰ هزار تومان عیدی تعلق خواهد گرفت. به عنوان مثال یک کارمند یا بازنشسته دولت که متاهل و صاحب یک فرزند باشد، مبلغ ۳ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان عیدی دریافت خواهد کرد.