قیمت دلار در بازار امروز اعلام شد.

قیمت دلار اوج گرفت | قیمت دلار در بازار امروز 28 بهمن اعلام شد
پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین:

قیمت دلار در هفته پایانی بهمن در محدوده‌ای رنج نوسان داشت. سیاست‌گذار با ارزپاشی‌های محدوده‌ و ثبت‌نام خودروهای وارداتی ترمز روند صعودی قیمت در بازارهای مالی را کشید. کارشناسان اقتصادی برای هفته نخست اسفند در صورت آرامش شرایط سیاسی انتظار روند رنج قیمت در پله‌های چهار و شش کریدور ۵۰ هزار تومانی را دارند.

قیمت دلار در هفته پایانی بهمن با بازدهی مثبت بسته شد. این اسکناس در آخرین معامله روز پنج‌شنبه، ۲۶ بهمن، در پله هشتم کانال پنجم کریدور ۵۰ هزار تومانی معامله شد و این بیشترین قیمت دلار طی هفته گذشته بود. معامله‌گران معتقدند سیاست‌گذار برای اینکه در روزهای پایانی سال دست خالی نشود، عرضه دلار را محدود کرده است.

نهاد پولی کشور برای تثبیت قیمت دلار علاوه بر ارزپاشی با کمک انتشار اوراق گواهی خاص و ثبت نام خودروهای وارداتی توانست روند صعودی قیمت در بازارهای مالی را مهار کند. این در حالی است که به نظر می‌رسد آرامش نسبی در منطقه خاورمیانه را نیز باید اهرمی برای ثبات قیمت دلار عنوان کرد.

روند رنج قیمت دلار ادامه دارد؟

کارشناسان اقتصادی  برای قیمت دلار در روزهای پایانی بهمن و هفته نخست اسفند انتظار روند رنج بین پله‌های چهار و شش کریدور ۵۰ هزار تومانی را دارند. آنها می‌گویند، برای ادامه سال دلار در محدوده قیمتی فعلی با نوسانات محدود معامله می‌شود؛ اما در نهایت قیمت به سمت سقف کریدور ۵۰ هزار تومانی برمی‌گردد. هر چند ایجاد هر روندی در بازارهای مالی به وضعیت تنش‌های منطقه‌ بستگی دارد.

تحلیلگران بازارهای مالی معتقدند با وجودی که نهاد سیاست‌گذار تلاش دارد قیمت دلار را در محدوده‌ای مشخص ثابت نگه دارد؛ اما تمایلی نیز به عقب‌نشینی قیمت در پایین کریدور ۵۰ هزار تومانی ندارد.

گفتنی است روند قیمت دلار در بازار پشت خطی صعودی است و دلار به پله پنجم کریدور ۵۰ هزار تومانی راه یافته است. روز پنجشنبه ۲۶ بهمن در بیشتر ارزها افزایشی بود. درهم با افزایش ۲۰ تومانی با قیمت ۱۵ هزار و ۳۳۰ تومان معامله شد. علاوه بر آن قیمت تتر ۱۰۰ تومان افزایش داشت و روی رقم ۵۵ هزار و ۹۰۰ تومانی قرار گرفت. روز پنجشنبه پوند انگلیس افزایش محدود ۵۴۰  تومانی داشت و با رقم ۷۰ هزار و ۴۴۰ تومان معامله شد. قیمت یورو افزایش قیمت ۴۳۰ تومانی داشت و به قیمت ۶۰ هزار و ۲۳۰ تومان رسید.