گروه انتخاباتی «صدای ملت» دربیانیه ای با بیان اینکه هدف ما این بود که با وجود نارضایتی از رد صلاحیت برخی افراد صالح و توانا، از میان افراد تأیید شده، تعداد قابل توجهی افراد معتدل و عقل‌گرا رأی بیاورند و یک فراکسیون اقلیت قوی در مجلس تشکیل شود که با ارزیابی منتخبان در کل کشور معلوم شد که این هدف چندان دور نیست، عنوان کرد:

بیانیه «صدای ملت» درخصوص انتخابات: هدف رای آوری افراد عقل‌گرا بود که چندان دور نیست
پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین:

گروه انتخاباتی «صدای ملت» دربیانیه ای با بیان اینکه هدف ما این بود که با وجود نارضایتی از رد صلاحیت برخی افراد صالح و توانا، از میان افراد تأیید شده، تعداد قابل توجهی افراد معتدل و عقل‌گرا رأی بیاورند و یک فراکسیون اقلیت قوی در مجلس تشکیل شود که با ارزیابی منتخبان در کل کشور معلوم شد که این هدف چندان دور نیست، عنوان کرد: نکته قابل توجه برای مسئولان و مقامات نظام جمهوری اسلامی این است که چرا میزان مشارکت در کل کشور و به خصوص حوزه تهران نسبت به انتخاباتهای چهل و پنج سال گذشته پایین و تعداد آراء باطله نیز قابل توجه است. باید علل این پدیده را که چندان هم نامعلوم نیست شناخت و درصدد رفع آنها بود. برای ملت بزرگ ایران آرزوی سعادت و بهروزی بیشتر داریم. 

متن بیانیه به شرح زیر است:

بسم الله الرحمن الرحیم

انتخابات دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی برگزار شد. 

فهرست «صدای ملت» به رغم تبلیغات وسیع در داخل و خارج کشور برای رأی ندادن، از آنجا که این مشی سیاسی را در شرایط داخلی و منطقه‌ای امروز کشور نمی‌پسندید و معتقد به مشارکت فعال بود، وارد صحنه شد و چون یک فهرست متفاوت از سایر فهرستها در تهران بود توانست رقابتی را ایجاد کند و طبعا بر میزان مشارکت در تهران بیفزاید. 

با توجه به امکانات رقیب و این که می‌دانستیم اکثر هواداران ما در انتخابات شرکت نمی‌کنند - و البته دلایلی برای خود دارند - کمتر به پیروزی در این میدان می‌اندیشیدیم و هدف اول ما بالا بردن میزان مشارکت بود که در حد توان به آن رسیدیم. اکنون به رأی مردم حوزه انتخابیه تهران، شمیرانات، ری، اسلامشهر و پردیس احترام می‌گزاریم و امیدواریم منتخبان مسیر رفع کاستی‌های اقتصادی و معیشتی، ایجاد توازن میان غرب و شرق در سیاست خارجی، رفع تحریمها و ممانعت از نقض حقوق ملت، مصرّح در فصل سوم قانون اساسی را با جدیت بپیمایند. 

هدف ما این بود که با وجود نارضایتی از رد صلاحیت برخی افراد صالح و توانا، از میان افراد تأیید شده، تعداد قابل توجهی افراد معتدل و عقل‌گرا رأی بیاورند و یک فراکسیون اقلیت قوی در مجلس تشکیل شود که قطعاً در کیفیت تصمیمات و مصوبات مجلس مؤثر خواهد بود. با ارزیابی منتخبان در کل کشور معلوم شد که این هدف چندان دور نیست.

«صدای ملت» که همواره بر آن بوده است که صدای نیازها و نظرات مردم باشد، به وظیفه خود مبنی بر مبارزه با قهر با صندوق و تلاش برای افزایش مشارکت عمل کرد و وارد صحنه رقابت نابرابر شد و به امید خدا رضوان الهی و رضایت مردم را خواهد داشت. بدیهی است که همچنان در مقام نقد و کنشگری سیاسی برای اصلاح امور باقی می‌مانیم. از همه شرکت‌کنندگان و فعالان عرصه این انتخابات تشکر می‌کنیم. 

نکته قابل توجه برای مسئولان و مقامات نظام جمهوری اسلامی این است که چرا میزان مشارکت در کل کشور و به خصوص حوزه تهران نسبت به انتخاباتهای چهل و پنج سال گذشته پایین و تعداد آراء باطله نیز قابل توجه است. باید علل این پدیده را که چندان هم نامعلوم نیست شناخت و درصدد رفع آنها بود. برای ملت بزرگ ایران آرزوی سعادت و بهروزی بیشتر داریم. 

از طرف گروه انتخاباتی «صدای ملت»

علی مطهری