سخنگوی دولت با بیان اینکه برنامه امروز دشمن، تخریب اعتماد به نفس جوانان است، گفت: جوانان ایران زمین، دارایی اصلی کشور ما و معادن بی‌نهایت الماس هستند.

برنامه امروز دشمن از زبان سخنگوی دولت
پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین:

سخنگوی دولت با بیان اینکه برنامه امروز دشمن، تخریب اعتماد به نفس جوانان است، گفت: جوانان ایران زمین، دارایی اصلی کشور ما و معادن بی‌نهایت الماس هستند.

علی بهادری جهرمی سخنگو و دبیر هیأت دولت شامگاه پنجشنبه ۱۷ اسفندماه در اختتامیه جشنواره جوان برتر ایران زمین که در محل مرکز همایش‌های بین‌المللی صداوسیما برگزار شد، حضور پیدا کرد و به سخنرانی پرداخت.

سخنگوی دولت در سخنان کوتاهی خطاب به جوانان حاضر در این نشست گفت: امروز پرچم کشور در دستان شماست و یقین دارم که قطعاً فردای بهتری از امروز برای ما می‌سازید؛ زیرا انرژی، توان، ظرفیت و استعداد شما نسل دهه ۷۰ و ۸۰ را دیدم و از عمق وجود به آن باور دارم. جوانان ایران زمین، دارایی اصلی کشور ما و معادن بی‌نهایت الماس هستند؛ برای همین دشمن به درستی متوجه شده است که برای ضربه به کشور ما باید جوانان ما را مورد هدف قرار دهد.

وی افزود: در گذشته وقتی کشوری مورد استثمار قرار می‌گرفت، معادن و ذخایر طبیعی آن توسط کشورهای اجنبی مورد بهره‌برداری قرار می‌گرفت؛ ولی امروز به درستی متوجه شدند که جوانان و نخبگان کشور را برای استثمار آن باید جذب کنند.

وی اضافه کرد: برای همین به آنها باید تلقین کنند که شما نمی‌توانید مسائل کشورتان را حل کنید و چاره‌ای جز دلبستگی به خارج یا التماس به بیگانگان ندارید. تمرکز دشمن بر این است که اعتماد به نفس جوان ایرانی را از بین ببرد و شرایط کشور را برای او کاملاً تخریب‌شده و غیرقابل اصلاح جلوه دهد.

سخنگوی دولت با تاکید بر توجه ویژه دولت سیزدهم بر پرچمداری جوانان در مدیریت کشور خاطرنشان کرد: تمام برنامه دشمن این است که دستاوردهای کشور در سطوح عالی جهانی در عرصه‌هایی مانند نانو تکنولوژی و صنعت فضایی که توسط شما جوانان به دست آمده را کمرنگ جلوه دهند و نقاط ضعف را پررنگ نشان دهند تا جوان ایرانی مأیوس شود.

وی گفت: امروز افتخار می‌کنم که در کنار شما پرچمداران کشور هستم و مطمئنم به هدف خواهید رسید.