سخنگوی سابق گروه تروریستی تحریک طالبان پاکستان که خود را تسلیم نیروهای امنیتی پاکستان کرده بود، به شکل عجیبی از زندان گریخت.

پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین:

به گزارش دفتر منطقه ای خبرگزاری تسنیم به نقل از جیو تی وی، «احسان الله احسان» سخنگوی سابق گروه ترویستی تحریک طالبان پاکستان که در سال 2017 خود را تسلیم نیروهای امنیتی پاکستان کرده بود از زندان گریخت .
گزارش ها حاکی است وی با انتشار یک فایل صوتی اعلام کرد: در جریان یک عملیات حساس و مهم موفق شده است از چنگ نیروهای امنیتی پاکستان فرار کند.
منابع پاکستانی نیز ضمن تائید فرار وی اعلام کردند: وی در این مدت همکاری خوبی با پاکستان داشته است و چون خود را تسلیم کرده بود احتمال این نمی رفت که فرار کند.
احسان الله احسان اطلاعات مهم و حساسی در اختیار دستگاه های امنیتی پاکستان قرار داده بود که منجر به دستگیری صدها تروریست شد.
قرار بود سخنگوی سابق تحریک طالبان پاکستان محاکمه و مجازات شود ولی پیش از مشخص شدن حکم قضایی از چنگ نیروهای امنیتی پاکستان گریخت.
وی پیش تر اعلام کرده بود: بسیاری از اقدامات تروریستی که در خاک پاکستان انجام می شود از افغانستان برنامه ریزی می شود و نیروهای تحریک طالبان اگر مجروح شوند برای مداوا به هند منتقل می شوند.

 

آیا این خبر مفید بود؟

برای درج آگهی و رپرتاژ با شماره 09036344509 تماس حاصل فرمایید .