ابلاغیه ستاد کرونا برای تعطیلی برخی صنوف/ فقط واحدهای عرضه‌کننده کالاهای اساسی باز بمانند

پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین:

رئیس اتاق اصناف تهران با اشاره به ابلاغیه شب گذشته ستاد کرونا گفت:‌ بر اساس ابلاغیه این ستاد واحدهای صنفی عرضه‌کننده کالاهای ضروری و اساسی مردم باید باز بمانند، اما واحدهای صنفی دیگر مثل آرایشگاه‌ها از امروز تا 15 فروردین تعطیل است.
​به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، کاربران «سامانه فارس من»‌ با ثبت سوژه «چرا بازار با وجود کرونا هنوز باز است»‌ خواستار تعطیلی صنوف شدند و اعلام کردند که چرا علیرغم اینکه مراجعه به مغازه‌ها موجب انتشار بیشتر ویروس می‌شود، هنوز تصمیمی برای تعطیلی اتخاذ نشده است.
لذا پیرو این موضوع مصاحبه‌ای با قاسم نوده‌فراهانی رئیس اتاق اصناف تهران انجام شد که در ادامه می‌خوانید.
قاسم نوده‌فراهانی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، گفت: اصناف پیرو مصوبات ستاد کرونا عمل می‌کنند.
رئیس اتاق اصناف تهران افزود: شب گذشته بر اساس مصوبه ستاد کرونا که به اتحادیه ابلاغ شد مقرر شد تا واحدهای صنفی عرضه‌کننده کالاهای ضروری و اساسی مردم مانند نانوایی‌ها، خواربارفروشی‌ها، سوپرمارکت‌ها، میادین میوه و تره‌بار، فروشگاه‌های زنجیره‌ای و ... برای  خدمات‌رسانی به مردم باز بمانند و بر این اساس این واحدهای صنفی مجاز به انجام فعالیت در روزهای پایانی سال و تعطیلات نوروز هستند.

وی افزود: اما بر اساس همان مصوبه به ما اعلام شد تا واحدهای صنفی غیرضروری مانند آرایشگاه‌های زنانه و مردانه، فرش‌فروشی‌ها، طلافروشی‌ها  و ... بسته شوند.

نوده فراهانی اظهار داشت: بر اساس مصوبه و دستور ستاد کرونا و اعلام استاندار تهران فقط واحدهای عرضه‌کننده کالاهای ضروری در این ایام مجاز به فعالیت هستند و بنابر این بخشنامه تعطیلی واحدهای دیگر به اتحادیه‌های مربوطه ابلاغ شده است.

وی اظهار داشت:‌بر این اساس واحدهای صنفی مانند آرایشگاه‌ها، فرش‌فروشی‌ها، طلافروشی‌ها و واحدهای صنفی که عرضه کننده کالاهای ضروری و اساسی مردم نیستند از امروز تا 15 فروردین تعطیل خواهند بود.

 

آیا این خبر مفید بود؟

برای درج آگهی و رپرتاژ با شماره 09036344509 تماس حاصل فرمایید .