الحدث رسانه سعودی ادعا کرد 600 دانشجوی عراقی از دانشگاه های ایران اخراج شده اند و از سکونت در منازل و هتل هایشان نیز منع گردیده اند.

پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین:

العالم : در حالی که در سایه شیوع کرونا اخبار، گزارش ها و تحلیل های همه رسانه های دنیا بر این مساله متمرکز شده است رسانه های سعودی ترجیح داده و می دهند تا با سیاسی کردن آن و با جهت دادن این موضوع به سوی ایران کوچکترین فرصت را در اعمال و اعلام دشمنی علیه جمهوری اسلامی ایران از دست ندهند.

- در تازه ترین مدل از این دشمنی بی حاصل الحدث یکی از شبکه های بن سلمانی مانند همیشه به نقل از منبعی نامعلوم ادعا کرده است 600 دانشجوی عراقی از دانشگاه های ایران اخراج شده و حق استفاده از منازل و هتل هایشان ندارند. اندکی تامل در این ادعا بطلان و کذب بودن آن را فریاد می زند چرا که اولا الحدث در مقابل این سوال ساکت است که چرا ازمیان 6000 دانشجوی مشغول به تحصیل درایران فقط 600 نفر انها اخراج شده اند؟ثانیا چرا این دانشجویان مورد ادعا دقیقا درزمان تعطیلی دانشگاه ها به دلیل شیوع کرونا و همچنین در ایام تعطیلی دانشگاه ها به خاطر عید نوروز اخراج شده اند؟ ثالثا دانشجویان اخراج شده از کدام یک از 8 دانشگاه محل تحصیل خود در ایران اخراج شده اند؟ رابعا الحدث یا از این نکته غافل است یا خود را به تجاهل زده است که در ایران دانشجویان به ویژه اتباع خارجی در خوابگاه و نه هتل زندگی می کنند و بالاخره اینکه چرا این مساله با این حجم از اهمیت اساسا از منابع رسانه ای و همچنین مراجع رسمی عراق اعلام و تعقیب نشده تا نوبت پیگیری و البته برجسته سازی آن نصیب رسانه های سعودی نگردد؟

-نگاهی به تبلیغات رسانه های سعودی بویژه پس از از اغاز ناآرامی های اخیر در عراق نشان می دهد که این رسانه ها از هیچ کوششی با هدف برهم زدن رابطه دو کشور ایران و عراق فروگذار نکرده اند اما دستان خالی انها از ناآرامی های مذکور ایشان را بر آن داشته است تا اخرین شانس خود را در سایه ماجرای فرا گیر شدن کورونا با هدف گسستن پیوند تاریخی، مذهبی ،عاطفی و...دو ملت نیز امتحان کنند. لازم به ذکر است در شرایط کنونی افزون بر 6000 دانشجوی عراقی در 8 دانشگاه ایران مشغول تحصیل هستند که از این تعداد 60درصد آنها در رشته های پزشکی و مابقی در رشته های فنی ومهندسی جذب و به تحصیل مشغول هستند.

 

آیا این خبر مفید بود؟

برای درج آگهی و رپرتاژ با شماره 09036344509 تماس حاصل فرمایید .