معاون نظارت بر اماکن عمومی پلیس پایتخت از چگونگی فعالیت صنوف شهر تهران در ادامه طرح فاصله گذاری اجتماعی خبرداد و گفت: واحد‌های صنفی عرضه کننده مایحتاج عمومی و کالا‌های اساسی همچنان بصورت شبانه روزی در خدمت رسانی به شهروندان فعالیت خواهند داشت.

پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین:

سرهنگ"نادر مرادی" معاون نظارت بر اماکن عمومی پلیس پایتخت بیان داشت: بر اساس تصمیمات صورت گرفته تا اطلاع ثانوی علاوه بر صنوف عرضه کننده مایحتاج عمومی و کالا‌های اساسی که به صورت شبانه روزی فعالیت دارند، جایگاه‌های عرضه فرآورده‌های نفتی، مراکز خدمات فنی خودرو و تأسیسات منازل، مراکز بهداشتی و درمانی دولتی و خصوصی، مراکز پخش دارو و داروخانه ها، مراکز تأمین آمبولانس دولتی و خصوصی نیز مشمول خدمات رسانی شبانه رورزی به شهروندان خواهند بود.

وی در ادامه افزود: همچنین باتوجه به احتمال انتشار ویروس کرونا در برخی اماکن عمومی و پرتردد از جمله رستوران ها، تالار‌های پذیرایی، باشگاه‌های ورزشی، آرایشگاه ها، قهوه خانه ها، سفره خانه‌های سنتی و ...، با همکاری اتاق اصناف و اتحادیه‌های صنفی شهر تهران، تمهیداتی اندیشیده و مقرر شد اقدامات کنترلی در این خصوص به مرحله اجرا گذاشته شود.

این مقام انتظامی ادامه داد: مطابق روز‌های گذشته همچنان از طریق اتاق اصناف تهران، ممنوعیت عرضه قلیان توسط واحد‌های صنفی قهوه خانه وسفره خانه سنتی (تا اطلاع ثانوی) به اتحادیه‌های صنفی مربوط ابلاغ وکلیه واحد‌های صنفی ذیربط، تعطیل خواهند بود.

این مقام انتظامی همچنین از ممنوعیت برگزاری هرگونه مراسم اعم از جشن و عروسی، ختم، همایش، سمینار، اجرای برنامه‌های فرهنگی و هنری (کنسرت موسیقی) و ... در اماکن عمومی خبر داد و تصریح کرد: به تبع آن کلیه واحد‌های صنفی رستوران، تالار‌های پذیرایی و باغ تالار‌ها تا اطلاع ثانوی با اقدام داوطلبانه اغلب متصدیان مربوطه تعطیل شدند.

معاون نظارت بر اماکن عمومی پلیس امنیت تهران بزرگ در پایان اظهار داشت: سلامت مردم و افزایش احساس امنیت از اولویت‌های پلیس است که در این مسیر شهروندان نیز می‌توانند با معرفی اصناف متخلف از طریق شماره تلفن ۱۱۰ ما را در تامین بهتر امنیت و پیشگیری از شیوع بیماری مهلک کرونا یاری کنند.

 

آیا این خبر مفید بود؟

برای درج آگهی و رپرتاژ با شماره 09036344509 تماس حاصل فرمایید .