در سالهای اخیر دانشجویان ایرانی زیادی قصد ادامه تحصیل در کشورهای خارجی را دارند که در این میان تحصیل در روسیه به عنوان کشوری بکر ، زیبا با تنوع قومی و فرهنگی فراوان بستر مناسبی برای تحصیل ، کار و مهاجرت را فراهم اورده است

پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین:

365

به گزارش مثلث آنلاین ، در سالهای اخیر دانشجویان ایرانی زیادی قصد ادامه تحصیل در کشورهای خارجی را دارند که در این میان تحصیل در روسیه به عنوان کشوری بکر ، زیبا با تنوع قومی و فرهنگی فراوان بستر مناسبی برای تحصیل ، کار و مهاجرت را فراهم اورده است.شهرهای زیبایی چون ابر شهر مسکو و یا بهشت روسیه سنت پترزبورگ، ولگاگراد، کراسنایارسک ، ورونژ و ... با دانشتن دانشگاههای معتبر و سطح علمی بالا و همچنین فراهم اوردن امکاناتی از قبیل خوابگاه ، سالن های ورزشی بیشترین پذیرش دانشجو برای روسیه را از کشورهای مختلف را در سالهای اخیر به عهده داشته اند.

کشور روسیه از نظر رتبه و جایگاه علمی دارای سطح بسیار خوبی در منطقه و جهان می باشد. دانشگاههای روسیه در اکثر رشته های تحصیلی و مقاطع تحصیلی بالا ( دکترا و تخصص ) در رشته های مهندسی رده بالا همانند هوافضا یا همچنین رشته های هنری یا موسیقی که به عنوان یکی از قدتهای برتر دنیای هنر شناخته می شوند و توانسته اند جایگاه تحصیلی بسیار خوبی را برای خود فراهم نماید. این دانشگاه ها به همراه دانشگاه های علوم مهندسی که رشته های خاصی همچون هوانوردی و هوافضا را در سطح بالایی ارائه می نماییند همگی نشان از کیفیت آموزشی و دانشگاهی این کشور وسیع می باشد.

شاید بتوان گفت گل سرسبد مهاجرت تحصیلی به روسیه، تحصیل در رشته های علوم پزشکی و دندانپزشکی در روسیه در بهترین دانشگاه های این کشور می باشد. با توجه به اینکه در حال حاضر می توان تحصیل در کشور های اروپایی اعم و بعضا آسیایی، کشورهایی از قبیل انگلستان ، فرانسه یا چین و غیره در زمره بهترین انتخاب ها برای ورود به رشته های علوم پزشکی و دندانپزشکی می باشند. اما متاسفانه باید گفت جهت تحصیل در رشته های علوم پزشکی پزشکی بسیاری از کشورهای یادشده در ارائه ی پذیرش به متقاضیان خارجی در رشته های پزشکی محدودیت های بسیاری را ایجاد می کنند که  برای مثال جدای از داشتن مدرک تخصصی رشته زبان انگلیسی یا زبان خاص هر کشور به شرکت و قبولی در آزمون بورد تخصصی رشته های پزشکی و دندانپزشکی اشاره کرد که این خود مسیری بسیار سخت و پر تلاش می باشد.

تحصیل پزشکی در روسیه در گام اول از لحاظ قیمتی بسیار ارزان تر و مناسب تر از تحصیل این رشته ها در کشور هایی همچون انگلیس یا آمریکا یا حتی چین و غیره می باشد. لازم به یادآوری است که تمامی این شرایط گفته شده حال و در ادامه در این مقاله شامل رشته های پرطرفداری همچون داروسازی و دندانپزشکی نیز می باشد، همه متقاضیان بدون در نظر گرفتن شرایط سنی در هر مقطعی می توانند وارد دوره پادفک ( یا دوره کالج زبان روسی و شامل دیگر دروس پایه ) می باشند شوند و پس از یکسال شرکت در این دوره در تمامی رشته های علوم پزشکی و دندانپزشکی و داروسازی در روسیه و همچنین دیگر رشته های علوم ریاضی و مهندسی وارد کورس اصلی دانشگاه مورد نظر خود شوند.

زبان آموزش و تحصیل در بسیاری از رشته های ( کشور روسیه ) به زبان روسی است و فقط اندکی از دانشگاه های روسیه تحصیل به زبان انگلیسی را در برخی از رشته های خاص که مجوز وزارت علوم روسیه را دارد؛ مجاز دانسته اند. به عنوان مثال می توان به دانشگاه ملی سنت پترزبورگ به عنوان دومین دانشگاه بزرگ و معتبر روسیه اشاره نمود که فقط تحصیل در رشته های درسی علوم سیاسی یا روابط بین الملل و تجارت یا روزنامه نگاری و چند رشته دیگر علوم انسانی جهت تحصیل به زبان انگلیسی اشاره نمود.

جهت اطلاع کامل از شرایط تحصیل در کشور روسیه به این لینک مراجعه نمایید.

96658

 

شرایط تحصیل رایگان در روسیه

کشور روسیه به عنوان یکی از کشورهایی است که تحصیل رایگان را برای دانشجویان داخلی و خارجی در قوانین خود دارد و به رسمیت می شناسد از این رو به مقصد بسیاری از دانشجویان کشور های جهان تبدیل گردیده است. مرحله نخست برای درخواست و دریافت مجوز تحصیل رایگان در روسیه نام نویسی در سایت مخصوص است. پس از نام نویسی در سایت نیاز است نامه انگیزشی برای خود بنویسید و آن را برای سایت ارسال نمایید. بعلاوه شما می‌توانید مدرک های تحصیلی و همچنین افتخارات علمی یا ورزشی خود که کسب نموده اید به پیوست درخواست خود ارسال کنید. موسسه چستوود نماینده ای است که اطلاعات دانشجویان متقاضی را برای تحصیل در روسیه را دریافت و برای  بررسی  این مدارک آنها را به وزارت آموزش و پرورش روسیه که متصدی ارزشیابی می باشد؛ ارسال می نماید.

مهمترین نکته قبولی متقاضیان جهت اخذ بورسیه تحصیلی، تسلط آنان به زبان روسی می باشد که برای این موضوع شما باید در مصاحبه حضوری شرکت نمایید و همچنین مدرک آزمون زبان روسی به نام ترکایی را داشته باشد. همچنین اگر برای تحصیل در رشته های درسی که به زبان های خارجی ارائه می شود، خواهان اخذ پذیرش بورسیه تحصیلی هستید باید دارای مدرک معتبر در آن زبان ( انگلیسی، فرانسوی و ... ) باشید و در مصاحبه حضوری نیز شرکت نمایید.

اگر شما موفق شدید بورسیه تحصیلی روسیه از دانشگاه مورد نظر خود را بگیرید، این دانشگاه ها هزینه شهریه شما را پرداخت می نماییند و همچنین به شما مبالغی برای زندگی به صورت نقدی و ماهیانه واریز می نمایند.

دولت روسیه هر سال مقادیر زیادی از بورسیه‌های تحصیلی را برای کمک به تحصیل به دانشجویان خارجی و گسترش علم  و در جهت تحصیل به آنها اختصاص می‌دهد. میزان سطح علمی شما و همچنین نمرات و معدل درسی شما در این پروسه نقش بسزایی دارد. این بورسیه‌های تحصیلی شامل تحصیل رایگان، خوابگاه‌های دولتی رایگان و کمک هزینه‌های استفاده از وسایل نقلیه عمومی و همچنین هزینه های بهداشتی،درمانی خواهند بود.لازم به ذکر است دریافت بورسیه های تحصیلی در مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری و بالاتر بسیار آسان تر از کسب بورسیه تحصیلی در مقطع کارشناسی می باشد. به همین جهت شما برای تحصیل در رشته های پزشکی و دندانپزشکی بسیار ساده تر می توانید در روسیه بورسیه دریافت کنید و رایگان تحصیل کنید.

برای مشاهده کامل شرایط تحصیل رایگان در روسیه اینجا را مطالعه نمایید

 

145

موسسه اعزام دانشجو به روسیه

روسیه به دلایل زیادی دارای بیشترین اعزام دانشجو به خارج از کشور می باشد. از مهمترین این دلایل می تواند به :

  1. هزینه مقرون به صرفه تحصیل در روسیه : روسیه به عنوان یکی از ارزانترین کشور ها برای ادامه تحصیل در جهان شناخته می شود، شهریه رشته های پزشکی و دندانپزشکی این کشور در بازه ای از حدود 3 هزار تا 7 هزار دلار در سال می باشد که به نسبت دیگر کشور های جهان بسیار ارزان تر است...
  2. پذیرش آسان در دانشگاه های روسیه : اکثر دانشگاه های روسیه با وجود اعتبار بالای آنها دارای شرایط پذیرش نسبتا آسانی می باشند، اکثر دانشجو های خارجی در روسیه در این دانشگاه های پذیرش می شوند.
  3. دانشگاه های روسیه نیاز به مدرک زبان ندارند: یکی از مهمترین دلایل تحصیل در روسیه این موضوع می باشد که دانشگاه های روسی از افراد متقاضی تحصیل در روسیه، تقاضای مدرک زبان نمی کنند، زبان تحصیل در بیشتر دانشگاه های روسیه به روسی می باشد و بعضی از دانشگاه های روسیه رشته های پزشکی و دندانپزشکی را به زبان انگلیسی نیز به متقاضیان ارائه می کنند، ولی در بدو پذیرش نیازی به مدرک زبان برای متقاضیان نمی باشد.
  4. روابط کشور روسیه و ایران بسیار خوب و نزدیک است: روسیه یکی از متحدان اصلی کشورمان  می باشد، به همین دلیل مراودات سیاسی و اقتصادی و علمی بسیاری با کشورمان نیز دارد. بسیاری از دانشگاه های این کشور مورد تائید وزارت بهداشت ایران می باشد و همچنین رفت و آمد دانشجویان از روسیه به ایران و بالعکس نیز بسیار آسان تر از شرایط دیگر کشور های جهان می باشد.
  5. هزینه زندگی بسیار مناسب در روسیه: هزینه زندگی در روسیه برای دانشجویان ایرانی روسیه بسیار مقرون به صرفه است، روسیه دارای شهرهای بسیاری است که برخی از آنها هزینه زندگی به مراتب پائین تری نیز نسبت به برخی شهرهای ایران دارند، اما همچنان زندگی در دو ابر شهر معروف روسیه، مسکو و سنت پترزبورگ در حال حاضر با در نظر گرفتن دلار 18 هزار تومانی، فرق چندانی با زندگی در تهران ندارند، با این تفاوت که این دو شهر از بزرگترین و با کیفیت ترین شهر های اروپایی و جهانی به حساب می آیند.
  6. دانشگاه های روسی مورد تائید ایران و معتبر جهانی روسیه : روسیه دارای دانشگاه های معتبری در سطح جهان می باشد، دانشگاه ملی مسکو و ملی سنت پترزبورگ در رتبه های زیر 200 جهان قراردارند و دارای اعتبار بسیار بالایی در سطح جهان می باشند. همچنین هرساله لیست دانشگاه های مورد تائید وزارت بهداشت ایران منتشر می شود که دانشگاه های بسیاری از این کشور در این لیست قراردارند، به این معنا که مدرک فارغ التحصیلی در رشته های علوم پزشکی و دندانپزشکی و داروسازی روسیه مورد تائید ایران می باشد.
  7. امکان تحصیل رایگان در روسیه: همچنین کشور روسیه یکی از کشور هایی است که دارای برنامه های متعدد اختصاص بودجه و  بورسیه های رایگان بسیاری برای دانشجویان خارجی است.

همانطور که ملاحظه کردید، روسیه به دلایل گفته شده و بسیاری دیگر از دلایل یکی از بهترین گزینه های پیشنهادی جهت مهاجرت تحصیلی به خارج از کشور می باشد. به واسطه وجود دانشگاه های خوب و همچنین با توجه به اینکه تحصیل در رشته های پزشکی و دندانپزشکی دارای آینده شغلی بسیار خوبی در آینده می باشد و علاوه بر آن بعد از فارغ التحصیلی شرایط مهاجرت به کانادا و دیگر کشور های اروپایی نیز با این مدارک درسی در دسترس دانشجویان قراردارد این کشور یکی از بهترین گزینه های مهاججرت تحصیلی می باشد.

موسسه اعزام دانشجو به روسیه ثبت شده و طرف قرارداد با بهترین دانشگاه های کشور روسیه

تخصص ما اعزام دانشجو به روسیه است

گروه بین المللی ستاره داوود

کارگزار تخصصی روسیه

با ما تماس بگیرید

www.davidstar.net

 

 

 

آیا این خبر مفید بود؟