دوره ریاست عارف تمام شده/ درباره ساختار جدید شورای عالی اصلاح‌طلبان اختلاف دیدگاه هست

پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین:
عضو شورای مرکزی حزب ندای ایرانیان با بیان اینکه استعفای عارف و موسوی لاری برای یک عضو شورای عالی سیاست‌گذاری عالی اصلاح‌طلبان گنگ و بی‌معنا است، گفت: اگر قرار بر شکل‌گیری است، شورا باید با ترکیب جدید دوباره شکل بگیرد.سعید نورمحمدی عضو شورای مرکزی حزب ندای ایرانیان در گفتگو با خبرنگار حوزه احزاب خبرگزاری فارس وی با اشاره به خبر استعفای محمدرضا عارف از ریاست شورای عالی سیاستگذاری اصلاح طلبان اظهار داشت: دوره شورای عالی تمام شده و باید دوره جدید شکل بگیرد. شورای عالی سیاستگذاری اصلاح طلبان برای انتخابات مجلس سال ۹۴ شکل گرفت و بعد از آن تمام شد و در انتخابات ریاست جمهوری و شورای شهر سال ۹۶ دوباره شکل گرفت و باز بعد از انتخابات پایان یافت و بار دیگر در انتخابات مجلس اخیر تشکیل شد و الان دوره شورای عالی تمام شده و باید دوره جدید شکل بگیرد.

وی با بیان اینکه استعفای عارف و موسوی لاری برای یک عضو شورای عالی گنگ و بی معنا است، گفت: مگر شورای عالی وجود دارد؟ اگر قرار بر شکل‌گیری است، شورا باید با ترکیب جدید دوباره شکل بگیرد و دوره جدید باید برای ریاست جمهوری و ۱۴۰۰ تشکیل شود.

نورمحمدی با بیان اینکه هرچند شورای عالی حتماً شکل می‌گیرد ولی اختلاف دیدگاه هایی در شکل گیری آن وجود دارد، خاطرنشان کرد: برای مثال خیلی‌ها می‌گویند شورای سیاستگذاری کارکرد ندارد و باید به دنبال پارلمان اصلاحات برویم و برخی نیز بر این اعتقاد هستند که باید شورا متشکل از اعضای حقوقی باشد و برخی دیگر نیز معتقدند که اعضای حقیقی در شورا حضور داشته باشند.

این فعال سیاسی اصلاح‌طلب ضمن بیان اینکه حتی روی ساختار جدید شورای عالی هم بحث و اختلاف دیدگاه است اظهار داشت: اصلاح طلبان در دوره قبل سکوت کردند و منتقد نحوه شکل گیری شورا بودند بنابراین باید بخشی از ساختار اصلاح شود.

آیا این خبر مفید بود؟