نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی گفت: سلامت آزادگان عزیز باید با توجه به ویژگی ها و اثرات روحی و جسمی دوران اسارت آنها بصورت جدی مورد توجه قرار گیرد.

پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین:

پایش سلامت آزادگان باید مورد توجه جدی باشد/ استقامت آزادگان موجب عزت و آبروی نظام اسلامی شده است

حجت الاسلام والمسلمین سید محمدعلی آل هاشم امروز در دیدار جمعی از آزادگان دفاع مقدس با بیان اینکه استقامت آزادگان موجب عزت و آبروی نظام اسلامی شده است، اظهار داشت: اسراء با تجربه و تحمل روزهای سخت زیر شکنجه های روحی و جسمی رژیم بعثی عراق، از حیثیت و کیان ایران عزیز دفاع کردند.

امام جمعه تبریز اضافه کرد: آزادگان با ایمانی راسخ در برابر هجمه ها و فشارهای روحی و روانی سال ها دور از وطن و خانواده دوران اسارت را تحمل کردند و امروز هم از آسیب های پنهان جسمی و روحی بسیاری رنج می برند که لازم است موضوع سلامت و بهداشت آنها مورد توجه جدی مسئولان قرار گیرد.

وی ۲۶ مرداد را یکی از خاطره ‎انگیزترین روزهای تاریخ انقلاب اسلامی برشمرد و افزود: در این روز ایران اسلامی شاهد حضور و آزادی بزرگمردانی بود که سالها با وجود زجر و شکنجه روحیه رزمندگی خود را حفظ کردند.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی با اشاره به روزهای به یادماندنی بازگشت اسوه های صبر به میهن اسلامی، گفت: اقتدار و آرامش امروز ایران اسلامی مرهون رزمندگان و صبر و شکیبایی آزادگان و خانواده های آنها است.

امام جمعه تبریز ایام بازگشت آزادگان به میهن اسلامی را فرصتی برای گرامیداشت صبر، استقامت و ایستادگی آزادگان دانست و گفت: در طول سال و در عمل باید این انسان های بزرگ که رهبر انقلاب، آنها را استوانه های صبر و مقاومت یاد میکند مورد تکریم و تجلیل قرار دهیم.