انهدام باند بزرگ سارقان خودروی پراید راز ۵۰ فقره سرقت را برملا کرد.

پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین:

سردار محسن خانچرلی، فرمانده انتظامی غرب استان تهران، اظهار کرد: در پی دستگیری یک سارق با خودرو مسروقه توسط پلیس استان البرز و ارجاع پرونده به پلیس آگاهی شهرستان ملارد به‌دلیل سابقه سرقت خودرو در منطقه ملارد، بررسی و تحقیقات پلیس در این زمینه آغاز شد.

فرمانده انتظامی غرب استان تهران افزود: با ارجاع پرونده به دایره مبارزه با سرقت پلیس آگاهی شهرستان ملارد و انجام بازجویی‌های تخصصی متهم به همدستی با یک فرد دیگر و سرقت سریالی خودروهای پراید در ملارد اعتراف کرد.

وی در ادامه اظهار کرد: با همکاری سارق دستگیرشده، همدست او و ۱۱ مال‌خر اموال مسروقه در یکی از روستاهای اطراف شهرستان ملارد شناسایی و در عملیاتی ویژه دستگیر شدند و در بازجویی تکمیلی به ۵۰ فقره سرقت خودروی پراید و قطعات آن در شهرستان ملارد اعتراف کردند.

خانچرلی افزود: در بازرسی از مخفیگاه سارقان و مال‌خران، یک دستگاه خودروی مزدا، شش جفت ضبط و باند، ۱۰ عدد پخش خودرو، پنج عدد باتری و مقادیری آچار کشف شد.

فرمانده انتظامی غرب استان تهران خاطرنشان کرد: سارقان دستگیرشده اغلب خودروهایی را که برای لحظاتی کوتاه بدون سرنشین روشن می‌ماندند، سرقت می‌کردند؛ بنابراین شهروندان از رهاکردن خودروهای خود به‌صورت روشن و دورشدن از آن برای انجام کارهایی از قبیل بازکردن درِ پارکینگ، صندوق‌عقب خودرو یا سرکشی موقت به منزل یا مغازه خودداری کنند، زیرا سارقان در این فرصت کوتاه از غفلت شهروندان استفاده و اقدام به سرقت خودرو می‌کنند.