کانادا یکی از کشورهایی است که شرایط تحصیلی مناسبی دارد. سالانه تعداد زیادی از دانشجویان در رشته‌های مختلف مانند رشته علوم آزمایشگاهی در این کشور تحصیل می‌کنند و از مزایای بسیار زیاد آن بهره‌مند می‌شوند. مهاجران زیادی نیز توانسته‌اند با تحصیل در این رشته به بازار کار وارد شوند و در این کشور ماندگار شوند.

پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین:

اگر شما نیز قصد دارید که به کانادا به عنوان دانشجو سفر کنید و به دنبال یافتن یک دانشگاه مناسب و مسائل مربوط به اخذ پذیرش در رشته علوم آزمایشگاهی هستید، اسمارت اپلای راه حل آن را در اختیار شما قرار می‌دهد. موتور جستجوی هوشمند اسمارت اپلای را مورد استفاده قرار دهید تا در 60 ثانیه به دانشگاه مطلوب خود برسید.

 شرایط تحصیل

 شرایط تحصیل

معرفی رشته علوم آزمایشگاهی

رشته علوم آزمایشگاهی یکی از رشته‌های پرطرفدار حوزه بهداشت و سلامت است و تاثیر زیادی در ارتقای سلامت کل جامعه دارد. دانشگاه‌ها و مسئول مربوطه در زمینه اشتغال نیز به همین دلیل شرایطی مهیا کرده که بسیاری از افراد بتوانند با تحصیل در این رشته به سرعت به بازار کار وارد شوند و به ارتقای سلامت جامعه کمک کنند. افرادی که در این رشته تحصیل می‌کنند علاوه بر این که در مورد بخش‌های مختلف بدن اطلاعات کسب می‌کنند، با انواع آزمایش‌های هماتولوژی و بیوشیمیایی و سایر آزمایش‌ها آشنا می‌شوند و همچنین بیماری‌های مختلف و نحوه شناسایی آن‌ها را به خوبی یاد می‌گیرند. این افراد قرار است روش برداشت نمونه از بدن و نگهداری و بررسی سلامت بدن از روی آن‌ها را نیز یاد بگیرند. تعدادی از درس‌های این رشته با رشته‌های دیگر مانند پزشکی مشابه هستند.

امکان تحصیل در رشته علوم آزمایشگاهی در کانادا برای افراد مختلفی قابل انجام است و در مقاطع مختلفی نیز می‌توانند مشغول به تحصیل شوند. برای این که بتوانید در این رشته در مقطع کارشناسی به تحصیل بپردازید باید معدل مناسبی داشته باشید و دروس پایه مانند زیست و ریاضیات را با نمره مناسبی گذرانده باشند. افرادی که قصد ادامه تحصیل در این رشته در مقاطع بالاتر دارند باید عملکرد مناسبی در دروس اصلی خود داشته باشند و همچنین باید معدل مناسبی نیز داشته باشند و فعالیت‌های متناسب با آن در خارج از برنامه درسی نیز برای آن‌ها امتیازی برای پذیرش محسوب می‌شود.

اگر از شرایط دقیق پذیرش دانشگاه ‌های کانادا در رشته علوم آزمایشگاهی آگاهی ندارید، بهتر است که با مشاوران متخصص موسسه اسمارت اپلای تماس بگیرید. این متخصصان می‌توانند شرایط خاصی برای پذیرش شما فراهم کنند. با استفاده از ابزاری هوشمند و قدرتمند برای جستجوی رشته و دانشگاه مناسب، این فرصت را دارید که به راحتی پذیرش ایده آلی را دریافت کنید. برای بهره مندی از این خدمات همین حالا به وب سایت اسمارت اپلای وارد شوید.

 شرایط تحصیل

مزایای تحصیل علوم آزمایشگاهی در کانادا

 تحصیل در کشوری پیشرفته مانند کانادا به خودی خود جذابیت‌های فراوانی دارد. در دوران تحصیل می‌توانید از بالاترین کیفیت تدریس و بهترین اساتید استفاده کنید. همچنین امکانات در این دانشگاه‌ها به میزان بسیار زیادی وجود دارد و می‌توانید دانش کافی را از دوران تحصیل کسب کنید. حضور در جو خاص کانادا در کنار دانشجوهایی از کشورهای مختلف نیز می‌تواند برای بسیاری از افراد جذاب باشد و آن‌ها را با فرهنگ‌های متفاوت آشنا کند.

مزایای تحصیل در رشته علوم آزمایشگاهی در کانادا فقط محدود به تحصیل در دوران دانشگاه نمی‌شود. شما می‌توانید با تحصیل در دانشگاه‌های کانادا با مدرکی معتبر فارغ التحصیل شوید. این مدرک در کشورهای پیشرفته جهان مانند آمریکا، آلمان، هلند، ژاپن و همه کشورهای جهان مورد پذیرش است و می‌توانید در هر کشوری که علاقمند باشید ویزای کاری دریافت کنید. امکان ورود به بازار کار خود کشور کانادا نیز پس از تحصیل وجود دارد. در واقع کانادا یکی از بهترین سیستم‌ها را برای ورود به بازار کار دارد و فرصت‌های شغلی بسیار زیادی برای این تحصیل کردگان در آزمایشگاه‌های مختلف و مراکز تحقیقاتی مشغول به کار شوند. کشور کانادا یکی از قطب‌های علمی جهان غرب است و جای پیشرفت برای افراد تحصیل کرده در این رشته‌ها وجود دارند و می‌توانند به درجات بالای علمی و پژوهشی برسند.

دانشگاه‌های معتبر ارائه کننده دوره تحصیلی علوم آزمایشگاهی

دانشگاه‌های زیادی هستند که در کانادا می‌توانید در رشته علوم آزمایشگاهی در آن‌ها تحصیل کنید. اسمارت اپلای امکانی در اختیار شما قرار داده تا بتوانید با جستجوی رشته به شکل هوشمند به بپردازید. در صورتی که اطلاعاتی اضافه در مورد ویزای تحصیلی کانادا در کشور کانادا دارید و با قصد دارید در مورد مخارج زندگی در کانادا اطلاعات بیشتری کسب کنید، می‌توانید با کارشناسان این مجموعه تماس بگیرید تا شما در این زمینه کمک کنند.

در ادامه مروری بر دانشگاه‌های معتبری خواهیم انداخت که امکان تحصیل در رشته دانشگاهی علوم آزمایشگاهی در آن‌ها وجود دارد.

حتما بخوانید: سرمایه گذاری در استرالیا

دانشگاه آلبرتا

یکی از دانشگاه‌های معتبری که امکان تحصیل در رشته علوم آزمایشگاهی در آن وجود دارد دانشگاه آلبرتا است. این دانشگاه با قدمتی صد ساله در شهر ادمونتون استان آلبرتا واقع شده است و چندین دانشکده دارد که به طور تخصصی روی رشته‌های مختلف سلامت مانند پزشکی و دندان پزشکی و پرستاری و داروسازی و غیره کار می‌کنند. این دانشگاه آزمایشگاه‌های مجهزی در اختیار دارد و می‌توانید پس از دوره تحصیل نیز به صورت آزمایشی در یکی از مراکز وابسته به این دانشگاه شروع به کار کنید.

 شرایط تحصیل

دانشگاه تورنتو

یکی دیگر از دانشگاه‌های معتبر در زمینه علوم آزمایشگاهی است و به طور کلی یکی از معتبرترین دانشگاه‌های کانادا محسوب می‌شود. برای ورود به این دانشگاه رقابت زیادی وجود دارد و ظرفیت‌های محدود این دانشگاه برای دانشجویان خاصی که از صلاحیت علمی برخوردار باشند امکان پذیر است. با این حال پس از ورود به این دانشگاه و تحصیل در رشته علوم آزمایشگاهی می‌توانید به بهترین مراکز در سراسر دنیا بروید و به راحتی وارد موقعیت‌های شغلی مختلف شوید. این دانشگاه در شهر تورنتو قرار دارد و کمک هزینه‌های زیادی برای دانشجویان خود ارائه می‌دهد.

دانشگاه رجینا

این دانشگاه که در منطقه رجینا و جنوب کانادا و نزدیک به مرز آمریکا قرار دارد، یکی از ده دانشگاه برتر کانادا در همه زمینه‌ها است و جزو 600 دانشگاه برتر دنیا محسوب می‌شود. این دانشگاه دانشجویان خارجی بسیار زیادی را می‌پذیرد و از بیش از 70 کشور در سراسر دنیا دانشجوهایی مشغول به تحصیل در این دانشگاه هستند. امکان تحصیل در این دانشگاه در رشته علوم آزمایشگاهی نیز فراهم است و دانشجویانی که قصد ادامه تحصیل در کانادا دارند می‌توانند در این دانشگاه تحصیل کرده و پس از آن در مراکز تحقیقاتی وابسته به این دانشگاه دوره‌های آموزشی را بگذارنند و سریعا وارد بازار کار شوند.

 شرایط تحصیل