همه ما کم و بیش در زندگی خود اعم از شخصی، کاری و یا حتی در معاملات اجتماعی مان به مشکلاتی مواجه شده ایم. مشکلاتی که اگر از راهنمایی های یک فرد به عنوان مشاوره بهره مند می شدیم خیلی سریع تر و آسان تر می توانستیم بر آن ها فائق آمده و حضورشان را در زندگی­مان کمرنگ سازیم. به جرات می توان گفت این شگرد اصلی افراد موفق است که همیشه و پیش از انجام هر کاری از رهنمودهای مشاور حقوقی استفاده می کنند.

پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین:

این روزها افزایش جمعیت و پیشبرد خیلی از زندگی ها به سوی مدرنیته شدن از یک سو و تعامل اجتماعی مشاغل با هم از سوی دیگر باعث شده تا حرفه و شغل مشاوره حقوقی از اهمیت بالایی برخوردار شود. این میزان اهمیت تا جایی است که حضور افرادی که دانش و اطلاعات کافی در زمینه مسائل حقوقی دارند به عنوان یکی از عوامل بسیار مهم در ادامه حیات سازمان لازم و ضروری است. چرا که حضور این دسته از افراد به عنوان بهترین مشاور حقوقی می تواند در راستای حل نمودن مشکلات عدیده پیش آمده نیز پیشبرد سازمان به سمت اهداف تعیین شده کمک شایانی کند. حال سؤال اینجا است که مشاوره حقوقی چیست و چرا اهمیت دارد؟

همه ما کم و بیش در زندگی خود اعم از شخصی، کاری و یا حتی در معاملات اجتماعی مان به مشکلاتی مواجه شده ایم. مشکلاتی که اگر از راهنمایی های یک فرد به عنوان مشاوره بهره مند می شدیم خیلی سریع تر و آسان تر می توانستیم بر آن ها فائق آمده و حضورشان را در زندگی­مان کمرنگ سازیم. به جرات می توان گفت این شگرد اصلی افراد موفق است که همیشه و پیش از انجام هر کاری از رهنمودهای مشاور حقوقی استفاده می کنند. مشاوره ای که می تواند میلیون ها سود و منفعت را به آنان برساند. این در حالی است که همه چیز مطابق قانون پیش می رود.

مشاوره حقوقی رایگان

با واژه مشاوره حقوقی بیشتر آشنا شوید

اگر برای یک بار هم به یکی از موسسه های حقوقی مراجعه کرده باشید حتماً با واژه مشاوره حقوقی آشنایی دارید. واژه ای که به گفته بسیاری از وکلای دادگستری نیازی است مبرهن که نادیده گرفتن آن تاوان سنگینی را به دنبال دارد. این جمله تا چه اندازه می تواند صحت داشته باشد؟ آیا این جمله به تنهایی خود گواه بر اهمیت مشاوره حقوقی است؟ در ادامه مطلب با ما همراه باشید تا همه آنچه را که مربوط به این موضوع است شفاف و بی ابهام در اختیارتان قرار دهیم.

به جرات می توان گفت مشاوره حقوقی یکی از محبوب ترین و کاربردی ترین مشاغل در موسسه های حقوقی است. اما شاید همه مردم از این موضوع اطلاع چندانی نداشته باشند. اما کسانی که در سازمان ها و ارگان های دولتی و خصوصی مشغول به کار هستند می دانند که در راستای تمامی فعالیت های خود از جمله تنظیم قراردادهای متعدد می توانند مشاوره حقوقی مشاورانی که فارغ التحصیل رشته حقوق هستند یاری بگیرند. همچنین این دسته از افراد تحت عنوان مشاور حقوقی می توانند پیش نویس قراردادهای مختلف را برعهده گرفته و در اموراتی همچون امور پژوهشی و امور دعاوی به دیگران کمک نمایند. جالب اینجا است که حتی در بسیاری مؤسسات و شرکت ها هیچ گونه قراردادی بدون تأیید و امضای نهایی مشاور حقوقی به توافق نهایی نخواهد رسید.

مشاور حقوقی کیست؟

مشاوره حقوقی تنها به مفاد و مطالب فوق ختم نمی شود. در واقع سیطره وسیعی از قانون را شامل می شود که تمامی وکلا و مشاوران به قوانین مختلف آن دسترسی دارند. چنانچه شما از:

 • قوانین و امورات مربوط به مسائل حقوقی‌تان بی اطلاع هستید
 • اگر هیچ گونه راه حلی برای مقابله با بحران های حقوقیتان به ذهنتان نمی رسد
 • اگر از مزیت های منحصر به فرد استفاده از مشاوره حقوقی چیزهایی به گوشتان خورده است
 • اگر درباره آینده کاری خود نگران هستید

اکنون ما شما را به یک مشاوره حقوقی خوب از موسسه حقوقی اوستا دعوت می کنیم. جایی که مشاوران زبده و کار بلد آن با سال ها تبحر و تخصص در امورات حقوقی همانند یک دستی از غیب عمل می کنند که برگ برنده را در دستانتان خواهند گذاشت. به طور کلی مشاور حقوقی به فردی گفته می شود که با آگاهی کامل از اصول و قوانین حقوقی و نیز با داشتن قدرت بالا در تحلیل مسائل و الزامات قانونی مشاوره های لازم و مربوطه را به اشخاص حقیقی، سازمان ها، شرکت ها و سایر مؤسسات حقوقی ارائه می دهد. علاوه بر تمامی این ها یک مشاور حقوقی خوب و حرفه ای درک صحیح و سنجیده ای از قوانین مربوط به پروسه پرونده های حقوقی را با دانش و تجربه خود در اختیار کاربران ذی ربط قرار می دهد.

گرفتن مشاوره حقوقی در کوتاه ترین زمان ممکن

چرا استفاده از مشاوره حقوقی اهمیت دارد؟

برای هر مدیری نیاز است تا در راستای بقا و موفقیت پایدار سازمان یا شرکت خود به دنبال پاسخی قانع کننده برای این سؤال را که چرا باید از خدمات مشاوره حقوقی خوب بهره مند شوم باشد. در واقع لزوم توجه به چنین سؤالاتی باعث شده تا هر سازمان، ارگان یا نهاد دولتی و خصوصی یک بخش کاملاً مستقل و جداگانه را در رابطه با مسائل حقوقی داشته باشد تا در آنجا بتواند با تبادل نظر و مشاوره حقوقی با بهترین کارشناس و مشاور حقوقی مشکلات گوناگونی را که در زمینه های مختلف کیفری، جزایی، حقوقی و ... به وجود می آیند را برطرف نماید.

خدماتی که در گروه مشاوره حقوقی اوستا انجام می شود

اینکه همیشه و در هر شرایطی مسائل و مشکلات پیش آمده و درگیر شدن با آن ها موجبات سلب آرامش و قدرت تصمیم گیری در ما می شود واقعیتی انکارناپذیر است. زمانی که بهترین مشاوره حقوقی را انتخاب می کنیم به مثابه یک مشاور تخصصی سلامت می ماند که می خواهیم خود را از مشکلات تغذیه و پزشکی در امان نگاه داریم. از طرفی هم از آنجایی که بسیاری از قوانین حقوقی با ادبیات خاص خود نگارش شده است لذا به کارگیری هر یک از آن ها نیازمند مهارت و تخصص خاصی است که مشاور حقوقی از آن بهره مند است. اگر شما هم برای رسیدگی به امورات دفتری و حقوقی خود به دنبال بهترین موسسه برای گرفتن مشاوره حقوقی هستید ما به شما موسسه حقوقی اوستا را پیشنهاد می کنیم. خدماتی که در این موسسه انجام می شود عبارت اند از:

 • رسیدگی به کلیه دعاوی حقوقی
 • رسیدگی به کلیه دعاوی کیفری
 • مشاوره حقوقی خانواده
 • رسیدگی به پرونده های مالی و مالیاتی
 • رسیدگی به پرونده های مربوط به تأمین اجتماعی و اداره کار
 • رسیدگی به پرونده های مربوط به ثبت شرکت ها، ثبت برند و ثبت طرح های صنعتی
 • رسیدگی به امورات مربوط به بازرگانی
 • چاپ کتاب و نشریات حقوقی

منبع: خبرگزاری مهر