سفیر جمهوری اسلامی ایران در روسیه با "الکساندر پانکین" معاون اقتصادی وزیر امور خارجه روسیه دیدار کرد و دو طرف درخصوص همکاری در چارچوب اتحادیه اقتصادی اورآسیا و همکاری‌های دوجانبه گفت وگو کردند.

پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین:

تارنمای رسمی وزارت امور خارجه روسیه روز دوشنبه گزارشی از این دیدار ارائه کرد و نوشت: در جریان مذاکرات جلالی و پانکین، فرایندهای همگرایی در چارچوب اتحادیه اقتصادی اوراسیا و نیز برخی مسائل اقتصادی بین المللی بررسی و مورد تبادل نظر قرار گرفت.

تأکید بر اهمیت توسعه همکاری‌های اقتصادی ایران و روسیه

جلالی در این ملاقات با اشاره به همکاری های خوب دوکشور در عرصه های مختلف بر ضرورت تقویت همکاریهای اقتصادی  بویژه در نهادهای مالی بین المللی تأکید کرد.

معاون اقتصادی وزیر خارجه روسیه نیز ابراز امیدواری کرد: با متوقف شدن روند شیوع کرونا شاهد گسترش بیش از پیش همکاری های اقتصادی ایران و روسیه بویژه در حوزه گردشگری باشیم. الکساندر پانکین همچنین استفاده از ارزهای ملی میان دو کشور و نیز میان اعضای اتحادیه اقتصادی اورآسیا را مسیری اجتناب ناپذیر برای  پایان سلطه دلار در تعاملات تجارت خارجی دانست.

همچنین به گزارش بخش رسانه ای سفارت ایران در مسکو، با توجه به مسؤولیت معاون اقتصادی وزیر خارجه روسیه در امور همگرایی اورآسیایی، در این دیدار آخرین روند مذاکرات ایران با اتحادیه اقتصادی اورآسیا از سوی سفیر ایران تشریح و ضرورت توجه به تکمیل زیرساخت های کریدور شمال- جنوب که منجر به افزایش ظرفیت تبادل کالا میان کشورهای عضو اتحادیه مذکور خواهد شد، مورد گفت وگو قرار گرفت.