دانشمندان به اطلاعاتی دست یافته‌اند که ترفند کرونا برای گرفتن جان جوانان را آشکار می‌سازد.

پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین:

دو پدیده نادر در ابتلا به ویروس کرونا دانشمندان را به انجام پژوهشی عمیق واداشته که می‌تواند در تشخیص راه‌های مقابله با این ویروس سهیم باشد.

پدیده اول این بود که دو برادر در هلند پس از ابتلای شدید به کرونا به یک بیمارستان مراجعه کردند که پزشکان از وضعیت وخیم جسمانی آن‌ها بسیار متحیر شدند.

به گفته پزشکان این دو برادر ۲۹ و ۳۱ ساله در مراحل اولیه بیماری مشکلی جدی نداشتند و حالشان بسیار خوب بود، اما پس از چند روز حالشان به شدت وخیم شد و دیگر نتوانستند نفس بکشند که یک نفر از آن دو جان باخت.

پس از گذشت دو هفته دو برادر جوان دیگر به همین بیمارستان در هلند مراجعه کردند که حال آن‌ها مانند مورد قبلی وخیم شده بود؛ این دو مورد از ابتلای جوانان تعجب شدید پزشکان را برانگیخت و موجب شد تا آن‌ها متخصصان علم وراثت را برای انجام تحقیق درباره این موضوع فرابخوانند.

کروتی پژوهشگر مرکز پژوهش‌های بیماری‌های مسری در کالیفرنیا می‌گوید: آنگونه که به نظر می‌رسد ویروس کرونا ترفندی دارد که می‌تواند با استفاده از آن مانع از واکنش اولیه سیستم دفاعی بدن به ویژه مانع از واکنش ماده اینترفرون در مقابل خود برای مدت طولانی شود.

این تحول در مطالعات مربوط به ویروس کرونا موجب شده است تا پرشکان درمان بیماری کرونا را بر پایه اینترفرون که پروتئینی کوچک با انواع مختلف است متمرکز کنند. این ماده توسط لنفوسیت‌های فعال T  در بدن تولید می‌شود.