ویروس کرونا روی بسته‌های منجمد غذایی هم زنده می‌ماند.

پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین:

چینی‌ها به تازگی دست یافتند که ویروس کرونا می‌تواند روی بسته‌بندی موادغذایی منجمد هم زنده بماند.

در پی ادعای چینی‌ها مرکز ملی کنترل و پیشگیری از بیماری هم اعلام کرد که ویروس کرونا را روی بسته‌بندی ماهی منجمد کشف کرده که نشان می‌دهد ویروس روی بسته‌های منجمد زنده می‌ماند.

این اتفاق نیز تحت بررسی پژوهشگران و پزشکان قرار گرفته است و هشدار‌های لازم داده شده است.

کرونا

عارضه جدید و عجیب از کرونا

وزوز گوش یکی از مشکلات شایع در گوش است که ممکن است با ابتلا به بیماری کووید-۱۹ تشدید شده یا حتی بر اثر آلوده شدن به کرونا ویروس ایجاد شود.

همچنین در این مطالعه آمده است: افرادی که دچار عارضه وزوز گوش هستند ممکن است به دلیل تغییرات سبک زندگی ناشی از همه گیری بیماری با مشکلات بیشتری روبه‌رو باشند.

وزوز گوش شامل شنیدن صدا مانند صدای زنگ در گوش و سر است. این عارضه با کاهش احساس آرامش و بروز افسردگی و اضطراب همراه است.

محققان اظهارکردند: یافته‌های این مطالعه پیچیدگی‌های مرتبط با تجربه عارضه وزوز گوش را نشان می‌دهد و اینکه چگونه هر دو فاکتور داخلی از قبیل افزایش اضطراب و احساس تنهایی و عوامل بیرونی مانند تغییر در عادات روزمره می‌توانند تاثیر قابل توجهی بر این وضعیت داشته باشد.

در این بررسی پژوهشگران به مطالعه روی بیش از ۳۱۰۰ نفر از ۴۸ کشور جهان که بیشتر آنان از مردم ایالات متحده و انگلیس بودند، پرداختند. آنان دریافتند حدود ۴۰ درصد از افرادی با علائم کووید-۱۹ با تشدید عارضه وزوز گوش روبه‌رو شده‌اند.

برخی از این بیماران همچنین گزارش کرده‌اند که عارضه وزوز گوش در آنان پس از بروز علائم کرونا ویروس بوده است.

به گزارش خبرگزاری یونایتدپرس، در این مطالعه آمده است: در حالیکه قبل از همه‌گیری نیز افرادی به این عارضه مبتلا می‌شدند اما یافته‌های به‌دست آمده به این مفهوم است که عارضه وزوز گوشی در عین حال می‌تواند از علائم "کووید طولانی" در برخی از بیماران باشد.

محرم و کرونا