وزیر خارجه دولت نجات ملی یمن گفت که حکام ریاض باید از تهران یاد بگیرند که با مطرح کردن ابتکار صلح هرمز خواستار ثبات در منطقه هستند.

پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین:

هشام شرف، وزیر خارجه دولت نجات ملی یمن در واکنش به اظهارات سفیر عربستان در اردن در گفت وگو با خبرگزاری اسپوتنیک گفت: اظهارات سفیر عربستان تلاشی شکست خورده برای بیان این ادعاست که ریاض پلیس شبه جزیره عربی و خلیج(فارس) بوده و هست و همچنان می تواند سیاست های دولت آمریکا و ائتلاف ناتو را اجرایی کند.

وی گفت: دیگر هیچ کس تداوم استفاده ریاض از ادعای مقابله با نفوذ ایران در یمن را قبول ندارد و حتی کشورهایی که در ابتدا در ائتلاف سعودی_ اماراتی مشارکت داشتند و یا از آن حمایت کردند دیگر این مساله را قبول ندارند و از این ائتلاف خارج شدند و یا فقط در ظاهر شریک آن باقی ماندند.

هشام شرف در ادامه با اشاره به محاصره و کشت و کشتارهایی که ائتلاف سعودی در یمن مرتکب شده گفت: ائتلاف سعودی و اماراتی با ادعای بازگرداندن دولت قانونی که هیچ گونه اساسی ندارد انواع تحریم و ویرانگری اقتصادی را به کار گرفت، کشتی های نفتی را متوقف کرد، فرودگاه بین المللی صنعا را بست و تاکنون نتوانسته است ادعای خود مبنی بر ارسال سلاح از ایران به یمن را اثبات کند.

وزیر خارجه دولت نجات ملی یمن گفت که عربستان باید به اشتباهات خود اعتراف کند و دخالت های خود در امور داخلی ملت یمن را متوقف کند.

وی تاکید کرد: امنیت و ثبات منطقه نیازمند صلح و همزیستی مسالمت آمیز با همسایگان و یافتن راه های تقویت و گسترش روابط دو جانبه با آن ها است. سعودی ها به جای سخن گفتن از خطرات تهران بر کشورهای منطقه باید به این مسائل توجه کنند.

شرف خاطرنشان کرد: حکام ریاض از تهران یاد بگیرند که از طریق مطرح کردن ابتکار صلح هرمز خواستار ثبات و امنیت در منطقه هستند.

سفیر عربستان در اردن اخیرا در گفت وگو با اسپوتنیک ادعاهایی علیه جمهوری اسلامی ایران مطرح کرد و گفت که کشورش حمایت های مختلفی از مردم یمن می کند.